آیا داشتن رابطه جنسی در طول همه گیری کرونا بی خطر است؟ آیا میتوانیم در این مدت بچه دار شویم؟

آیا داشتن رابطه جنسی در طول همه گیری کرونا بی خطر است؟ آیا میتوانیم در این مدت بچه دار شویم؟

ما هم اکنون فاصله اجتماعی داریم؛ و این سوال ایجاد می شود: چگونه در طول قرنطینه کردن خودتان در دوران کرونا ویروس، رابطه جنسی داشته باشید؟ آیا اصلا رابطه جنسی داشتن در طول همه گیری این بیماری بی خطر است؟ در ابتدا حقایق را بررسی می کنیم. کوید ۱۹ نوع جدیدی از بیماری های کرونا ویروس است که به وسیله تماس مستقیم شما با شخص یا اشخاصی که نزدیک به شما هستند (در فاصله ۱٫۵ تا ۲ متر) به همدیگر منتقل می شود. بر اساس گفته های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، تصور بر این است که ویروس از طریق قطرات تنفسی ناشی از سرفه یا عطسه که شما می توانید استنشاق کنید، منتقل می شود. همچنین اگر دست خود را به خوبی نشوئید و بعد از تماس با سطوح آلوده، به صورت خود دست بزنید، می توانید به این بیماری مبتلا شوید و به همین دلیل عامل بیماری زا را وارد بدن خود می کنید.

بنابراین، بله، رابطه جنسی می تواند در گسترش این ویروس نقش داشته باشد. وقتی که برهنه بر روی بدن همدیگر قرار دارید، کاملا به هم نزدیک هستید و احتمالا همدیگر را بوسیده یا حداقل نزدیک به هم نفس می کشید. اما مستقیما از طریق رابطه جنسی منتقل نمی شود. مارک سوری پزشک و متخصص زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دیوید گفن دانشگاه یو سی ال ای به وبسایت سلامت می گوید: «کرونا ویروس یک ویروس تنفسی است. می تواند از طریق بزاق دهان و تماس صمیمی منتقل شود، اما مستقیما از طریق تماس اندام های تناسلی منتقل نمی شود». این تفاوت حائز اهمیت است، زیرا رابطه جنسی بی خطر در حین بیماری همه گیر بستگی به روابط فعلی تان دارد و شما در وهله اول رابطه جنسی دارید.

اگر مجرد هستید و با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار میکنید

اگر مجرد هستید و با افراد مختلف رابطه جنسی برقرار میکنید

به دلیل فاصله اجتماعی یا دستورالعمل های سرپناهی در محل تحت نظارت دولت، درست نیست که اکنون به قرار ملاقات عاشقانه بروید؛ مگر اینکه این قرار ملاقات های عاشقانه از طریق FaceTime یا دیگر برنامه های گپ تصویری باشد. وزارت بهداشت نیویورک به تازگی دستورالعمل هایی را درباره تمرین های جنسی بی خطر در حین همه گیری کوید ۱۹ منتشر کرده است، و نداشتن رابطه جنسی با شخصی خارج از خانه را توصیه می کند (به عبارت دیگر، تنها با کسی رابطه جنسی داشته باشید که هم اکنون با او زندگی می کنید). جین گانتر که متخصص زنان و زایمان است به روزنامه تایمز نیویورک گفته است که ایده داشتن «دوست جنسی» که در آن تنها با یکدیگر در طول بیماری همه گیر رابطه جنسی داشته باشید، توصیه نمی شود. اول از همه، این ایده بر خلاف فاصله اجتماعی است و او توضیح می دهد که شما در واقع نمی دانید که دوست جنسی تان چقدر از افراد دیگر دور می ماند (اگر اصلا از اشخاص دیگر دور باشد). افرادی که مجرد هستند، در قرار ملاقات های عاشقانه چه رابطه جنسی می توانند داشته باشند؟ راهنمای شهر نیویورک آن را به این شکل نوشته است: «شما امن ترین شریک جنسی خودتان هستید» خود ارضائی هم بی خطر و هم رضایت بخش است، و بخش سلامت توصیه می کند که دستان خود و هر گونه اسباب بازی جنسی را قبل از استفاده به مدت ۲۰ ثانیه با صابون بشوئید که به عنوان یک عادت بهداشت عمومی نیز ایده خوبی است.

اگر با شریکتان رابطه جنسی دارید، اما با هم زندگی نمی کنید

اگر با شریکتان رابطه جنسی دارید، اما با هم زندگی نمی کنید

اگر شما و شریک زندگی تان با هم در قرنطینه نیستید، پس باید فاصله اجتماعی از یکدیگر را رعایت کنید. و رابطه جنسی با فاصله اجتماعی به این معنا است که رابطه جنسی از طریق تلفن یا پیامک (کلمات یا تصاویر) داشته باشید. بدیهی است که در هیچ کدام از این گزینه ها تماس فیزیکی وجود ندارد. اگر نمی دانید که چگونه شروع کنید یا چه چیزی بگویید تا انزال شروع شود (و همینطور شریک زندگی تان)، کمی لحن صدای خود را آهسته کنید، از نرم افراری استفاده کنید که تنها برای رابطه جنسی نگه داشته اید (فقط برای اینکه به شما برای «تغییر» به طرز فکر سکسی کمک کند)، و به جای اینکه برای هر حرکت خود برنامه ریزی کنید، به آنچه که او می گوید گوش داده و واکنش نشان دهید. رابطه جنسی ویدئویی مطمئنا در هنگام همه گیری کوید ۱۹ بی خطر است، اما همیشه از نظر اجتماعی بی خطر نیست. اگر رابطه جنسی ویدیوئی برقرار می کنید، آن را با یک شریک جنسی قابل اطمینان انجام دهید، کسی که می دانید که ویدئو یا عکس هایی که می گیرید را ذخیره نکرده و برای دیگران ارسال نمی کند.

اگر با شریک زندگی تان زندگی می کنید و میخواهید رابطه جنسی داشته باشید

اگر با شریک زندگی تان زندگی می کنید و میخواهید رابطه جنسی داشته باشید

آیا او به کوید ۱۹ مبتلا است؟ آیا شما به کوید ۱۹ مبتلا هستید؟ اگر جواب شما به هر یک از این سوالات بله است یا شما مشکوک به مبتلا شدن هستید و در قرنطینه یا انزوا قرار گرفته اید، نباید در حال حاضر هیچ گونه تماس فیزیکی جنسی داشته باشید، و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید که باید همیشه در اتاق های جدا از هم بمانید. بخش سلامت شهر نیویورک توصیه می کند: اگر شما یا شریک زندگی تان در گروه های ریسک بالاتر قرار دارید (مانند اینکه مشکل ضعف سیستم ایمنی بدن داشته یا از یک بیماری مزمن مانند دیابت رنج می برید)، با گرفتن این تصمیم که کاملا از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنید، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. دکتر سوری می گوید: اگر شما و شریک زندگی تان که با او در یک خانه زندگی می کنید، با هیچ کسی که در معرض بیماری کوید ۱۹ قرار داشته، رابطه نداشته اید، علائمی ندارید و احساس سالم بودن می کنید، و هیچ دلیلی برای این مساله وجود ندارد که ممکن است حامل ویروس باشید، می توانید رابطه جنسی داشته باشید.

اگر برای بچه دار شدن، با هم رابطه جنسی برقرار می کنید

اگر برای بچه دار شدن، با هم رابطه جنسی برقرار می کنید

برای بسیاری از خانم ها، ایده به تاخیر انداختن بچه دار شدن آزار دهنده است. دکتر سوری که مدیر دانشیار مرکز تولید مثل کالیفرنیای جنوبی در بورلی هیلز است، می گوید: «این سوال وجود دارد که زنان در حین همه گیری ویروس کوید ۱۹ باید بچه دار شوند یا خیر». بنابراین، آیا بی خطر است که رابطه جنسی برای داشتن بچه داشته باشید؟ برخی از شواهد حاکی از انتقال عمودی ویروس (انتقال از مادر به فرزند در حین بارداری یا هنگام زایمان) است که این مساله امکان پذیر است (با این وجود، تحقیقات بیشتری در این خصوص باید صورت بگیرد، زیرا این مساله قطعی نیست).

با این وجود، هنوز هم گمانه زنی های زیادی وجود دارد که در پایان سال با بچه های مبتلا به ویروس زیادی مواجه خواهیم بود. اگر تلاش برای بارداری کرده اید در حالیکه شریک زندگی تان به کوید ۱۹ مبتلا بوده است (به خاطر داشته باشید که افراد می توانند فاقد علامت باشند، بنابراین ممکن است از ابتلا به بیماری اطلاع نداشته باشید)، به نظر نمی رسد که ویروس از طریق اسپرم یا تخمک منتقل شود، بنابراین دکتر سوری می گوید جنین نباید تحت تاثیر قرار بگیرد. باز هم به خاطر داشته باشید که درک کرونا ویروس جدید و شیوه منتقل شدن آن در حال تغییر است. دکتر سوری می گوید: «برای زوجینی که هم اکنون سعی در باروری دارند، توصیه می کنم که نسبت به اجتناب از تماس های اجتماعی و بهداشت دست بیشتر هوشیار باشند، اما داشتن پارامترهای واضح دشوار است.

اطلاعات موجود در این مقاله تا زمان چاپ این مطلب صحیح بوده است. با این وجود، از آنجا که وضعیت پیرامون کوید ۱۹ به پیشرفت خود ادامه می دهد، این احتمال وجود دارد که از زمان چاپ این مقاله برخی اطلاعات تغییر کنند. اگرچه وبسایت سلامت تلاش می کند تا اطلاعات را هر چه بیشتر به روز رسانی کند، اما ما همچنین خوانندگان را تشویق می کنیم تا با استفاده از اخبار و توصیه های جامعه خود با استفاده از اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و وبسایت سلامت همگانی و بخش بهداشت عمومی محلی خود به عنوان منابع، مطلع بمانند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *