سوره یوسف در ماه چندم بارداری خوانده شود

دعا برای زیبا شدن جنین | سوره یوسف برای زیبا شدن جنین صحت داره؟!

به دنبال دعا برای زیبا شدن جنین هستم. الان ماه هشتم بارداری هستم. از بزرگترها شنیدم که خواندن سوره یوسف به سیب قرمز و خوردن آن باعث زیبایی جنین میشه؟ آیا سوره یوسف برای زیبا شدن جنین صحت داره؟؟؟

سوره یوسف در ماه چندم بارداری خوانده شود؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

خواندن سوره یوسف برای زیبا شدن جنین در دستورات مذهبی ما وجود دارد که توصیه شده است در ماه هشتم بارداری، مادران باردار سوره یوسف را بر یک سیب سرخ خوانده و آن را میل نمایند. اما از لحاظ علمی این قضیه قابل تایید یا رد نیست.

به هر حال خواندن آیاتی از قرآن و خوردن سیب در بارداری خالی از فایده نیست زیرا تلاوت قران باعث آرامش مادر و جنین می شود و سیب نیز خواص فراوانی در بارداری دارد.

در شکل گیری زیبایی جنین مجموعه ای از عوامل بویژه ارث و ژنتیک، تغذیه سالم و سرشار از ویتامینها و پرهیز از غذاهای چرب و سرخ کرده و فست فودها و آرامش و معنویت مادر موثر است.

دعا برای زیبا شدن جنین

سوره یوسف در بارداری

تأثیر سوره یوسف بر جنین: در جایی دیگر روایت شده در نیمه هر ماه عربی که ماه بدر است شوهر سوره یوسف را بر شکم همسرش بخواند تا به امید خدا فرزند زیبایی به دنیا بیاورند.

خواندن نماز شب توسط مادر باردار تأثیر زیادی در زیبایی جنین و فرزند دارد.

قبل بارداری و پیش از نزدیکی برای زیبایی فرزند و جنین سوره یاسین را بخوانید و به سیب یا انار فوت کنید و آن را میل کنید.

توصیه های اسلامی برای زیباشدن جنین

بعضی چیزها با هم جور درنمی آیند و یک جا جمع نمی شوند. مثل خربزه و عسل می مانند. یکی شان از در بیاید داخل، آن یکی از پنجره بیرون می رود. زیبایی ظاهری هم از مواردی است که با بعضی از رفتارها و خورد و خوراک ها آبش در یک جوی نمی رود. وقتی مادری دوست دارد فرزند زیبا داشته باشد، باید مراقب رفتار، گفتار و خورد و خوراکش باشد. نمی شود هرچه دلش خواست بخورد. هرجایی که خواست برود و هر تفریحی داشته باشد، بعد هم دلش بخواهد کودکش زیبا و خوش صورت شود. البته منکر شباهت های ظاهری که از مسائل ژنتیکی سرچشمه می گیرند نیستیم ولی در اسلام راهکارهایی وجود دارد که اگر از آن استفاده شود بچه ها خوش صورت می شوند. حالا اگر دلتان می خواهد فرزندتان زیبا شود، نکات زیر را با ما مرور کنید.

۱٫ در دوران شیردهی

آرامش و خوراک مادر در دوران شیردهی بر شکل گرفتن شخصیت و حتی چهره نوزاد اثر دارد. در واقع تمام راهکارهایی که به دوران بارداری مربوطند باید در دوران شیردهی هم رعایت شوند. در این میان حضور در مکان های مذهبی، طبیعت و سبزه زار از اهمیت بالایی برخوردار است که در زیبایی سیرت و باطن و در نتیجه در زیبا شدن چهره و ظاهر کودک شیرخوار بسیار مؤثر خواهد بود. در مورد خوردن غذای حلال هم موارد و نکات بسیاری نقل شده که در شکل گیری شخصیت و چهره کودک تأثیر دارد.

درواقع پدر وظیفه دارد همیشه غذای حلال و پاکی برای خانواده تهیه کند و مادر هم باید مراقب باشد که غیر از غذای پاکیزه و حلال نخورد. در کتاب « روضات الجنات» نقل شده است که پدر علامه سیدمحمدباقر مجلسی به مادر او تأکید کرده بود از هیچ غذایی نخورد جز غذایی که خود او برایش فراهم می کند. مدتی گذشت و علامه مجلسی متولد شده و به سن حدود چهار سالگی رسید. در آن دوران، آب را داخل مشک هایی که با درشکه هایی حمل می شد به خانه ها برده و می فروختند. علامه مجلسی که کودک بود میخی را داخل یکی از این مشک ها می کند که باعث خالی شدن آب داخل مشک می شود.

صاحب مشک آب، سراغ پدر او رفته و ماجرا را مطرح می کند. پدر هم که این خطا را از فرزندش می بیند، از همسرش سؤال می کند آیا در دوران بارداری یا شیردهی غذایی جز آنچه برایت فراهم کردم خورده ای؟ زن بعد از مرور خاطراتش می گوید روزی در حیاط خانه مشغول خیاطی بودم که متوجه اناری که از شاخه درخت همسایه به خانه افتاده بود شدم. سوزن را به داخل انار فرو کردم اما قبل از اینکه آب انار را بخورم یاد گفته شما افتادم و انار را کنار گذاشتم. پدر علامه مجلسی جواب داد آن سوزن امروز این میخ است و آن انار، این مشک آب است. همان طور که مادر آب انار را نخورد، پسرش هم از خوردن آب مشک خودداری کرد. این ماجرا نشان می دهد که بی دقتی در غذا خوردن، اثرات نامطلوب بسیاری در رفتار و کردار کودک دارد که طبیعی است در زیبایی ظاهری او هم مؤثر خواهد بود.

۲٫ خوش سیرتی صورت را زیبا می کند

زیبایی به مفهوم جمال و زیبایی صورت و سیرت تعریف می شود. نکته اصلی در پرورش کودک، داشتن زیبایی الهی است که طبیعی است از سوی خداوند به مخلوقات عطا می شود. انسان یکی از مظاهر بسیار زیبای خداوند است که او را از سایر مخلوقاتش متمایز می کند. زیبایی انسان قبل از هر چیز امری ذاتی است که از طریق وراثت از والدین به کودک می رسد اما عواملی هم در شکل گیری زیبایی فرد دخیلند که مادر می تواند با انجام آن کارها بر زیبایی کودکش تأثیر بگذارد. البته آنچه که در روایات اسلامی درباره زیبایی بیشتر مورد بحث قرار گرفته، زیبایی سیرت است که این زیبایی درونی به زیبایی چهره هم منجر می شود. مثلاً ‌انسان مؤمن با کسی که به خداوند متعال اعتقادی ندارد، از لحاظ ظاهری هم تفاوت دارد. انسان مؤمن چهره نورانی و آرامی دارد که انسان کافر این ویژگی ها را ندارد. بنابراین زیبایی هایی که جنبه آرایشی داشته باشد، چندان موردنظر روایات اسلامی نیست. اگر چهره ای را با استفاده از لوازمی زیبا کنیم، این زیبایی ناپایدار است اما زیبایی ای که در اثر سیرت زیبا در انسان به وجود می آید، پایدار و همیشگی است و به این سادگی از بین نمی رود.

۳٫ قبل از ازدواج چه کار کنیم؟

یکی از عواملی که در زیبایی کودک بسیار مؤثر است، این است که والدین حتی پیش از ازدواج، نماز شب بخوانند. درواقع نماز شب خواندن دختر و پسر چنان اثر معنوی و محکمی در روح و جسم آنان می گذارد که بعدها که ازدواج کنند و پدر و مادر شوند، بچه های زیبایی خواهند داشت. حلال و پاک بودن غذایی که فرد می خورد، از دوران کودکی تا وقتی که پدر و مادر شود هم اثر بسیاری بر زیبایی صورت فرزندش دارد. اصولاً غذاهای حلال و پاک موجب می شوند که فرزند صالح و پاک و زیبا شود. دوری کردن از کارهای زشت و گناه، مخصوصاً گناهان بزرگ هم اثر بسیاری در زیبایی صورت و سیرت فرزند دارد.

۴٫ چه عبادتی انجام دهیم؟

طبق روایات اسلامی عبادت هایی هست که اگر زنی در دوران بارداری آنها را انجام دهد فرزندش زیبا می شود. نخست بجا آوردن نماز شب است، چون نماز شب در تزکیه روح تأثیر زیادی می گذارد و همین تأثیر باعث زیبایی ظاهری فرد و نوزادش می شود. بنابراین زنی که در دوران تجرد اهل اقامه نماز شب نبوده، سعی کند در دوران بارداری این نماز را بجا آورد. همچنین تلاوت قرآن در این دوران بسیار مهم است. در این مورد تأکید شده که خانم های باردار سوره های مبارکه مریم (سلام الله علیها) و محمد( صلی الله علیه و آله و سلم) را به صورت مداوم تلاوت کنند. این سوره ها در زیبا شدن کودک اثر دارند. البته باید توجه داشت اینکه تلاوت هر دو سوره تأکید شده، مربوط به هر دو جنس دختر و پسر است. همچنین مادر باید در تلاوت این سوره ها و ختم قرآن کریم تداوم و استمرار داشته باشد. همچنین دائم الوضو بودن مادر باردار و ترک رفتارهای زشت و گناه، باعث نورانی شدن چهره فرزند او می شود. انجام اوامر الهی و دست خیر داشتن هم در این مورد مؤثر خواهد بود.

 

آیه ای برای زیبا شدن جنین

۵٫ کجا برویم؟

مادر باید سعی کند در مدتی که قرار است کودکش به دنیا بیاید از نشاط و شادابی خاصی برخوردار شود تا کودک زیبا و سالم و آرامی را به دنیا آورد. حضور در محل هایی که ذکر اهل بیت (‌علیهم السلام) مخصوصاً امام حسین( علیه السلام) در آن هست هم بسیار مهم است. رفتن به زیارتگاه برای مادری که باردار است بسیار توصیه شده چرا که حتی نگاه به ضریح مطهر امامان معصوم ( علیهم السلام) و نواده های پاک آنان در زیبایی باطن مادر و جنین اثر بسیاری دارد زیرا آرامش مادر، نه تنها به جنین آرامش می دهد بلکه باعث می شود کودک زیبا شود. همچنین در روایات آمده که حضور زن باردار در سبزه زار و طبیعت باعث زیبا شدن فرزند او می شود. البته مادران باید در نظر داشته باشند صرف اینکه یک یا دو بار در طول بارداری در طبیعت قرار بگیرند کفایت نمی کند بلکه توصیه های یاد شده باید تداوم و استمرار داشته باشند.

۶٫ برای زیبایی جنین چه چیزی بخوریم؟

در روایات اسلامی درباره خوردن بعضی از میوه ها در دوران بارداری بسیار تأکید شده. یکی از این میوه ها «به» است. در روایتی از پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل شده «به» بخورید که حافظه را زیاد می کند و خلط سینه را از بین می برد و فرزند را زیبا می گرداند.

در روایت دیگری از آن حضرت آمده: «به» را به زنان باردار خود بخورانید زیرا کودکان شما را زیبا می کند. همچنین امام صادق (علیه السلام) درباره خاصیت میوه «به» فرموده اند:« من اکل سفرَ جله علی الریق طاب ماوهُ و حسن ولده/ هرکس یک «به» را ناشتا بخورد، نطفه او سالم و فرزند او زیبا می شود».

جالب اینکه تحقیقات علمی ثابت کرده که «به» چهره را زیبا می کند و سبب تقویت قلب، دماغ و معده می شود. چنین روایتی از امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) هم نقل شده که فرمودند:« اکل السفر جل قوّة للقلب الضعیف و هو یطیب المعده و یذکی الفواد و یشجعُ الجبان و یحسن الولد/ خوردن «به» قلب ضعیف را قوی، معده را پاک، ترسو را شجاع و فرزند را زیبا می کند».

یکی دیگر از میوه هایی که خوردن آن به مادران باردار توصیه شده، گلابی است. امام صادق (علیه السلام) به پسری زیبا نظر کرده و فرمودند پدر این جوان باید گلابی خورده باشد. در روایتی هم آمده است اگر مادری گلابی بخورد موجب طراوت فرزند می شود. خوردن کندر هم از مواردی است که به تأثیر آن در زیبایی کودک اشاره شده. از امام رضا(علیه السلام) نقل شده که آن حضرت فرمودند:« به همسران باردارتان کندر بدهید. اگر حمل آنها پسر باشد، پاکیزه قلب و دانشمند و شجاع خواهد شد و اگر دختر باشد، خوش اخلاق و زیبا می شود».

مصرف کاسنی هم باعث زیبا شدن کودک می شود. امام صادق (علیه السلام)‌در این زمینه فرموده اند: «کاسنی، فرزند را زیبا می کند». در عین حال توصیه شده مادر از زمانی که تصمیم به بارداری گرفت، نباید از کنجد و فرآورده های آن استفاده کند. همچنین هنگام ویار بهتر است مادر از غذاهای بودار استفاده نکند بلکه شربت عسل با لیموترش تازه و یخ میل کند.

منبع خبر : مطلب تکمیلی از rasekhoon

اشتراک‌گذاری
9 نظر
 1. بنظرم بیشترش خرافات و چرت و پرت بود

 2. آن چه از روایات راجع به کندر آمده به این شرح است:
  محمد بن سنان از امام رضا(ع) نقل کرده است که آن حضرت فرمود: «همسران باردارتان را کندر دهید؛ اگر حمل آنها پسر باشد، پاکیزه قلب ودانشمند و شجاع خواهد شد و اگر دختر باشد، خوش اخلاق و زیبا مى‏شود.»

  پیامبر خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ):
  به زنان باردار خود، کندر بدهید؛ چرا که عقل کودک را افزون مى کند.

  پیامبر خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ):
  بر شما باد کندر؛ چرا که … عقل را افزون مى کند، ذهن را ذکاوت مى دهد، چشم را جلا مى بخشد و فراموشى را از میان مى برد.

  امام رضا (علیه السلام ):
  فراوان کندر بخورید، آن را در دهان نگه دارید و بجوید. بلغم معده را مى زداید و آن را تمیز مى کند، عقل را استحکام مى بخشد و غذا را مى گوارد.

 3. سلام کندر روبایدتو چه ماهی ازبارداری خورد تاتاثیربیشتری داشته باشه؟!!

  1. سلام در طب پزشکی تاکیدی برای مصرف کندر نشده است .

 4. سلام حضرف یوسف و پیغمبرامون باید خوشل میشدند چون همه مردم از قیافهاش خوشش بیاد

  1. حضرت یوسف هم انقدر خوشکل بود که همه می فعمیدن که انسان واقعی نیست او آفریده خدا است و با انسان معمولی فرق داره

 5. حضرت یوسف هم انقدر خوشکل بود که همه می فعمیدن که انسان واقعی نیست او آفریده خدا است و با انسان معمولی فرق داره

 6. سللام …بشما التماس میکنم ک اینهمه دروغ و شایعه و حرف باطل نزنید توی سایت…خدا بیامرزه اون جریانی ‌ ک اینترنت را خلق کردن…شما نباید ازاین وسیله بد استفاده کنید و هر مهملی را پخش کنید…سوره خوندن و فوت ‌کردن به سیب و ورد خوندن رو شکم حامله…اخر چرا این سایتهای اسلامی همش دروغ بخورد عوام میدن؟مادر دیکاپریو هم سوره یوسف خونده ک بچش زیبا شده؟زیبایی جنین به خیلی عوامل بستگی داره ولی اصلیترینش ژنتیک والدین هست…ک اگر انها سپید پوست باشند یا مثلا چشم آبی و غیره

 7. این نظرات غیر علمی را از صفحه پاک کنید…شما هر چقدر ک سوره و آیه بخونید، والدین سیاه پوست نمیتونن بچه سفید پوست زیبا داشته باشن…شاید فقط یک درصد یا دو درصد احتمال سفیدی نوزاد هست…تغذیه هم گمونم تو شفافیت پوست نقش داره ولی این حرفهای باطل را انسان عاقل نمیزنه…احتمال قوی، زیبایی خود یوسف هم یه افسانه هست( بفرض ک واقعا یوسف وجود داشته) …حالا چرا بین این همه سوره ،سوره یوسف؟ چون مثلا یوسف زیبا بوده، تلاوت سوره اون باعث زیبایی میشه؟تا به کی دروغ و یاوه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *