چگونه دخترتان را برای اولین پریودش آماده کنید؛ آموزش دختران برای مواجه شدن با اولین قاعدگی

چگونه دخترتان را برای اولین پریودش آماده کنید؛ آموزش دختران برای مواجه شدن با اولین قاعدگی

خیلی از دختران نگران هستند که اولین پریود خود را در مدرسه، اردو یا زمانی که مادران آنها در کنارشان نیستند، تجربه کنند. درحالیکه نمی توانید زمان شروع اولین پریود او را کنترل کنید، اما می توانید او را برای پریود غیر منتظره آماده کنید. در ادامه کارهایی که باید بدانید را ارئه می دهیم. بسیاری از دختران درباره اینکه چه زمانی پریود آنها شروع خواهد شد نگران هستند. آیا پریود آنها درحالیکه در مدرسه، اردو یا خانه دوستان خود هستند شروع خواهد شد؟ نامشخص بودن آن می تواند برای نوجوانایی که قبل از آن هیچگاه با قاعدگی سر و کار نداشته ترسناک باشد. اما شما می توانید دخترتان را برای اتفاق غیر منتظره آماده کنید و اضطراب های او را کاهش دهید.

راهکارهایی برای آماده سازی دخترتان برای اولین تجربه پریود

راهکارهایی برای آماده سازی دخترتان برای اولین تجربه پریود

برای افراد مبتدی، مهم است که با دختر خود درباره چیزی که باید در زمان پریود انتظار داشته باشد صحبت کنید.

درباره تغییرات بلوغ و علائمی که ممکن است تجربه کند، صحبت کنید

مطمئن شوید که دختر شما به خوبی درباره قاعدگی و تغییرات طبیعی بلوغ آگاه شده است. امروزه منابع شگفت انگیزی زیادی موجود است که مطمئنا به دختران برای این تغییرات در جهت مثبت کمک می کند. بعضی از تغییرات شایعی که احتمالا یک دختر قبل از شروع پریود تجربه می کند، مانند گرفتگی عضلات، سردردها، کمبود انرژی، سردرد، تغییرات خلق و خو و احساس خیسی در زیر شلواری و غیره را توضیح دهید.

نحوه استفاده از پد بهداشتی بزرگ و پیگیری کردن پریود را به او نشان دهید

برای نشان دادن نحوه صحیح استفاده از پد، برای او وقت بگذارید تا در صورتی که زمان پریود شدن در کنار او نبودید خودش بداند که چه کاری باید انجام دهد. علاوه براین، اگر به دختر خود یاد داده اید که زمانی که چرخه قاعدگی اش شروع شد بتواند پریود خود را پیگیری کند، این کار  به کاهش استرس و اضطراب او کمک خواهد کرد.

نحوه استفاده از پد بهداشتی بزرگ و پیگیری کردن پریود را به او نشان دهید

با او صحبت کنید تا درصورتی که این اتفاق در مدرسه افتاد، چه کاری انجام دهد

برای فرزند خود توضیح دهید که اگر فکر می کند زمان پریود او رسیده است، لازم است برای رفتن به دستشویی و بررسی این موضوع اجازه بگیرید. برای همه دختران نوجوان ایده خوبی است تا برای چنین مواردی پد بهداشتی در کوله یا در قفسه قفل دار مدرسه داشته باشند. یک پد بهداشتی کوچک به راحتی در کیف پول یا کیف دستی کوچک جا می شود. اگر دختر شما پد بهداشتی همراه نداشت، به او یاد بدهید که فورا به پرستار مدرسه مراجه کند. پرستار می تواند برای او پد بهداشتی تهیه کند. بعضی از مدارس در دستشویی ها دستگاه دستمال کاغذی مخصوص قاعدگی دارند، اما معمولا یا کار نمی کنند یا ممکن است دستمال نداشته باشند. ممکن است دوستان دختر شما بتوانند لوازمی که او نیاز دارد را برایش تهیه کنند اما بهتر است دختر شما فقط به عنوان اخرین راه حل از آنها استفاده کند.

اگر دختر شما برای مدت طولانی از خانه دور است، برای او برنامه ریزی کنید

اگر دختر نوجوان شما برای مدت طولانی به اردو یا جای دیگری می رود، باید پیش بینی کنید که او به چه چیزی نیاز خواهد داشت. چند پد و یک نامه به او بدهید تا درصورت شروع اولین پریودش نامه را به مشاور بدهد. در نامه شرایط و همان طور اطلاعات دیگری که احتمالا مشاور نیاز دارد بداند را توضیح بدهید. مطمئن شوید که دختر شما متوجه است که تنها در صورت شروع اولین پریودش باید نامه را  به مشاور بدهد. همچنین، به دخترتان بگویید که اگر اولین پریود او در اردو اتفاق افتاد ممکن است نیاز باشد که تا پایان این جریان از شنا کردن خودداری کند. درحالیکه می تواند هنوز هم با استفاده از تامپون در برنامه شنا شرکت کند، اما این کار گزینه خوبی برای اولین پریود او نیست، چون همیشه می تواند این کار را انجام دهد.

چرا صحبت کردن با دختران نوجوان درباره قاعدگی مهم است

چرا صحبت کردن با دختران نوجوان درباره قاعدگی مهم است

بهترین روش برای کاهش اضطراب دختران درباره قاعدگی آگاه کردن آنها می باشد، بطوری که وقتی تغییر ایجاد شد آماده و با اعتماد به نفس باشند. پیش بینی زمان پریود شدن می تواند برای او پر استرس باشد، اما با دادن کمی اطلاعات و کمک شما، او با اعتماد به نفس با این تغییرات روبه رو خواهد شد. زمانی که او را آماده کنید، دختر شما می فهمد که هیچ دلیلی برای نگرانی درباره شروع اولین پریود اش وجود نخواهد داشت؛ چون زمانی که پریود او شروع می شود، او آماده خواهد بود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.