آیا بعد از ازدواج هنوز با دوستان قدیمی خود در تماس هستید؟

۶ روش ساده برای حفظ دوستان دوران مجردی بعد از ازدواج

ازدواج درهایی به سوی روابط جدید باز می کند. اما رفتن به سوی این درها می تواند به معنی پشت سر گذاشتن بسیاری چیزهای دیگر باشد. اولویت های شما ممکن است تغییر کند و در نتیجه شما هم ممکن است تغییر کنید. حتی وقتی فرزندتان به دنیا می آیند، ممکن است زندگی شما تغییرات بیشتری نیز داشته باشد. احتمالاً زندگی بیشتر حول خانواده و فرزندتان خواهد چرخید. همه این تغییرات ممکن است روی روابط شما با دوستانتان تاثیر بگذارد. ازدواج شما را ملزم می کند تا با همسرتان هماهنگ باشید، به خصوص در مورد مسائل دوستی. زوجین اغلب درباره برخی روابط دوستانه که همسرشان ادامه می دهد، گله می کنند و نمی توانند آن را تایید کنند. این می تواند رابطه شما را متلاشی کند. برای اجتناب از آن، شما باید یاد بگیرید که علایق همسر خود را با آن تطابق بدهید، بدون اینکه خواسته شما را بیش از حد تحت تاثیر قرار بدهد.

دوستان مانند خانواده دوم هستند که عشق، حمایت و تشویق را برایمان دارند. آنها به شما فضایی می دهند که احساس راحتی کنید و در آن خودتان باشید، بدون اینکه رفتارتان را قضاوت کنند. از آنجاییکه ازدواج و دوستی بسیار در هم پیچیده اند، بیایید نگاهی به راه هایی بیندازیم که شما با رعایت آن، حتی پس از ازدواج هم بتوانید دوستی های خود را حفظ کنید.

۱- شناختن دوستان

با گذشت زمان، شما در مورد افرادی که با آنها وقت می گذارید چیزهای زیادی یاد می گیرید. برخی رویکرد بدبینانه به زندگی دارند و میل دارند شما را با خود به پایین بکشند. چنین دوستانی احتمالاً فقط توصیه های منفی ارائه می دهند که می تواند برای شما و ازدواجتان سمی باشد. در عوض، افرادی را شناسایی کنید که می توانید روی آنها حساب باز کنید و تمام تلاش خود را برای نگه داشتن آن در زندگی انجام دهید. دوستان قابل اعتماد، منفعت زیادی در زندگی شما دارند و به پیشرفت شما کمک می کنند.

۲- محدودیت ها را مشخص کنید

فرقی نمی کند که دوستی شما چقدر طولانی بوده است؛ شما همیشه باید سطح تعهدات خود از چیزی که می توانید ارائه دهید را مشخص کنید. بسیار مهم است که دوستانتان بدانند بعد از ازدواج اولویت های شما تغییر کرده است و ممکن است شما دیگر مثل گذشته نتوانید با آنها وقت زیادی بگذرانید. با این حال، باید نشان بدهید که آنها همچنان جزئی جدایی ناپذیر در زندگی شما هستند و این برای شما معنی زیادی دارد.

۳- زمان بگذارید

اختصاص دادن زمان برای حفظ هر رابطه ای مهم است. بعد از ازدواج و بچه دار شدن، وقت اختصاص زمان برای خودتان مشکل است. دیدن دوستان قدیمی جای کمی در لیست کارهای شما پیدا می کند. اما برای حفظ روابط دوستی قدیمی خود، باید تماس خود را حفظ کنید و زمانی را برای دوستان در نظر بگیرید. تماس تلفنی یا ارسال پیام از طریق شبکه های اجتماعی به دوستان به شما کمک می کند تا با آنها در ارتباط باشید. یک قرار ملاقات با دوستانان قدیمی می تواند روابط شما را دوباره زنده کند. دیدن دوستان هر چند هفته یا چند ماه یکبار نیز می تواند جذابیت داشته باشد. این می تواند به شما کمک کند تا خاطرات خوب را زنده کنید و در کنار دوستان خود آرامشی ایجاد کنید.

وقت گذاشتن برای دوستانتان بعد از ازدواج

۴- در میان گذاشتن و گوش دادن

زندگی شما بعد از ازدواج به طور چشمگیری تغییر می کند و ممکن است تجربیات جدیدی کسب کنید تا آن را با دوستان خود در میان بگذارید. اما وقتی این تجربیات را با دوستان در میان گذاشتید، صبور باشید و به دوستان خودتان هم گوش کنید. وقتی دوستتان در حال صحبت است، کلام او را قطع و حواس او را پرت نکنید. انجام این کار بی ادبانه و خودخواهانه است و ممکن است به او صدمه روحی بزند. ممکن است همه دوستان شما ازدواج نکرده باشند، بنابراین شاید نتوانند در حال حاضر به زندگی شما ارتباط داشته باشند. آنها ممکن است تمایلی به دانستن اتفاقات زندگی متاهلی شما نداشته باشند. پس در مورد بچه هایتان، خانواده همسرتان یا دیگر افراد جدید زندگی خود با آنها بحث نکنید. به موضوعات کلی بپردازید که همه دوستان شما می توانند در آن مباحث شرکت کنند.

۵- توازن ایجاد کنید

ممکن است دوستان شما بهترین پشتیبانتان باشند، و ممکن است خیلی راحت مشکلات خود را با آنها مطرح کنید، اما این از این حقیقت غافل نشوید که همسر شما نیز می تواند پشتیبانی خوبی باشد. ازدواج شما بر دوستی اولویت دارد. اطمینان حاصل کنید که حمایتی که می خواهید نه تنها از طرف دوستان، بلکه از طرف همسرتان نیز حاصل می شود. در عین حال، برای حمایت از همسر خود همیشه حاضر باشید. این باعث می شوند پیوند شما و شریک زندگیتان قوی تر شود.

۶- دوستان جدید

حتی با وجود حداکثر تلاش برای حفظ دوستی های قدیمی خود، ممکن است همه چیزی آن طور که شما می خواهید پیش نرود. افراد تغییر می کنند، و شما نمی توانید آن را کنترل کنید. بعضی اوقات، ممکن است مجبور شوید افراد خاصی را رها کنید و به دنبال افراد تازه باشید. بخاطر از دست دادن دوستان بعد از ازدواج دلسرد نشوید، زیرا همیشه می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید. چه کسی می داند، شاید آنها با شما و وضعیت فعلی شما ارتباط برقرار کنند. همچنین می توانید با دوستان همسر خود دوست شوید تا یک حلقه ارتباط مشترک داشته باشید و شما این شانس را خواهید داشت که با زوج های دیگر در ارتباط باشید.

6 روش ساده برای حفظ دوستی بعد از ازدواج

ازدواج یک شغل تمام وقت است، اما این نباید شما را از وقت گذاشتن برای دوستان دیگر خود محدود کند. دوستان مهم هستند و تنها چیزی که نیاز دارید حفظ علاقه و تلاش برای نزدیک نگه داشتن آنهاست.

آیا بعد از ازدواج هنوز با دوستان قدیمی خود در تماس هستید؟

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *