اعتیاد به دیدن فیلم های غیر اخلاقی

۸ راهکار برای ترک عادت همسرتان از دیدن فیلم مستهجن

تماشای فیلم های مستهجن می تواند روابط بین زن و شوهر را دچار مشکل کرده و بنیان خانواده ها را سست کند. برای برخی از زوجین تماشای این فیلم ها قابل قبول است، اما برخی دیگر دیدن این فیلم ها را نوعی خیانت می دانند. زنانی که مخالف فیلم های مستهجن هستند، با تماشای این فیلم ها توسط همسرشان عصبانی شده و دچار خشم و ناامیدی و بی اعتمادی خواهند شد. به علاوه تماشای این فیلم ها به نوعی اعتیاد محسوب می شود و بسیاری از افراد آنها را با اعتیاد به مواد مخدر مقایسه می کنند. خب نگران نباشید. ما در اینجا سعی داریم تا راهکارهایی برای ترک عادت تماشای فیلم مستهجن ارائه کرده و این مشکل را برطرف کنیم. با ما همراه باشید.

قبل از اینکه در خصوص نحوه ترک عادت فیلم های مستهجن صحبت کنیم، ابتدا قصد داریم تا نشانه های اعتیاد به آنها را معرفی کنیم.

مطلب پیشنهادی: عوارض دیدن فیلم مبتذل در زندگی زناشویی!

نشانه های اعتیاد به فیلم های مستهجن چیست؟

پورنوگرافی به محتویات مجلات، عکس ها، فیلم ها، ویدیوها و وبسایت هایی گفته می شود که افراد را به شیوه های جنسی به تصویر می کشند. نشانه های اعتیاد همسرتان به تماشای فیلم های مستهجن به شکل زیر است:

  • خودارضایی افراطی
  • انکار مداوم تماشای عکس ها و فیلم های مستهجن حتی با وجود شواهد آشکار
  • عدم توانایی توقف تماشای عکس ها و فیلم های مستهجن
  • نادیده گرفتن خانواده، همسر، شغل و سایر مسئولیت های مهم در زندگی
  • امتناع از حرف زدن در خصوص این موضوع
  • عدم علاقه به همسر و برقراری رابطه جنسی با او
  • دروغگویی در هنگام تماشای فیلم های مستهجن
  • وجود فایل های متعدد پورنوگرافی در هارد یا لپتاپ شخص
  • تغییر مداوم رمز عبور یا پسورد لپتاپ و موبایل
  • نیاز به حریم شخصی بیش از حد برای استفاده از موبایل و لپتاپ

چگونه فیلم های بد را ترک کنیم

چگونه می توانید مشکل تماشای فیلم های مستهجن توسط همسرتان را حل کنید؟

۱٫ در این مساله جدی عمل کنید

اگر همسرتان به این مساله اعتیاد پیدا کرده است، اصلا نباید این موضوع را نادیده بگیرید. عادت به فیلم های مستهجن در بین بسیاری از زوجین باعث بروز اختلاف شده و زندگی شان را دچار مشکل کرده است. ابتدا تلاش کنید تا خودتان این مساله را حل کنید و اگر امکان پذیر نبود، حتما از مشاور در این خصوص کمک بگیرید.

۲٫ برای اشتباه او دلیل بیاورید

به همسرتان بگویید از اینکه وقت خود را صرف تماشای عکس ها و فیلم های مستهجن می کند و برای شما و خانواده وقتی نمی گذارد، ناراحت هستید. به او بگویید که از زیر بار مسئولیت هایش شانه خالی کرده است و در کنار شما حضور ندارد. با دلیل او را قانع کنید که این مساله شما را ناراحت می کند. این کار باعث می شود تا همسرتان درک کند که در این موضوع جدی هستید و به سادگی آن را رها نمی کنید.

۳٫ همسرتان را محکوم نکرده و با هم همدلی کنید

هیچ کس کامل نیست و هر شخصی مشکلات رفتاری و نقاط ضعفی دارد. سعی کنید با او همدلی کرده و او را درک کنید و از او در خصوص ریشه این مشکلات رفتاری بپرسید. اجازه دهید تا همسرتان خودش مشکل را کشف کرده و به راه حل هایی برسد. مثلا از او بپرسید که چه چیزی باعث روی آوردن او به تماشای این فیلم ها شده است. آیا علت آن تنهایی یا بیکاری است؟ آیا دوستانش او را به انجام این کار ترغیب کرده اند؟ اگر همسرتان علت این مساله را کشف کند، این عادت را ترک کرده و مشکل را برطرف خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: عوارض دیدن فیلمهای پورن | با اعتیاد همسرم به دیدن فیلمهای بد و مبتذل چه کنم؟

ترک نگاه کردن فیلم های مستهجن

۴٫ مسئولیت خود را در ارتباط با تماشای فیلم های مستهجن توسط همسرتان بپذیرید

آیا علت تماشای فیلم ها توسط همسرتان، پایین بودن میل جنسی شما است؟ آیا شور و اشتیاق داشتن رابطه جنسی در بین شما از بین رفته است؟ اگر این گونه است، می توانید به یک درمانگر جنسی مراجعه کرده و تکنیک های عشق ورزی را بیاموزید. هر دو نفر شما می توانید در کنار هم این مشکل را حل کنید. اگر کاهش میل جنسی تان به دلیل مصرف داروهای خاصی است، حتما در این زمینه با پزشک خود صحبت کنید.

۵٫ ابراز ناراحتی کنید

هر بار که متوجه می شوید همسرتان قصد تماشای این فیلم ها را دارد، ابراز ناراحتی کنید. برخی از زنان به اشتباه فقط آن را مطرح می کنند و ناراحتی خود را ابراز نمی کنند، اما این کار اشتباه است. این ناراحتی باید متقابلا در رفتار شما نیز دیده شود تا همسرتان را از تماشای آنها منصرف کند.

۶٫ عصبانیت خود را ابراز کنید

باید به همسرتان نشان دهید که از اینکه به شما توجهی نکرده و وقت برای شما صرف نمی کند، عصبانی و ناراحت هستید. شما باید این عصبانیت را در رفتارها و با اعمال محرومیت ها بروز دهید. می توانید حتی او را به شیوه هایی تنبیه کنید. مثلا اگر به یک جشن دعوت می شوید و باید هر دو نفرتان در این جشن حضور داشته باشید، به این جشن نرفته و با غیبت خود ناراحتی و عصبانیت خود را به او نشان دهید.

اعتیاد به دیدن فیلم های پورن

۷٫ هرگز مقابله به مثل نکنید

این کار نه تنها مشکل را حل نمی کند، بلکه شخصیت شما را نیز زیر سوال می برد. تنها کافی است تا در مراسم یا مکان هایی که همسرتان به شما نیاز دارد، حاضر نشوید. اگر همسرتان احساس کند که او را نادیده می گیرید، متوجه این مساله شده و سعی می کند تا رفتارش را اصلاح کند. هرگز برای رفع این مشکل سکوت یا قهر نکنید. سکوت کردن بدترین روش برای حل این مشکل است. باید به همسرتان نشان دهید که چرا ناراحت و عصبانی هستید و چه چیزی شما را آزار می دهد.

۸٫ اگر هیچ کدام از این روش ها موثر نبود، از یک مشاور کمک بگیرید

اگر با هیچ کدام از روش های بالا به نتیجه ای نرسیدید، حتما برای ترک عادت دیدن فیلم های مستهجن از یک مشاور کمک بگیرید. عادت پورنوگرافی را می توان مثل تمام عادت دیگر ترک کرد. تنها باید روش ترک آن را یاد گرفت. بنابراین از تجربه یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سخن آخر

اعتیاد به تماشای فیلم های مستهجن می تواند در بین زوجین ایجاد اختلاف کند. در این مقاله سعی کردیم تا ۸ راهکار را برای ترک این عادت ارائه کنیم. به خاطر داشته باشید که عادت تماشای فیلم های مستجهن نیز مانند هر عادت دیگری قابل ترک است. بنابراین اگر راهکارهای فوق موثر نبود، حتما از پزشک متخصص یا مشاور در این زمینه کمک بگیرید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *