رابطه موفق

۵ تمرین برای ایجاد عشق واقعی و ماندگار

ما اهداف مختلفی در زندگی از موفقیت شغلی گرفته تا داشتن خاطرات مختلف از سفرهایمان، داریم اما اگر در روح خود عمیق تر شویم، تمامی این اهداف به یک حقیقت یعنی یافتن کسی که در کنار وی روزگار بگذرانیم، کسی که بتوانیم در خوشی ها و ناخوشی ها در کنارش باشیم و با وی گروهی بسازیم که چالش ها به جای شکستن باعث تقویت آن شوند، تبدیل می شوند. عشق واقعی ساحل امنی است که کماکان حاوی روح ماجراجویی و هیجان بوده و هیچ تاریخ مصرفی ندارد و در مقابل تمامی آشفتگی ها و غوغاهای زندگی استوار و پایدار باقی می ماند. با این وجود، هرچند هیچ راه حل منفردی برای باقی ماندن یک رابطه تا ابد وجود ندارد، پنج عادت کلی می تواند بدون شک به شما در یافتن مسیر مناسب کمک نماید. این انتخاب ها منحصر به عشق رمانتیک نبوده بلکه واحدهای سازنده هر رابطه سالم و ماندگار در طول زندگی می باشند.

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟!/ چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم؟

در عشق واقعی کمال گرایی را کنار بگذارید

تلاش برای تبدیل شدن به انسانی بهتر و داشتن انتظارات واقع بینانه از شریک تان به معنی هدف گذاری برای ناممکن نمی باشد. انتظارات کمال گرایانه از جانب شما و شریک زندگی تان می تواند مانند یک سم کشنده برای رابطه شما عمل نماید. این امر باعث بروز سوء تفاهمات، سرخوردگی ها، انتظارات غیرواقعی و ناراحتی می شود که شما مایل به پذیرش آنها نیستید زیرا پذیرش مسئولیت اشتباهات سخت است.

تشخیص عشق واقعی

جایزالخطا بودن خود و شریک زندگی تان را بپذیرید. ممکن است به کمی زمان نیاز داشته باشید تا بتوانید خطاها و اشتباهات در قضاوت را به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری تان در آورده و آن را به عنوان ذات تجربیات انسانی بپذیرید. اما پس از شروع، درک خواهید کرد که اشتباهات هدایایی برای شما هستند. از آنها برای بهبود رابطه خود (و نه سرزنش کردن و یافتن مقصر) استفاده کنید. بدون داشتن استرس و فشار بی نقص و کامل بودن، از آنها درس بگیرید. با تمامی نواقص تان سعی کنید برای شریک زندگی تان بی نقص باشید و اجازه دهید تا وی نیز در قبال شما این گونه باشد.

در عشق واقعی تفاوت ها و تمایزها را پرورش دهید

سازگاری در هر زمینه و شکلی، به این معنی نیست که باید کاملاً مشابه یکدیگر باشید. در واقع داشتن نظرات، عادات، ترجیحات و علایق متفاوت، تا زمانی که اهداف و ارزش های مشترک شالوده ای پایدار برای یک رابطه ایجاد کرده باشند، آن رابطه را تقویت خواهند کرد.

البته، همواره می توانید تلاش کنید تا روشنفکر باقی مانده و چیزهایی را امتحان کنید که شریک زندگی تان به آنها علاقه دارد. این کارها چه شرکت در یک کلاس آموزش رقص یا ساختن یک کاردستی با کاغذ باشد، می توانند برای کاهش استرس شما مفید باشند. از طرف دیگر، حتی اگر شما ارتباط خوبی با این فعالیت ها و نظرات برقرار نمی کنید، لازم نیست وحشت کرده و یا آن را به عنوان جنبه ای نفی در رابطه خودتان ببینید. برعکس، این تفاوت ها به نوعی گزینه های شما را متنوع تر کرده و ارتباط بین شما را گوناگون تر می سازد.

چیزی به نام اعمال کوچک عشقی

حرکات باشکوه و جسورانه مطمئناً توجه بسیاری را در اینترنت به خود جلب می کند و بسته به خواسته شریک زندگی تان، ممکن است از جانب وی مورد تشویق واقع شوید. یا این وجود، این چیزهای کوچک هستند که در واقع تار و پود یک رابطه ماندگار را می سازند. کارهای کوچک و خوشایند می توانند معرف رابطه واقعی شما باشند.

این انتخاب های روزانه در گذر زمان بسیار مهم می باشند زیرا به شما امکان می دهند تا آن لحظات صمیمی را با یکدیگر داشته باشید که به تلاش قابل توجهی نیز نیاز ندارند اما کماکان می توانند روز شما را تغییر داده و باعث شوند تا عزیزتان لبخند بزند. یافتن راه های کوچک برای شاد کردن، جشن گرفتن عشق تان و لذت بردن از لحظه با هم بودن، در ایجاد عشقی ماندگار نقش بسزایی دارند.

ایجاد یک رابطه پایدار

احترام و واقعیت در عشق واقعی

اینکه احساس کنید باید از شریک زندگی خود در برابر یک واقعیت سخت محافظت کنید، ممکن است شما را وسوسه نماید تا به پنهان کاری رو بیاورید. با این وجود، نیاز به برقراری ارتباط شفاف بسیار مهمتر از این است که خود یا شریک تان را از یک وضعیت ناخوشایند نجات دهید. این که بتوانید یک راه حل مهربانانه برای بیان حقیقت بیابید به ویژه وقتی بیان آن حقیقت آزارهنده است، نشان دهنده احترام شما نسبت به شریک زندگی تان می باشد.

در این صورت دست در دست یکدیگر داشته و از آنجا که هر رابطه پایدار، فراز و نشیب های مختلفی را پشت سر می گذارد، با موانع و مسائل مختلفی روبرو می شود و باید با آنها مبارزه کند، این نگرش تنها نگرشی است که به شما کمک می کند تا زیر فشار چالش های زندگی طاقت آورده و شکست نخورید.

تعریف عشق واقعی

در عشق واقعی مهربانی حرف اول را می زند

شاید بتوان این را مجموع تمام ایده های فوق الذکر یا ایده ای جداگانه و نهایی دانست که چشم انداز درستی به آنها می بخشد. با هر دیدی که به این قضیه  می نگرید، به یاد داشته باشید همه کارهایی که انجام می دهید باید بر اساس مهربانی و عشق باشد. دوری از رفتارهای کینه توزانه، بازی دادن یکدیگر و انجام رفتارهای تلافی جویانه به این معنی است که سخت ترین انتخاب ها نیز با در نظر گرفتن رفاه حال همسرتان انجام می شود.

مهربانی جنبه های بسیاری دارد بنابراین فراموش نکنید که حتی سخت ترین حقایق را می توان با مهربانی به اشتراک گذاشت و این امر حتی در چالش برانگیزترین شرایط و مواجه شدن با تضادها در قبال شریک زندگی تان نیز برقرار است. شما می توانید استدلال های تان را بیان کرده و نظرات خود را با راهنما قرار دادن ستاره عشق، بدرستی ابراز کنید. وقتی شما گفت وگویی را با تمایل به حل مسئله ای شروع می کنید (نه با حالتی حق به جانب)، این بدان معنی است که مهربانی در جریان است.

حتی اگر نمی توانید یک شبه به شخصی تبدیل شوید که این پنج عادت اساسی را دارا باشد، اما می توانید با خود و شریک زندگی تان عهد کنید که تمام تلاش تان را برای ساختن این ذهنیت دلسوزانه و تقویت پیوندتان با هر قدمی که در کنار یکدیگر برمی دارید، بکنید. و وقتی اشتباهی مرتکب شدید، یکدیگر را ببخشید، از آن درس بگیرید و با خود و شریک زندگی تان مهربان باشید. این همان نکات کلیدی محسوب می شود که عشق واقعی از آن ساخته شده است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *