تشخیص نوره اصل از تقلبی

روش تشخیص نوره اصل از تقلبی

تشخیص نوره اصل از تقلبی از اهمیتی بالا برخوردارمی باشد، نوره یا واجبی یک پودر سفید رنگ است که برای از بین بردن موهای زائد بدن از آن استفاده می گردد. نوره از زمان های بسیار قدیم و تا زمان حال به دلیل فواید زیاد استفاده می شود. هدف از این مطلب راه تشخیص نوره اصل، فواید آن و نیز و ذکر تفاوت های آن با نوره شیمیایی است. نوره برای سلامتی بسیار مفید است.

تشخیص نوره اصل از تقلبی

رنگ نوره اصل، سفید مایل به زرد است که نشانه از کیفیت مطلوب و وجود زرنیخ شاخه ای در نوره است. زمان موبری نوره اصل سه تا پنج دقیقه است.

نوره هنوز هم یکی از روش های زدودن موهای زائد بدن می باشد که هم مردان و هم زنان از آن استفاده می کنند. در قدیم، نوره فقط به صورت طبیعی تهیه می گردید ولی امروزه با گسترش صنعت شیمیایی، نوره به صورت شیمیایی یا غیر طبیعی نیز تولید می شود.

نوره را زمان ترکیب با آب به رنگ سبز تیره تغییر می کند. بوی تسبتا تندی که البته آزار دهنده نیست ایجاد می کند و نشانه خواص درمانی آن است.

عکس نوره اصل

عکس نوره اصل، رنگ نوره اصل

انواع نوره اصل

  • حاوی آرسنیک با ترکیب یک به شش آهک
  • بدون زرنیخ

تشخیص نوره طبیعی از شیمیایی

عناصر تشکیل دهنده نوره طبیعی از ترکیب آهک و زرنیخ و به روش کاملا طبیعی است که زرنیخ ترکیبی از گوگرد و آرسنیک می است. نوره شیمیایی به روش شیمیایی تولید می شود.

شاید چنین به نظر برسد که پس فرق نوره طبیعی با نوره شیمیایی در روش تهیه آن ها و یکی به شیوه طبیعی و روش دیگری هم به شیوه شیمیایی می باشد دلیل اصلی این تفاوت وجود عنصر حیاتی آرسنیک می باشد.

نوره طبیعی دارای عنصر آرسنیک است در حالی که عنصر آرسنیک را در نوره شیمیایی حذف می شود. آرسنیک یک ماده ضد سرطان است. به همین دلیل آرسنیک موجود در ترکیب نوره از بسیاری از انواع سرطان ها از جمله سرطان خون و همچنین سرطان سینه در زنان جلوگیری می نماید. به همین دلیل علاوه بر ازبین بردن موهای زائد خاصیت درمانی دارد.

منبع خبر : tizbarkamard

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *