آموزش های خویشتن دوستی

خویشتن دوستی چیست؟ (۲۰ روش تمرین برای خویشتن دوستی)

“اگر نمی توانید خودتان را دوست داشته باشید، چطوری پس میخوای شخص دیگری را دوست داشته باشی؟ . به نظر می رسد خویشتن دوستی حرف آخر روز باشد، با این حال، برای بسیاری، این مفهوم محبوب همچنان بیگانه و نامشخص است. بنابراین این چه چیزی است ، و چرا تمرین کردن برای آن بسیار مهم است؟چگونه می توانید عشق به خود را نشان دهید؟ ادامه مطلب زیر را بخوانید تا سرانجام معنای خویشتن دوستی را و همچنین نیز برخی توصیه های عملی برای اینکه آن را بخشی از برنامه روزانه خود کنید، دریابید.

خویشتن دوستی چیست؟

اول از همه ، این چیزی بیش از یک احساس است. با این که این دو قطعاً با هم مرتبط و در ارتباط با یک دیگر هستند ولی همان عزت نفس نیست. عشق به خود به اعمالی گفته می شود که باعث بهبود رابطه شما با خودتان می شود. این به معنای تأمل آگاهانه در مورد نیازهای خود – اعم از جسمی، روحی یا عاطفی و سپس مراقبت از خود با همان تلاش و توجهی که به شخص دیگری می دهید است. “آیا این خودخواهی نیست؟” نه ، اما این یک تصور غلط رایج و شایع است. بسیاری از ما مشروط و قید شده ایم که باور کنیم ایثار و فداکاری همان چیزی است که ما را شایسته عشق دیگران می کند.ما باید این افسانه را به چالش بکشیم و درک کنیم که عشق به خود یک چیز لوکس نیست بلکه این برای سلامتی ما امری اساسی است.

چرا عشق ورزی به خود را تمرین کنیم؟ افرادی که خویشتن دوستی را در اولویت خود قرار داده اند، تصمیمات سالم تری در زندگی می گیرند. آنها آنچه را که هستند می پذیرند و با نیازهای خود در ارتباط هستند، پس بنابراین می دانند که برای مراقبت از خود چه باید بکنند. نکته مهمی که در، مطالعات روانشناسی نشان داده شده است، عشق به خود است که عامل اصلی مقاومت در برابر مشکلات سلامت روان مانند اضطراب و فرسودگی شغلی است. تمرین منظم عشق ورزی به خود نیز اتصال شما به ارزشهایتان را حفظ میکند و انگیزه ای برای سیر زندگی به شما می دهد. شارژ مجدد انرژی خود از طریق عشق ورزی به خود، به این معنیست که شما برای انجام توانایی های بالقوه، مسئولیت پذیرفتن و حمایت از دیگران، از توانایی بیشتری برخوردار هستید. به این ترتیب، پس این کمترین خودخواهی ای است که می توانید انجام دهید!

آموزش خویشتن دوستی

۲۰ روش تمرین خویشتن دوستی

 

 از اظهارات مثبت استفاده کنید!

به نحوه صحبت با خود توجه کنید و سعی کنید منتقد درونی خود را ساکت کنید. وقتی اشتباهی مرتکب شدید ، همان درک و بخششی را که به یک دوست صمیمی دارید ، به خود بدهید. یک شروع خوب این است که هر روز را با سه چیز که در مورد خودتان دوست دارید شروع کنید. بدن خود را همانطور که الان هست بپذیرید و دوست داشته باشید. تعداد بسیار کمی از افراد از ظاهر بدنی خود به طور ۱۰۰٪ راضی هستند، اما این بدان معنی نیست که شما باید با بدن خود در جنگ باشید. وقتی که وسوسه به انتقاد کردن از ان می شوید ، از آن برای همه آنچه که به شما اجازه انجام دادن داده است تشکر کنید.

تمرین خویشتن دوستی

 

در شبکه های اجتماعی زیرک و باهوش باشید. در دام مقایسه گیر نکنید!

تصاویر خود را سازمان دهی کنید ، این کار پر از محتوای قدرتمند و الهام بخش است که به شما احساس مثبت و انگیزه می دهد. به یاد داشته باشید که پست هایی که کمال را به تصویر می کشند واقعیت را منعکس نمی کنند.

باهوش بودن

 

هر روز ژورنال/وقایع روزانه خود را بنویسید.

اختصاص دادن مدتی در روز به تأمل آگاهانه ، شما را در تماس و درک با احساسات خود نگه می دارد، بنابراین بهتر می توانید درک کنید که چه چیزی احساسات شمار را تحریک می کند. اگر از طرز نوشتن و خلاقیت رنج می برید، برای شروع کار، میتوانید از دستورالعمل های آنلاین موجود استفاده کنید.

یادداشت برداری

 

ذهن آگاهی را امتحان کنید.

حتی فقط اختصاص دادن ۱۰ دقیقه از روز خود را به ورزش های تنفسی می تواند به طور شگفت انگیزی اثر آرام بخشی داشته باشد. در مواقعی که استرس شما بیشتر است، این تکنیک ها ابزار بسیار خوبی برای مسلط شدن به خود هستند ، بنابراین شما احساس توانایی و کنترل بیشتری خواهید کرد.

ذهن آگاهی و خویشتن دوستی

 

کودک درونی خود را در آغوش بگیرید / بپذیرید.

به یاد بیاورید وقتی که نوجوان و جوان تر بودید از انجام چه کارهایی لذت می بردید. مدتی را به انجام دقیق همان کار حتی اگر احساس احمقانه ای به شما بدهد اختصاص دهید. در واقع ، مخصوصاً اگر احمقانه باشد! شما هرگز برای بازی کردن خیلی پیر، نیستید و این کار یک عمل ضد استرس عالی است.

خویشتن دوستی و کودک درون

 

حرکت کنید.

حرکتی را پیدا کنید که به شما احساس راحتی و لذت ببخشد. خود را محدود به تمریناتی نکنید که تمام روز از انها فراری هستید و وحشت دارید. در عوض ، به روش های رها سازی رو بیاورید. از آنچه بدن شما می تواند انجام دهد لذت ببرید و به حدود آن احترام بگذارید.

خویشتن دوستی

 

به دنبال کمک حرفه ای باشید.

افراد بسیار کمی در جهان هستند که از جلسه درمانگر بهره مند نمیشوند. فردی مناسب با نیازهای خود پیدا کنید و اگر می توانید متعهد شوید که برای سلامتی روحی و روانی خود وقت و پول سرمایه گذاری کنید.

کمک حرفه ای

 

به یک سرگرمی بپردازید.

غالباً، نگرانی های کاری بر زندگی بزرگسالان ما غلبه دارد. با این حال ، هنوز هم مهم است که به جنبه خلاق و تجربی خود بپردازیم. چیز جدیدی را امتحان کنید بدون اینکه خودتان را مجبور به امتحان ان کنید و در آن بهترین باشید. در عوض، به سادگی از تجربه کردن لذت ببرید و احساس خود را پس از پذیرفتن یک چالش جدید مشاهده کنید.

سرگرمی

 

 

۱۰ فعالیت سرگرم کننده برای افزایش هوش کودک و نوزاد

 

اوقات خود را در طبیعت بگذرانید.

بیرون بروید، حتی فقط برای یک پیاده روی کوتاه، این می تواند تأثیرات جوان سازی باورنکردنی را بر روان ما بگذارد. برای جذب و قدردانی از محیط اطراف خود وقت بگذارید. این فقط ممکن است یک دیدگاه تازه در مورد روز شما ایجاد کند!

طبیعت

 

خودت را ببخش.

توجه داشته باشید که چه زمانی نسبت به اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شده اید وسواس دارید. به خود یادآوری کنید که هیچ کس کامل نیست و تغییر دادن گذشته غیرممکن است. شما با کمترین لحظه هایتان تعریف و معین نمی شوید!

بخشش خود

 

دیگران را ببخشید.

وقتی ما شکایات و گلایه های قدیمی را حمل می کنیم، شانه های ما را خم میکنند(ما را خورد میکنند). رها کردن و ول کردن ان به این معنی نیست که کاری که آنها انجام داده اند درست است. این فقط به این معنی است که شما دیگر نمی خواهید آن را نگه دارید و به دوش بکشید. این باعث آزاد شدن فضای قلب و سر شما می شود.

بخشش دیگران

 

روابط خوب را پرورش دهید.

کیفیت چیزی است که اهمیت دارد، نه کمیت. روی روابط صادقانه، حمایت کننده و برانگیزاننده تمرکز کنید. اگر تعاملات شما با یک دوست به طور مداوم شما را ناراحت میکند، ممکن است که این رابطه دیگر برای شما مفید نباشد، و این اشکالی نداره .

سپاسگزاری را تمرین کنید.

آسونه که بر آنچه در زندگی اشتباه پیش میرود تمرکز کرد و آنچه درست پیش می رود را مسلم دانست. با نوشتن یا صحبت کردن با صدای بلند همه چیزهایی که برای همه روزه قدردان ان هستید، توجه مغز خود را به سمت چیزهای خوب جلب کنید. اینها می توانند به اندازه یک فنجان قهوه کوچک یا به اندازه عشق به خانواده شما بزرگ باشند.

سپاسگذاری

 

با وجدان پاک زندگی کنید.

این به معنای زندگی بدون اشتباه نیست. این به معنای ساده، صادق بودن با خود و دیگران و پاسخگو بودن درمورد اقدامات خود در هر زمان است. وقتی می دانید که تمام تلاش خود را در قلب خود برای پاکی انجام داده اید، از احساس فشار در برابر احساس گناه و شرم خودداری می کنید.

خودتان را تغذیه کنید.

خوب غذا خوردن به معنای ایجاد محدودیت های غیر طبیعی در مصرف شما نیست. برای رشد خود غذا بخورید ، نه فقط برای زنده ماندن و به یاد داشته باشید که بدن شما برای عملکرد به سوخت نیاز دارد.

تغذیه سالم

 

آرامش را برنامه ریزی کنید.

منتظر نمانید تا در موقعیت خستگی قرار بگیرید وبعدش استراحت کنید. در عوض ، استراحت را به عنوان یک اولویت مهم که شایسته فضای منظم در دفتر خاطرات شما است، در نظر بگیرید. از این زمان به عنوان یک وقته بدون احساس گناه استفاده کنید و دقیقاً همان کاری را که می خواهید انجام دهید – خواه این یک بعدازظهر با گذراندن در پای تلویزیون باشد ، یا در باغ کتاب خواندن، یا یک خواب نیمروزه باشد.

دوست داشتن خود

 

نگهداری اساسی را انجام دهید.

در زمینه آراستگی شخصی به روز باشید. اطمینان حاصل کنید که در قرارهای وقت ملاقات منظم با پزشک و دندانپزشک شرکت می کنید. اجازه ندهید عجله در کارهای روزمره، شما را به سمت غفلت از خود پرت کند.

مرزهای خود را اجرا کنید.

بدون اینکه خود را فدا کنید می توانید از دیگران مراقبت کنید. تمرین کنید هر از گاهی نیازهای خود را اولویت بندی کنید. آنها به همان اندازه مهم هستند.

آگاهانه زندگی کنید.

انرژی و توجه خود را روی آرزوهای خود متمرکز کنید. زندگی سریع پیش می رود ، و بزرگترین عمل خود دوست داشتن (عشق ورزی به خود) این است که اطمینان حاصل کنید آنچه را که برای شما مهم است از دست ندهید. این نکات را امتحان کنید تا ببینید چگونه عشق به خود می تواند زندگی شما را تغییر دهد. از این گذشته ، مهمترین رابطه ای که تا به حال خواهید داشت رابطه شما با خودتان است!

 

خویشتن دوستی از مهارت هایی است که مورد نیاز هر شخصی میباشد و همچون یادگیری نوشتن، نیاز به کلاس و تمرین دارد. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و از این به بعد خودتان را بسیار زیاد دوست داشته باشید !

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *