روش شستن موی کودکان نوپا

۱۳ نکته ساده و آسان برای شستن موهای کودکان نوپای خود

اگر کودک نوپایی در خانه دارید ، احتمال اینکه زمان حمام برای شما یک نبرد به حساب بیاید (زمان طولانی را از شما بگیرید) بسیار زیاد است. و این نبرد (منظور حمام کودک) هنگامی که صحبت از شستن مو می شود می تواند به یک کابوس تبدیل شود! بسیاری از کودکان نوپا داد / فریاد می کشند ، جیغ می کشند ، کتک (ضربه) می زنند – در کل ، آنها شستن موها را به یک کار غیرممکن تبدیل می کنند. آیا شما هم سر خود را همراه با موافقت تکان میدهید؟ آیا شما هم برای شستن موهای کودک نوپای خود خیلی کلنجار میروید؟ شستن موی کودک نوپا به هیچ وجه آسان نیست. آیا به دنبال روش هایی هستید که این کار را کمی راحت تر کنید؟اگر جواب مثبت را دادید ، پس به جای درستی آمده اید.این مقاله ممکن است نوشدارویی باشد که شما بدنبال آن هستید. با چند نکته و ترفند آسان می توانید شستن موها را به عنوان یک امر سرگرم کننده (یا به امری حداقل کمی قابل تحمل تر) تبدیل کنید. در اینجا چند روش برای شستن موی کودکان نوپا آورده شده است:

مطالب پیشنهادی: کودک من از حمام می ترسد!/ ترس نوزاد از آب

 روش شستن موی کودکان نوپا

 

۱٫ زمان درست ، آن کار را انجام دهید (دنبال وقت مناسب باشید)

موهای کودک نوپای خود را در ابتدای حمام بشویید.اگر کوچولوی (کودک) شما دوست دارد که در وان بازی کند ، ممکن است که بخواهد شستشوی مویش را به امید اینکه سرگرمی بعدش را داشته باشد تحمل کند.

نحوه شستن موی کودکان نوپا

۲٫ برای شستن موی کودکان نوپا از لوازم جانبی استفاده کنید

شما مجبور نیستید به تنهایی در این نبرد شرکت کنید!برای کمک به خود لوازم جانبی(تزیینی یا برای بازی) را خریداری کنید: برای محافظت از چشم های کودک نوپای خود در حین شستشوی موهایش می توانید از محافظ آفتاب ، فم مخصوص شامپو یا عینک شنا استفاده کنید. برای محافظت از گوش های کودک نوپای خود می توانید از گوش گیر استفاده کنید. از اسباب بازی های حمام ، بطری های اب پاش بازیافتی یا بطری های اسپری استفاده کنید و در حالی که موهای کودک خود را می شوید به او اجازه دهید که با آب بازی کند. این فقط حواس او را پرت نمی کند بلکه به او کمک می کند که شستن موهایش با سرگرمی همراه باشد!

۳٫ برای شستن موی کودکان نوپا از تحریک او جلوگیری کنید

گاهی اوقات ، احساس ریختن شامپو روی سر آنها می تواند برای کودکان نوپا تحریک کننده باشد. بنابراین ، می توانید مقداری شامپو را روی دست خود بریزید قبل از اینکه آن را روی پوست سر کودک نوپای خود قرار دهید.

راه های شستن موی کودکان نوپا

۴٫ از شامپویی مناسب با کودک نو پای خود استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که شامپویی که استفاده می کنید ملایم و معتدل باشد.شستن موی کودکان نوپا به خودی خود می تواند یک تجربه باشد!از شامپوی خیلی غلیظ یا با عطر و بویی شدید استفاده نکنید.همچنین ، اطمینان حاصل کنید که شامپویی که استفاده می کنید دارای فرمول چشم را نمیسوزاند(باعث اشک نمیشود را) داشته باشد..

۵٫خم به جلو یا عقب

در حین شستشوی مو ، می توانید از کودک نوپای خود بخواهید که سر خود را به عقب خم کند. می توانید مقداری برچسب/استیکر روی سقف قرار دهید تا کودک نوپای شما در حالی که موهایش را آبکشی می کنید ، مشغول باشد.اگر خم شدن سر به عقب برای شما مفید و موثر نیست ، سعی کنید کودک نوپای خود را با پارچه ای خشک که بر روی چشم هایش قرار داده اید به جلو خم کنید.این مرحله ساده به او احساسی از کنترل در هنگام شستشو می دهد.

روش شستن موی کودکان نوپا

۶٫ خلاق باشید

می توانید هنگام شستشوی موی کودک نوپای خود خلاق باشید. بعضی از کودکان احساس ریخته شدن مقدار کافی از آب را روی سرشان دوست دارند. در حالی که دیگران قطره قطره ریختن آب را ترجیح می دهند. ببینید چه چیزی برای کودک نوپای شما موثر است و کار می کند. همچنین می توانید یک پارچه ی شستشوی مرطوب برای شستشوی موهای کودک نوپای خود داشته باشید! چگونه؟ فقط آب اضافی را از ان بگیرید و دستمال را از روی موهای کودک نوپای خود عبور دهید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا همه شامپو شسته شود!

۷٫ برای شستن موی کودکان نوپا چشم ها را بسته نگه دارید

در حین شستن مو مطمئن شوید که کودک نوپای شما چشمان خود را بسته نگه داشته است. یا می توانید از او بخواهید که چشمانش را ببندد یا به آرامی روی صورتش فوت کنید. وقتی کودک نوپای شما چشمانش را می بندد ، کار خود را هرچه سریع تر تمام کنید!

برای شستن موی کودکان نوپا چشم ها را بسته نگه دارید

۸٫ برای شستن موی کودکان نوپا از عروسک استفاده کنید

با استفاده از عروسک مورد علاقه کودک نوپای خود شستشوی مو را تمرین کنید.موهای عروسک را با هم بشویید و به کودک نوپای خود کمک کنید تا با شستشوی مو احساس راحتی کند.

۹٫ آینه بگیرید

بسیاری از کودکان نوپا عاشق تماشای خود در آینه هنگام حمام هستند.بنابراین یک آینه نشکن تهیه کنید و اجازه دهید کودک نوپای شما شاهد شستن موهای خود باشد.

۱۰٫ آن را کم انجام دهید

کودک نوپای شما هر روز نیازی به شستشوی مو ندارد.هفته ای یک یا دو بار برای بیشتر کودکان نوپا بیش از حد کافی است.

۱۱٫ از وازلین استفاده کنید

همچنین می توانید وازلین را روی پیشانی کودک نوپای خود بمالید تا از ورود آب به چشم او جلوگیری کند.

برای شستن موی کودکان نوپا از وازلین استفاده کنید

۱۲٫برای شستن موی کودکان نوپا استرس را دور کنید

اگر کودک نوپای شما در حین شستشوی مو سر و صدا و تلاش می کند ، استرس نداشته باشید و عصبانی نشوید. آن را سرگرم کننده و شاد نگه دارید.

۱۳٫ راحتی را ایجاد و فراهم  کنید

مهم نیست که چقدر سخت تلاش کنید ، نمی توانید از همه اشک ها جلوگیری کنید (نمیتوانید از اشک آمدن جلوگیری کنید) .بنابراین پس از شستشوی مو ، کوچولوی خود را آرام کنید. می توانید این کار را با پیچیدن او در یک حوله گرم و نزدیک نگه داشتنش به خود انجام دهید. شستن موهای کودک نوپا می تواند سرگرم کننده باشد! اگر فکر می کنید این کار غیرممکن است ، این نکات را امتحان کنید. تعجب خواهید کرد که این نکات تا چه حد موثر خواهند بود! این نکات را امتحان کنید و بازگردید تا داستان موفقیت خود را با ما در میان بگذارید!

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.