8 سؤال مهم و خاص درباره واژن که خیلی خجالت می کشید آنها را بپرسید!!!

۸ سؤال مهم و خاص درباره واژن که خیلی ها خجالت می کشند بپرسند!!!

اکثر ما فهرستی از سؤالاتی داریم که خیلی خجالت می کشیم تا از متخصص زنان و زایمان بپرسیم. برخی از ما حتی عقیده داریم که احتمالا ً درست نیست که سوالات خاصی را پزشک بپرسیم. دوست به همین درد میخوره! اما بعضی اوقات اطلاعاتی که از بهترین دوست خود شنیده اید واقعا جواب درستی نیست. بنابراین، در اینجا تعدادی از شبهات واژن توسط متخصصان توضیح داده شده است.

۱٫ آیا میشود فهمید که چند شریک جنسی داشته ام؟

هیچ کس، از جمله متخصص زنان و زایمان، نمی تواند بگوید که با چند شریک جنسی بوده اید. واژن یک اندام قوی و الاستیک است. در طول رابطه جنسی، واژن برای قرار دادن آلت تناسلی کش می یابد اما همیشه بعد از رابطه جنسی به حالت اولیه خود بر می گردد. با این حال، واژن پس از زایمان واژینال کمی شل می شود اما به سختی قابل تشخیص است. گاهی اوقات با وارد کردن منظم تامپون منتخب خود، متوجه این موضوع می شوید. این بدان معنی نیست که به راحتی سقوط می کند؛ این فقط بدان معنی است که تامپون مانند قبل از آن مناسب نخواهد بود. این چیزی است که تمرینات کگل (Kegel exercises) برای آن انجام می شود!

۲٫ چرا گاهی اوقات ترشحات واژن بودار می شود؟

بوی خفیف از ترشحات سفید طبیعی است. در حقیقت، این نشانه واژن سالم است. ترشحات نتیجه تغییرات هورمونی است که به طور معمول در طول پریود اتفاق می افتد. اما اگر بوی آن تند، تقریباً ماهی مانند است یا بافت پنیر کلبه را دارد، خوب است که بررسی کنید. این می تواند یک عفونت مخمر یا حتی یک بیماری مقاربتی انتقال روابط جنسی باشد.

۳٫ آیا خوردن غذاهای خاص بر چگونگی کاهش بوی واژن تاثیر می‌گذارد؟

برخی مطالعات کاملا مواد غذایی پر ادویه یا چاشنی دار را به تغییراتی در بوی ناحیه واژن ارتباط داده اند. مواد غذایی مانند قهوه، پیاز، سیر، گوشت، لبنیات، و ادویه های تند ممکن است بوی ناحیه واژن را کمی تغییر دهند. سعی کنید این مواد غذایی را کاهش دهید و آنها را با غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات بیشتر جایگزین کنید تا بوی واژن ملایم تر شود. این غذاها را دوباره به تدریج یکی یکی وارد رژیم غذایی کنید و ببینید کدام یک سبب ایجاد بوی نا مطلوب می شود.

. آیا خوردن غذاهای خاص بر چگونگی کاهش بوی واژن تاثیر می‌گذارد؟

۴٫ آیا احساس ادرار داشتن در طول رابطه جنسی معمول است؟

تمایل به ادرار در طول رابطه جنسی بسیار شایع است؛ و دلایل متعددی وجود دارد که چرا این اتفاق می‌افتد. در طول رابطه جنسی، هنگامی که آلت تناسلی وارد واژن می شود، به مثانه نیز فشار می آورد. اگر فکر می کنید که ادرار دارید (معمولاً بعد از بارداری اتفاق می افتد)، احتمالاً باید عضلات لگن را تقویت کنید. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که شما نشانه‌ها را اشتباه برداشت می کنید و در واقع نیاز به ادرار کردن نیست. اما این می تواند انزال زن هنگام ارگاسم باشد. در حقیقت، یک تحقیق نشان می‌دهد که برخی از زنان مایعی را که شبیه به انزال مردان است بیرون می‌ دهند.

۵٫ آیا راهی برای متوقف کردن باد واژن وجود دارد؟

باد واژن با نام مستعار “باد واژینال” یک عملکرد بسیار طبیعی بدن است و به هیچ وجه نباید شما را نگران کند. این فقط هوای محبوس شده است که در طول رابطه جنسی ایجاد می شود. اما به هیچ وجه ضرر یا معنی خاصی ندارد. ممکن است در هنگام ورزش نیز اتفاق بیفتد. آیا راهی برای متوقف کردن آن وجود دارد؟ نه واقعا. بعضی از خانم ها یک تامپون وارد می کنند تا مانع ورود هوا شوند. اما واقعاً لازم نیست و نباید از آن خجالت بکشید. فقط به این موضوع بخندید و به انجام کار خود ادامه دهید!

۶٫ چگونه می توان آکنه را در ناحیه شرمگاهی متوقف کرد؟

متخصص زنان و زایمان می گویند واقعاً آکنه نیست که شما را از آنجا نگران کند. اما برجستگی ها نتیجه استفاده از تیغ است. مدتی برای جلوگیری از عفونت یا جوش استفاده از تیغ را متوقف کنید. اگر واقعاً می خواهید از شر مو خلاص شوید، موم زدن انتخاب بهتری است؛ یا آن را عادی حفظ کنید و صرفا در حالت طبیعی ادامه دهید.

۷٫ علت خارش واژن در دوران پریود چیست؟

در طول پریود، قبل از پریود – فقط در دستگاه تناسلی اتفاقاتی رخ می دهد. اگر درست قبل از پریود احساس خارش کنید، این بدان معنی است که هورمونها در حال عمل کردن هستند و می تواند سطح استروژن را تحت تاثیر قرار دهند. این منجر به خشکی واژن می شود و در نهایت احساس خارش می کنید. اما اما اگر در طول پریود باشد، می‌تواند نسبت به تامپون واکنش آلرژیک داشته باشد. اگر به نظر نمی رسد خارش از بین برود، برای رد عفونت یا عدم تعادل مخمر با پزشک مشورت کنید.

علت خارش واژن در دوران پریود چیست؟

۸٫ آیا واقعاً می توانم چیزی را در واژن رها کنم؟

شما واقعاً نمی توانید چیزی را در واژن خود رها کنید؛ اما بعضی چیزها می توانند در آنجا گیر کنند و برای بیرون آوردن آن باید انگشتان خود را حرکت دهید یا شاید به متخصص زنان مراجعه کنید. رایج ترین چیزهایی که گیر می کنند کاندوم، تامپون، دیافراگم و اسفنج هستند. برخی زنان فراموش می‌کنند که آن‌ها قبلا ً یک تاپمون قرار داده و قطعه جدیدی را وارد کرده‌اند. اگر این طور باشد، ممکن است بوی تندی از آن باقی بماند. باید برای جلوگیری از خطر مبتلا شدن به سندرم شوک سمی آن را بیرون آورید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *