درمان نزدیک بینی چشم با طب سنتی

۹ درمان خانگی موثر برای نزدیک بینی | درمان نزدیک بینی چشم با طب سنتی

درمان های خانگی برای مشکل نزدیک بینی می تواند شامل تمرین چشم، رژیم غذایی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی، مصرف بادام، تریفالا، شیرین بیان، طب آیورودا و همچنین استراحت بعد از کار و مطالعه ساعت های طولانی باشد. زمانی که دچار مشکل نزدیک بینی هستید باید در بعضی از شیوه های زندگی تان تغییر ایجاد کنید، کارهایی که از فاصله نزدیک چشم انجام می دهید مانند نشستن در مقابل تلویزیون، استفاده از لوازم الکترونیکی برای مدت طولانی و کار کردن یا مطالعه کردن در مکانی با نور ضعیف.

نزدیک بینی یا مایوپیا که nearsightedness هم نامیده می شود، زمانی رخ  می دهد که قسمت جلویی چشم(قرنیه و عدسی) به سمت انتهای چشم(شبکیه) کشیده می شوند.این اتفاق باعث می شود تصاویری که باید در شبکیه حساس به نور که در قسمت پشت چشم است، تشکیل شوند در قسمت جلوی شبکیه ایجاد می شوند. افرادی که دچار نزدیک بینی هستند  برای خواندن یا استفاده از رایانه از دید خوبی برخودار هستند، اما نمی توانند فاصله های دور مانند علائم جاده ای را به خوبی ببینند.

درمان نزدیک بینی

نزدیک بینی با عینک منفی(مقعر) تجویز شده بصورت موقتی می تواند اصلاح شود. با این حال، در دراز مدت، به پیشرفت این مشکل به دلیل استفاده از عینک اشاره شده است.همان طور که نزدیک بینی پیشرفت می کند این مشکل باید با عینک یا لنز بسیار قوی درمان شود.اجازه بدهید به بعضی از بهترین درمان های خانگی که بطورطبیعی نزدیک بینی را اصلاح می کنند و می توانند از تباهی(دژنراسیون) بیشتر چشم جلوگیری کنند نگاهی بیاندازیم.

درمان های خانگی برای نزدیک بینی

در این مطلب چند روش درمان خانگی برای نزدیک بینی وجود دارد که می توانند به بهبود بینایی کمک کنند:

تمرینات چشم

طبق تحقیقات انجام شده تمرینات چشم تاثیر خود را بر مشکل نزدیک بینی نیز می گذارد،به همین دلیل است که چشم پزشکان همیشه تمرینات چشم به همراه دارو و عینک تجویز شده را توصیه می کنند.یکی دیگر از تمرینات چشم یوگا است.

تمرینات تنفسی

تمرینات تنفسی هم می تواند به عنوان درمان های خانگی برای نزدیک بینی باشد.چشمان خود را ببندید و از طریق بینی نفس بکشید و بیشتر از ۳ دقیقه بصورت ثابت و مداوم  از دهان خود ان را خارج کنید.سعی نکنید برای تنفس هوای بیشتر از حد معمول خیلی تلاش کنید.

استراحت کنید

مطالعه مداوم،تماشای تلویزیون و کار کردن با رایانه برای مدت طولانی باعث می شود که چشم بروی فاصله کوتاه تمرکز کند و در نتیجه می تواند باعث نزدیک بینی شود.به منظور کاهش شدت یا فرم نزدیک بینی فرد باید بین مطالعه مداوم،تماشای تلویزیون یا کار با رایانه بطور منظم استراحت کند.

کار کردن در فضاهایی که نور مناسب دارند

کار کردن در شرایط هایی که نور ضعیفی دارند فشار بیشتری را بر چشم ها وارد می کند که باعث فشار بر عضلات داخلی چشم و تغییر شکل انها و در نتیجه بروز نزدیک بینی می شود.

ویتامین ها

ویتامین های دی،سی،ب،آ و ای با داشتن بینایی خوب مرتبط بوده اند.این ویتامین ها در غذاهایی مانند هویج،گوجه فرنگی،سیب،فلفل،ماهی،سبزیجات با برگ سبز،میوهای خشک و اجیل ها وجود دارند و برای بینایی بسیار مفید هستند.

تریفالا (رویکرد طب آیورودا)

ایورودا،طب سنتی هندی تریفالا را ترکیبی از سه عصاره میوه برای نزدیک بینی توصیف می کند.این سه میوه شامل میروبالان Beleric ،انگور فرنگی هندی و میروبالان Chebulic است.تریفالا در عطاری های طب آیورودا موجود است یا می توانید ترکیب  ان را با میوه های تازه در خانه تهیه کنید.

جدیدترین روش درمان نزدیک بینی چشم

Kusuma Varthi Anjana( یک نوع روش درمانی در طب آیورودا)

Kusuma Varthi Anjana یک روش اماده سازی در طب آیورودا است که برای درمان نزدیک بینی مورد استفاده قرار می گیرد.این ترکیب با استفاده از گل های کنجد،فلفل های بلند،یاس معمولی و فلفل سیاه تهیه می شود.این مخلوط را با هم زدن مواد با یکدیگر درست کنید.برای تهیه خمیر به مخلوط کمی اب اضافه کنید.ان را در سایه خشک کنید و بعد پودر کنید.ترکیب پودر شده را می توانید دوبار در روز استفاده کنید تا خطر نزدیک بینی را به حداقل برسانید.

بادام، نارگیل، دانه انیسون و ابنبات

مخلوط پودر شده این ترکیبات یک درمان های خانگی ساده برای نزدیک بینی است.این پودر را دوبار در روز برای بهبود مشکل نزدیک بینی مصرف کنید.

شیرین بیان

مقدار خیلی کمی شیرین بیان(بیشتر از نصف قاشق نباشد)را بردارید و ان را پودر کنید. و بعد به دو قسمت مساوی ان را تقسیم کنید.یکی را باعسل و دیگری را با کره اب شده مخلوط کنید.این مخلوط را هر روز دوبار با شیر به عنوان درمان نزدیک بینی مصرف کنید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.