15 نکته مفید برای اعتماد مجدد بعد از خیانت و بازگشت به زندگی بعد از خیانت

۱۵ نکته مفید برای اعتماد مجدد بعد از خیانت و بازگشت به زندگی بعد از خیانت

یک رابطه را با امید و مثبت شروع می کنیم. نگرش خیانت کردن به شریک زندگی تان یا خیانت همسرتان به شما احتمالا آخرین چیزی است که هنگام شروع یک رابطه به ذهن شما می رسد. با این وجود، واقعیت می تواند یک چیز تلخ باشد. خیانت فقط قلب را نمی شکند، بلکه ویران کننده نیز هست، به خصوص برای کسی که دیوانه وار عاشق است و کورکورانه به شریک زندگی اش اعتماد دارد.

اما وقتی که متوجه می شوید که شریک زندگی تان به شما خیانت کرده است، چه کاری انجام می دهید؟ یا اگر به شریک زندگی تان خیانت کرده اید، اما اکنون می خواهید این مساله را اصلاح کنید، چه کاری انجام می دهید؟ برخی ممکن است بگویند که کار درستی که باید انجام دهید این است که از هم جدا شده و به زندگی خود ادامه دهید. دیگران ممکن است دادن شانس دوم را پیشنهاد دهند. اگر می خواهید به رابطه خود شانس دوم بدهید، این متن برای شما نوشته شده است. این متن به شما می گوید که آیا بعد از خیانت می توان مجددا اعتماد کرد و چگونه باید این کار را انجام داد.

آیا می توان بعد از خیانت مجددا اعتماد کرد؟

می توان مجددا اعتماد کرد، اما نیاز به صبر، زمان، و تلاش دارد. و البته نیاز به تعهد هر دو شریک زندگی دارد. خیانت همیشه نباید نشان دهنده پایان یک رابطه باشد. خیانت لزوما همیشه به معنای جدایی یا طلاق نیست. گاهی اوقات، رابطه می تواند بعد از اعتماد مجدد، حتی قوی تر شود. اما این تنها در صورتی است که شخص بداند که مقصر است، بخواهد همه چیز را درست کرده و برای تقویت رابطه مصمم است.

اگر شریک زندگی که خیانت کرده، احساس گناه می کند و به دنبال بخشش همسرش است، پس اولین کاری که باید انجام دهد، این است که رابطه اش را با معشوقه اش خاتمه دهد. او باید تمام تلاش خودش را برای به دست آوردن رضایت همسرش کرده و ثابت کند که هر اتفاقی که افتاده، مجددا نخواهد افتاد. خیانت به رابطه آسیب زده، و برای ترمیم این آسیب دیدگی، هر دو شریک زندگی باید همکاری کرده و به رابطه خود ایمان داشته باشند. اگرچه شخص خیانت کار باید تعادل را ایجاد کرده، اشتباهات را قبول کرده، شرایط را مهیا کرده، و رابطه را ترمیم کند، اما شخصی که به او خیانت شده نیز باید زمان صرف کرده، قدرت درونی و شجاعت داشته باشد. ممکن است مقابله با آن دشوار به نظر برسد، اما قطعا قابل انجام است.

نکاتی برای احیای اعتماد پس از خیانت و بازگشت به زندگی بعد از خیانت

نکاتی برای احیای اعتماد پس از خیانت و بازگشت به زندگی بعد از خیانت

ادامه دادن زندگی پس از یک مرتبه خیانت کردن دشوار است. اما هیچ چیز غیرممکن نیست. کمی تطابق و کمی درک می تواند در احیای اعتماد کمک کننده باشد. مهم تر از همه، شما باید به آینده رابطه تان امیدوار باشید. وقتی که آن امید را پیدا کنید، می توانید با رعایت نکاتی به آن برسید.

۱٫ یک ارتباط باز و روشن داشته باشید

هنگامی که هر دو شریک زندگی به طور دو جانبه به توافق رسیده اند که گذشته را پشت سر گذاشته و با هم ادامه دهند، باید یک مکالمه شفاف داشته باشند. چه چیزی باعث داشتن یک رابطه با معشوقه شد؟ چگونه می توان مجددا از بروز این اتفاق جلوگیری کرد؟

چنین جزئیاتی را باید قبل از شروع تازه به طور دقیق مشخص کرد. صحبت صادقانه باعث ایجاد اعتماد برای شریک وفادار خواهد شد. همچنین می توانید در مورد ایجاد مرزهای جدید برای رابطه صحبت کنید. باید مرزهای سالمی باشد، اما این دفعه باید سخت گیرانه باشد.

۲٫ خطا را بپذیرید

شریک زندگی که خیانت کرده است، نباید کسی که به آن خیانت شده یا شخص سوم (معشوقه) را برای اشتباه سرزنش کند. در چنین شرایطی، شریک خیانتکار ممکن است نقایصی از قبیل خودکنترلی ضعیف داشته، از رابطه سوء استفاده کرده، یا ارتباطی که شریک دیگر زندگی به دنبال آن است را برقرار نمی کند. ممکن است دلایل متعددی برای خیانت وجود داشته باشد، اما شریک خیانت کار نباید از آنها به عنوان بهانه برای توجیه رفتار خود استفاده کند.

۳٫ به شریک زندگی تان کمی زمان بدهید

کسی که خیانت کرده نیاز به زمان دارد تا درک کند که اشتباهش تا چه اندازه بزرگ بوده است، چیزهایی را برنامه ریزی کرده تا اعتماد شریک زندگی اش را مجددا به دست آورده و به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند با عواقب کارش روبه رو شود. شریک دیگر نیز نیاز به زمان برای قبول کردن چیزی که اتفاق افتاده دارد، تا خود را خالی کرده تا آرام شود، و تصمیم بگیرد که آیا باید به این رابطه ادامه دهد تا زندگی اش را بدون شریک زندگی اش ادامه دهد. کمی به یکدیگر زمان بدهید تا این فاصله ایجاد شده بین خودتان را درست کنید.

۴٫ غذرخواهی کنید

می دانید که رابطه تان آسیب دیده است. و این مساله بر زندگی هر دو شما تاثیر می گذارد. برای ترمیم این شکاف، متاسف بودن ممکن است مانند یک پانسمان عمل کند. اما این رابطه فقط وقتی می تواند بهبود پیدا کند که صادقانه به اشتباه خود اعتراف کنید. شریک زندگی تان ممکن است شما را باور کرده و مایل باشد که با شما فصل جدیدی از رابطه اش را باز کند.

۵٫ حرف مردم را نادیده بگیرید

اگر دوستتان به شما می گوید که به خیانت کار اعتماد نکنید یا یک خیانت کار همیشه خیانت خواهد کرد، بدون ملاحضات مناسب، به حرف او گوش ندهید. شما شریک زندگی تان را بیش از هر کس دیگری می شناسید. و اگر احساس می کنید که این خیانت یک مرتبه و بدون فکر قبلی بوده، ممکن است بخواهید به شریک زندگی تان فرصتی داده تا روش های خود را اصلاح کند.

۶٫ نگرانی های یکدیگر را برطرف کنید

اعتماد به شخصی که یک مرتبه به اعتماد شما خیانت کرده است، کار ساده ای نیست. ناامنی، شک و ترس بارها و بارها به سراغ شما می آید. با این وجود، برای احیای اعتماد، هر دو شریک زندگی باید ترس های یکدیگر را برطرف کنند. اگر شریک زندگی تان که خیانت کرده، تماسی از دوست قدیمی اش دریافت می کند،  فورا به او شک نکنید. به جای فرض کردن امور، با شریک زندگی تان صحبت کرده و به او بگویید که این مساله باعث ناراحتی شما می شود. دفعه بعدی که شریک زندگی تان تماسی از شخص گفته شده دریافت می کند، می تواند صدای او را بر روی بلندگو گذاشته تا ترس شما را برطرف کرده و اعتماد شما را به دست بیاورد.

آیا می توان بعد از خیانت مجددا اعتماد کرد؟

۷٫ مسئولیت های مشترک

موافق هستید که وقتی یک شریک زندگی خیانت می کند، مقصر است، اما اگر هر دو شریک زندگی می خواهند که رابطه شان درست شود، باید بار مسئولیت ها را با هم تقسیم کنند. وقتی با هم هستید، می توانید حتی در موقعیت های ناجور به همدیگر کمک کنید. به اشتراک گذاری، آسان تر از انتقال کل بار گناه بر دوش یک نفر و سپس با هم حرکت کردن است. بنابراین، چه این اشتباه را بپذیرد، برنامه های جدید بسازد یا محدودیت های جدیدی را تنظیم کند، همه چیز را با هم در میان بگذارید.

۸٫ این دو نکته را به خاطر بسپارید

هر شریک در یک رابطه عاشقانه به دنبال توجه و محبت از شریک دیگر است. یکی از مهم ترین دلایل خیانت می تواند عدم وجود هر کدام از این موارد باشد. در فصل دوم رابطه تان، اگر این موارد وجود ندارند، باید بر روی آنها تمرکز کنید. با انجام کاری که شخص مقابل دوست دارد، محبت به یکدیگر را نشان دهید. خواه این درخواست را داشته باشد یا خیر، باید به شریک زندگی خود توجه کنید.

۹٫ ماهیت دفاعی خود را کنترل کنید

شریک خیانت کار ممکن است عصبانی شده، بحث کرده، و وقتی شروع به صحبت از واقعیت های خیانت می شود، دفاعی برخورد کند. این یک واکنش طبیعی است اما هنگام تلاش برای برقراری روابط مجدداً باید کنترل شود. این ویژگی به جای بهبود رابطه تان، می تواند آسیب بیشتری به آن وارد کند. همچنین، شریک زندگی تان ممکن است به دلیل دفاع از شما، سعی در افشای حقایق و یا انتقال نیمی از حقیقت داشته باشد. بنابراین، سعی کنید هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر آرام باشید.

۱۰٫ از رابطه سوء استفاده نکنید

بعد از خیانت، بحث کردن و برخی اختلاف نظرها، احتمال از بین رفتن علاقه در رابطه وجود دارد. اگرچه شریک زندگی تان می گوید که می خواهد به رابطه اش ادامه دهد، اما ممکن است مانند گذشته مشتاق به نظر نرسد. اگر به دلیل فشار خانواده یا مسائل اجتماعی در رابطه هستید، پس احتمال کمی وجود دارد که این رابطه موفق باشد. برای التیام زخم ها و احیای اعتماد، نباید از رابطه سوء استفاده کنید. در عوض، باید به شریک زندگی تان نشان دهید که مانند یک تیم عمل می کنید.

۱۱٫ به صمیمت عاطفی فکر کنید

این یکی از چالش برانگیزترین بخش هایی است که بعد از خیانت شریک زندگی تان با آن مواجه می شوید. در حالی که شریک زندگی که خیانت کرده ممکن است انرژی کمی داشته باشد، اما شریک زندگی دیگر ممکن است شروع کننده آن نباشد، زیرا هم اکنون احساس صدمه و بیزاری می کند. اگرچه لاس زدن به طور کامل امکان پذیر نیست، اما سعی کنید تا آرام باشید و اگر روحیه اش را داشتید، شیرین و شاید اغوا کننده باشید. اما آهسته پیش رفته و عجله نکنید.

قدم های کوچک بردارید، اما در این مسیر شروع به حرکت کنید، زیرا ارتباط فیزیکی به اندازه ارتباط عاطفی در رابطه مهم است. و هنگامی که برای صمیمت عاطفی راحت شده اید، پیوند برقرار کردن و ارتباط دوباره آسان تر خواهد شد.

۱۲٫ به وعده های خود عمل کنید

خیانت باعث می شود که ایمان داشتن به رابطه و حتی به خودتان چالش برانگیز شود. ممکن است احساس دلسردی کرده و در بازسازی رابطه دچار تردید شوید. این به شما بستگی دارد که شریک زندگی تان را متقاعد کنید که خیانت کردن تنها یک بار اتفاق افتاده است و شما قصد دارید تا این رابطه را عملی کنید.

بر روی حرف های خود بمانید و قول های خود را عملی کنید. به عنوان مثال، اگر در مورد ارتباط آزاد و مثبت توافق کرده اید، باید به آن پایبند باشید. در حین مکالمه از حل مشکل با سکوت، استفاده از زبان توهین آمیز، یا استفاده از صدای عصبانی اجتناب کنید.

بازگشت به زندگی بعد از خیانت

۱۳٫ به گذشته رجوع نکنید

اتفاقی که افتاده، به پایان رسیده است. این امکان وجود ندارد که به گذشته برگشته و آن را پاک کنید. به جای باز کردن فصل های قبلی زندگی تان، عاقلانه است که چیزها را برای زمان حال جهت آینده بهتر اصلاح کنید. رجوع به گذشته فاصله بیشتری در رابطه تان ایجاد می کند و اجازه نمی دهد تا به زندگی خود ادامه دهید. سعی کنید که این آسیب را با چیزی که برای هر دو شما اثر می کند، ترمیم کنید.

۱۴٫ به شریک زندگی تان احترام بگذارید

خیانت بدون شک یک اشتباه بزرگ است، اما نمی تواند نیکی ها یا اعمال شریف شخص را از بین ببرد. وقتی سعی می کنید تا اعتماد را احیا کنید، باید به یکدیگر احترام بگذارید.

۱۵٫ به دنبال درمان باشید

شما به روابط خود زمان کافی داده اید، اما به نظر نمی رسد با کارهای مشترک خود به جایی برسید. پس می توانید مشاوره را امتحان کنید. یک درمانگر می تواند یک شخص بی طرف سوم باشد که هر دو جوانب را بررسی کرده و به زوجین کمک می کند تا دیدگاه یکدیگر را بررسی کنند. یک درمانگر باتجربه می تواند به شما بصیرت دهد و به شما کمک کند تا چگونگی غلبه بر موانع روابط را بفهمید. اما به خاطر داشته باشید که درمان تنها زمانی موثر است که شما و شریک زندگی تان حاضر به تلاش شده و آماده تغییر شوید.

هنگامی که شما صمیمانه می خواهید رابطه خود را دوباره برقرار کنید، می توانید آن را عملی کنید. تنها آنچه که نیاز دارید، تعهد، عشق، صبر و زمان است. البته هر دو شما باید برای یک زندگی سعادتمندانه تلاش کرده، همکاری کنید و با هم پیش بروید. ممکن است همه چیز مانند گذشته نباشد، اما اگر هر دو تلاش کنید که افراد بهتری شده و به طور مثبت به روابط کمک می کنید، بهتر از قبل می شود.

آیا داستانی دارید که با ما به اشتراک بگذارید؟ در بخش نظرات زیر برای ما بنویسید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *