مراقبت از پوست برای نوجوانان

۱۰ نکته اساسی مراقبت از پوست برای نوجوانان

هورمون های حساس، دوست پسر، دوست دختر، مدرسه و فشار هم سن و سالان و موارد دیگر. آه، زندگی یک نوجوان آسان نیست! نوجوانان باید با احساسات مختلف همانگونه که هست، کنار بیایند و یک وضعیت استرس زا برای پوست آخرین چیزی است که می خواهند نگران آن باشند. گفته می شود، مراقبت از پوست برای نوجوانان اولین قدم در مسیر حرکت آنها به سمت پوست سالم و زیبا است.

تمایل به داشتن پوستی بی عیب و نقص می تواند شما را دچار اضطراب کند. اما نگران نباشید! این متن از وبسایت نی نی نما برای حفظ سلامتی و درخشش پوست، از یک رژیم مراقبت از پوست استفاده می کند. بیایید با انواع پوست این بحث را شروع کنیم.

نوع پوست شما چیست؟

شناسایی صحیح نوع پوست برای ایجاد روال مناسب مراقبت از پوست بسیار مهم است. به طور معمول نوع پوست به واسطه ژنتیک و شرایط آب و هوایی موجود در منطقه تعیین می شود. انواع پوست به گروه های مختلف پوست چرب، عادی و خشک و ترکیبی تقسیم بندی می شوند. به خواندن این متن ادامه دهید تا نوع پوست خود را تشخیص دهید.

پوست عادی یک نواخت است، نه چرب و نه خشک است و منافذ پوستی به سختی قابل رویت هستند. این نوع پوست تولید سبوس متعادل دارد که پوست را سالم نگه می دارد.

پوست چرب با منافذ قابل مشاهده مستعد آکنه و یک سطح براق شناخته می شود. این نوع پوست باعث ایجاد سبوم بیش از حد می شود که ممکن است گاهی اوقات باعث گرفتگی منافذ شود.

پوست خشک بی روح، پر از لکه و خشک و گاهی اوقات با خارش همراه است. عدم تولید سبوم و کمبود آب بدن نیز ممکن است به پوست خشک و پوسته پوسته منجر شود.

پوست ترکیبی زمانی است که شما ترکیبی از پوست چرب و خشک دارید. افراد با پوست ترکیبی، غالبا ناحیه تی چرب (ناحیه T) را تجربه می کنند، که شامل پیشانی و بینی است. گونه ها و چانه ها خشک باقی می مانند.

پوست بی عیب و نقص به طور کامل به DNA شخص مربوط نمی شود. سبک زندگی، رژیم غذایی و روال مراقبت از پوست نیز می تواند بر روی پوست تاثیرگذار باشد. بنابراین، صرف نظر از نوع پوست، می توانید با روال مراقبت از پوست، سلامت آن را بهبود ببخشید.

روال مراقبت از پوست برای نوجوانان

آیا در تلاش هستید تا از یک رژیم مراقبت از پوست پیروی کنید؟ پایه و اساس پوست بی عیب و نقص یک روال مراقبت از پوست است که باید به طور مداوم از آن پیروی کرد. اما چگونه می توان برای روال مراقبت از پوست ساده و در عین حال موثر، زمان پیدا کرد. در این قسمت، در مورد روال مراقبت از پوست برای نوجوان توضیح داده می شود.

مراقبت از پوست برای نوجوانان

چهار اقدام ساده برای پوست سالم

۱٫ پاکسازی

اولین قدم برای مراقبت از پوست، پاکسازی آن به طور کامل است. اهمیتی ندارد که چه نوع پوستی دارید، پاکساز پوست با مواد تشکیل دهنده ملایم را انتخاب کرده که روغن های اسانس را از پوست شما خارج نکند. یک پاکساز پوست مبتنی بر روغن برای شب در زمانی که نیاز است تا از شر عرق زیاد، آرایش، کثیفی و چرک های موجود در پوست خلاص شوید، ایده آل است. پس از آن باید یک پاکساز فومی فاقد صابون استفاده شود. برای روال عادی صبح ها، می توانید یک پاک کننده ملایم و مبتنی بر کف را انتخاب کنید.

۲٫ تونینگ

مرحله دوم استفاده از یک تونر است که به کوچک شدن منافذ بزرگ کمک می کند. تونر منافذ را تمیز کرده و آنها را مسدود می کند و پوست مجددا جوان می شود. تونر را با دقت انتخاب کرده و از مواردی که حاوی الکل و سایر ترکیبات شیمیایی هستند که می تواند به پوست آسیب برساند، اجتناب کنید. ممکن است خرید تونرهای که از مواد گیاهی تشکیل شده اند که برای پوست بی خطر و ملایم هستند را در نظر بگیرید.

۳٫ مرطوب کننده

قدم بعدی در خود نگه داشتن تمام رطوبت پوست به کمک یک مرطوب کننده آبرسان و تقویت کننده است. یک مرطوب کننده مانند یک تقویت کننده پوست است، بنابراین نوع ملایم و فاقد چربی را انتخاب کنید. مربوط کننده مناسب، مرطوب کننده ای است که برای نوع پوست شما مناسب است و به حفظ سطح مناسب رطوبت در پوست کمک می کند.

۴٫ ضد آفتاب

آخرین قدم برای مراقبت از پوست، استفاده از ضد آفتاب است. یک عادت خوب در زندگی، محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش شدید خورشید است. اگر علاقمند به ورزش هستید و اغلب مدت زیادی را در بیرون از خانه سپری می کنید، یک ضد آفتاب با SPF بیشتر از ۳۵ خریداری نمایید. اگر بیشتر وقت خود را در خانه سپری می کنید، یک ضد آفتاب با SPF به میزان ۱۵ مناسب است.

روال مراقبت از پوست ممکن است برای همه کاملا به یک میزان نباشد، و در افراد مختلف متفاوت باشد. به جنبه های مختلف زندگی مانند شرایط آب و هوایی، سن، زمان روز و سبک زندگی بستگی دارد. با این وجود، این چهار مرحله پایه و اساس هر روال مراقبت از پوست است و می تواند مطابق با نیاز نوع پوست شما تنظیم شود.

به خواندن این متن ادامه دهید، زیرا برای شما توضیح می دهیم که چرا هر نوجوان به یک رژیم زیبایی پوست نیاز دارد.

مزایای رژیم خوب مراقبت از پوست

هر چقدر لباس طراحی شده به تن کنید یا کفش های اشرافی بپوشید، نمی تواند آسیب پوستی را پنهان کند، زیرا صورت اولین چیزی است که مردم به آن توجه می کنند. علی رغم تغییرات هورمونی که در این مرحله از زندگی رخ می دهد، یک روال مناسب برای مراقبت از پوست نقش بسزایی در تقویت پوست سالم دارد. همچنین، پیروی از یک رژیم مراقبت از پوست در طولانی مدت مثمر ثمر است. برخی از فواید مراقبت از پوست نوجوانان در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

پوست خود را تمیز و شاداب نگه دارید

یک برنامه روزمره مراقبت از پوست باعث می شود که پوست همیشه تمیز و شاداب به نظر برسد. این کار کثیفی و چرک ها را از بین برده، منافذ پوستی را مسدود کرده و بافت مرده پوست را حذف می کند.

کاهش استرس

پوست سالم و درخشان باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. این مساله به کاهش سطح استرس و تقویت سیستم ایمنی پوست نیز کمک می کند.

پیری را به تاخیر می اندازد

تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم خوب مراقبت از پوست در تأخیر روند پیری مفید است. هر چه مراقبت از پوست زودتر شروع شود، بهتر است. آلودگی، سبک زندگی خیلی سریع و کمبود مواد تغذیه ای حتی برای نوجوانان می تواند صدمات زیادی به ناحیه بیرونی و داخلی پوست ایجاد کند. رژیم مراقبت از پوست به مبارزه با این مشکلات کمک می کند و علائم پیری را به تأخیر می اندازد.

پوست را مرطوب نگه می دارد

بر اهمیت آب رسانی و مربوط سازی پوست به اندازه کافی تاکید نمی شود. نوشیدن آب کافی به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و سالم ماندن آن کمک می کند. پوست بزرگترین سد در برابر عفونت ها یا بیماری ها است. یک رژیم مراقبت از پوست خوب همچنین به ایمن نگه داشتن این لایه محافظ بدن کمک می کند.

نکات مراقبت از پوست برای نوجوانان

مقابله با تغییرات هورمونی زیاد و مراقبت همزمان از پوست اگرچه دشوار است، اما غیرممکن نیست. در این قسمت، چند نکته برای مراقبت از پوست نوجوانان ارائه شده است.

۱- آیا می دانید که در طول روز چند بار صورت خود را لمس می کنید؟ ممکن است تعداد دفعات آن را ندانید، زیرا در اکثر موارد این کار را آگاهانه انجام نمی دهید. بنابراین برای جلوگیری از جای زخم و ظهور بیشتر جوش ها، سعی کنید دست های خود را از صورت خود دور نگه دارید. همچنین، ناحن های خود را کوتاه کنید.

۲- اگر پوست مستعد آکنه دارید، در این صورت کندن و یا ترکاندن جوش ها بر روی صورت نیز کاری است که باید شدیدا از آن اجتناب کنید، و اهمیتی ندارد که تا چه اندازه می خواهید از شر جوش ها خلاص شوید. در عوض، درمان موضعی آکنه های فعال را بر روی پوست اعمال کرده و به صورت خود دست نزنید.

۳- آب درمانی برای همه نوع پوست شگفت آور عمل می کند. آب حاوی مواد مغذی است که برای سلامتی کلی مفید است. به سم زدایی و تمیز کردن روده کمک می کند، که این امر روی پوست شما منعکس می شود. در حالت ایده آل، فرد باید در روز حداقل هشت لیوان آب بنوشد.

۴- لایه برداری یک مرتبه در هفته نیز می تواند به از بین بردن بافت پوست مرده و جوش های سر سیاه کمک کند. این کار همچنین پوست را نرم و لطیف می کند. در هنگام لایه برداری یا شستشوی پوست، به خصوص اگر پوست شما حساس و یا دارای جوش است، بیشتر مراقب باشید. از استفاده از لایه بردارهای شیمیایی اجتناب کنید. به استفاده از لایه بردارهای ملایم مانند شکر قهوه ای تاکید داشته باشید.

۵- یک رژیم متعادل که شامل میوه های خام، سالاد سبزیجات و آبمیوه های سالم است می تواند پوست را تقویت کند. هر چه بشقاب غذای شما متنوع تر باشد، بهتر است. فقط مطمئن شوید که هیچ غذایی که به آن آلرژی دارید را مصرف نمی کنید.

۶- پاکسازی، تونینگ، و مرطوب کردن پوست سه مرحله مهم است که باید در کارهای روزمره مراقبت از پوست در صبح و شب خود قرار دهید. این کار به حفظ سلامتی پوست کمک می کند.

۷- آرایش کردن را به حداقل برسانید و از مصرف محصولاتی که حاوی مواد شیمیایی خشن هستند، خودداری کنید. گاهی اوقات برخی محصولات آرایش به پوست آسیب بیشتری می رسانند. بنابراین، محصولاتی ملایم تهیه کرده که بی خطر باشند و انجام تست پچ را قبل از استفاده از هر چیزی روی صورت فراموش نکنید.

نکات مراقبت از پوست برای نوجوانان

۸- بدون پاک کردن آرایش، به رخت خواب نروید. ممکن است بعد از یک روز طولانی در مدرسه یا دانشکده خسته و فرسوده شوید، اما قبل از رفتن به رخت خواب، باید آرایش خود را پاک کنید. خوابیدن با آرایش باعث عفونت های پوستی مختلفی می شود.

۹- پاک کردن آرایش از روی صورت ده دقیقه و یا کمتر زمان نیاز دارد تا صورت را به طور کامل پاکسازی کنید. استفاده از دستمال مرطوب آرایش کار را ساده تر می کند.

۱۰- لبخند ابزاری است که زیبایی را تقویت می کند. لب ها بخشی از صورت هستند و نباید در طول رژیم مراقبت از پوست نادیده گرفته شوند. هر چند وقت یک بار، شستشوی لب مهم است. پس از آن، از مرطوب کننده لب برای تقویت آن استفاده کنید. از استفاده از رژ لب هایی که باعث خشکی و ترک خوردگی پوست می شوند، اجتناب کنید.

۱۱- استفاده از ضد آفتاب ضروری است. استفاده از ضد آفتاب با SPF خوب به پوست کمک می کند تا با آسیب های ایجاد شده توسط اشعه ماوراء بنفش مقابله کند. کرم های ضد آفتاب را بر اساس میزان فعالیت های خود در طول روز انتخاب کنید و حداقل ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به بیرون از ضد آفتاب استفاده کنید.

خواب به همان اندازه حائز اهمیت است. آیا می دانستید که همانطور که خواب هستید، پوست خودش را ترمیم می کند؟ بدن آرام شده و پوست در طول شب خود را جوان می کند. بنابراین، باید به اندازه کافی بخوابید که حداقل ۸ تا ۹ ساعت در طول شب است. دوره نوجوانی، سال های طلایی زندگی شخص محسوب می شوند. مشکلات پوستی می تواند باعث استرس شود و زمان شگفت انگیزی که می توانستید داشته باشید را خراب کند. اما نه اکنون که از یک رژیم مراقبت از پوست مناسب، به همراه نکات مربوط به مراقبت از پوست که در اینجا به اشتراک گذاشته ایم پیروی می کنید. یک روال مراقبت از پوست ساده برای نوجوانان، به علاوه کمی مراقبت و پشتکار برای پوست های درخشان بی عیب و نقص یک کار قابل دستیابی است.

روال کارهای روزانه مراقبت از پوست شما چیست؟ نکات خود را در مورد مراقبت از پوست نوجوانان در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *