۶ گیاه تسکین دهنده درد زایمان طبیعی!

با کمک گرفتن از برخی تسکین دهنده های گیاهی، مانند گل شاه پسند، رازیانه، زعفران، تخم شوید و شنبلیله میتوان زایمان راحت تری را را تجربه کرد…

رویکرد غیردارویی به درد شامل طیف وسیعی از تکنیک هاست که نه تنها حس فیزیکی درد را کاهش میدهند بلکه از دردهای روحی و روانی ناشی از مراقبت های درد هم جلوگیری می کند.

آروماتراپی می تواند یکی از جایگزین های مناسب دیگر طب های جایگزین کاهش درد مثل ماساژ، طب فشاری، تحریک الکتریکی پوست و … باشد.

آروماتراپی با استفاده از اسانس های روغنی مشتق از گیاهان آروماتیک مثل اسطو خودوس، گل یاس و شمعدانی به روش ماساژدر لیبر روی ذهن مادران موثر است حتی وقتی اسانس های روغنی به طور مثال اسطوخودوس در هوا پخش شده و توسط ریه ها در بین انقباضات رحمی تنفس شوند اندروفین های تولید شده در بدن را برای کاهش درد طبیعی تولید کنند.

این روغن ها از طریق تنفس همچنین قادرند از سد خونی مغذی عبور کرده با گیرنده های سیستم عصبی مرکزی وارد عمل شوند و اثرات ضد اسپاسم،تسکین اظطراب، اثرات ضد افسرگی و افزایش جریان مغز را به همراه دارند.
به نظر می رسد که اگر زایمان طبیعی برای مادران خوشایند شود و از روش های متنوع کاهش درد استفاده شود تمایل مادران به زایمان سزارین کاهش میابد.

از سوی دیگر با کمک گرفتن از از برخی داروهای گیاهی مانند گل شاه پسند، رازیانه،، زعفران، تخم شوید و شنبلیله، میتوان زایمان راحت تری را را تجربه کرد.

در ادامه به خاصیت چند داروی گیاهی اشاره می کنیم که می توان با استفاده از آنان شدت درد زایمان را کاهش داد.

گیاهان تسکین دهنده درد زایمان

۱- خاکشیر- بودن شک استفاده از خاکشیر کمک شایان توجهی در کاهش درد ناشی از زایمان دارد که مصرف روزانه چند لیوان از آن در فصل گرما می تواند مفید واقع شود.

۲- گل شاه پسند- دمنوش حاصله از برگ های این گل که اتفاقا خیلی هم خوشبو است باعث تسکین سریع دردهای زایمان می شود که مصرف روزانه سه فنجان از آن در روزهای نزدیک به زایمان اثر قابل توجهی خواهد داشت.

۳- زعفران- برخلاف تصور خیلی از خانم ها که این ادویه خوش رنگ را بیشتر برای سقط جنین مصرف میکنند استفاده به موقع و به اندازه آن می توان موجب طی کردن راحت زایمان می شود.

۴- برگ ختمی- دمنوش دیگری است که پیشنهاد می شود قبل زایمان استفاده گردد تا زایمان راحت تر و بدون درد تری را تجربه کرد.

۵- سیاه دانه- از این دانه می توان برای درست کردن دمنوش استفاده کرد و یا آن را به صورت موضعی به کار برد. برای مصرف موضعی سیاه دانه بهتر است آن را با عسل مخلوط کرد و بر روی شکم و کمر مالید و با یک دستمال تمیز بسته شود و اجازه داده شود چند ساعتی بر روی پوست بماند.

۶- تخم شوید- این دمنوش در هنگام شروع دردهای زایمان می تواند از شدت آنها بکاهد. تخم شوید همچنین میتواند باعث شود که مدت زمان زایمان کاهش پیدا کند و نوزاد زودتر متولد شود.

منبع خبر : tabnak

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *