3 نوع چای که می تواند فشار خون را به طور طبیعی پایین بیاورند!

۳ نوع چای که می تواند فشار خون را به طور طبیعی پایین بیاورند!

یکی از روش های طبیعی برای درمان بیماری فشار خون بالا استفاده از چای ها است. شما می توانید از طعم عالی چای های طبیعی لذت ببرید و فشار خون خود را به طور مؤثر مدیریت کنید. فشار خون بالا یا بیماری فشار خون بسیار شایع است و تقریباً مانند یک  اپیدمی شده است. عادات بد غذا خوردن، عدم فعالیت بدنی، فشار کار، افزایش استرس و لیست بلند دیگری از این مثالها برخی از عوامل موثر در فشار خون هستند. چندین مسئله بهداشتی وجود دارد که با فشار خون بالا ارتباط دارد. این یکی از دلایل اصلی بروز بیماریهای قلبی عروقی است. بیماری فشار خون بالا نباید نادیده گرفته شود و نیاز به یک درمان به موقع دارد. داروها و روش های درمانی طبیعی بیماری فشار خون بالا می تواند در کنترل فشار خون کمک کند. برخی از غذاها برای فشار خون بالا به خوبی کار و عمل میکنند، به خصوص غذاهای سرشار از فیبر. به همین ترتیب، چای های خاصی نیز وجود دارد که می تواند به شما در کنترل فشار خون بالا کمک کند. فنجان صبحگاهی چای شما اکنون می تواند کنترل فشار خون بالا را برای شما راحت تر کند. چایهایی برای فشار خون بالا مملو از مزایای سلامتی دیگری نیز هستند که منجر به سلامتی کلی می شوند.

چای هایی سالم برای درمان فشار خون بالا

چای هایی سالم برای درمان فشار خون بالا

۱٫ چای سبز

چای سبز مملو از فواید سلامتی است. این ماده به طور گسترده ای برای تقویت روند کاهش وزن مصرف و خورده می شود. چای سبز می تواند در کنترل فشار خون بالا کمک کند. مصرف چای سبز باعث بهبود جریان خون می شود. همچنین باعث کاهش التهاب در بافت های قلب می شود. چای سبز پر از آنتی اکسیدانیست که باعث بهبود سلامت قلب می شود. اگر فشار خون بالا دارید، می توانید روزانه یک فنجان یا دو عدد چای سبز بنوشید، اما بیش از حد آن را مصرف نکنید.

۲٫ چای هیبیسکوس (چای ترش)

از برگهای زیبای قرمز گلهای گیاه هیبیسکوس برای تهیه چایی استفاده می شود که برای فشار خون بالا مفید است. همچنین حاوی خواص آنتی اکسیدانیست که سلامت قلب را تقویت می کند. مطالعات مختلفی نیز تأثیر مثبت چای هیبیسکوس را در فشار خون بالا بررسی کرده اند. اما توصیه می شود قبل از افزودن چای هیبیسکوس به رژیم غذایی خود با پزشک خود مشورت کنید تا میزان مناسب بودن و سازگاری آن با داروهایی را که مصرف می کنید، بررسی کنید. چای هیبیسکوس  همچنین می تواند باعث کاهش وزن و سلامت کبد شود. اما اگر بیماری، مبتلا به فشار خون بالا هستید، حتماً برای مصرف دوز این چای با پزشک خود مشورت کنید.

۳٫ چای اولونگ ( چای سنتی نیمه اکسیده چینی)

چای اولونگ دارای خواص چای تیره و سبز است. چایی کاملاً شناخته شده نیست، اما مملو از مزایای سلامتی است. این چای هم دوباره سرشار از آنتی اکسیدانیست که باعث سلامتی قلب می شود. می توانید چای اولونگ را در نزدیکی خود یا به صورت آنلاین پیدا کنید، اما قبل از مصرف آن از پزشک خود مشاوره بگیرید.

راه های دیگر برای مدیریت فشار خون بالا

راه های دیگر برای مدیریت فشار خون بالا

برای نرمال و ثابت نگه داشتن فشار خون بالا به تمرینی منظم  نیاز است. برای مدیریت فشار خون باید سایر تمارین سالم دیگر را نیز دنبال کنید. بعضی از آنها شامل موارد زیر هستند:

  • اگر اضافه وزن دارید وزن بدن را کاهش دهید
  • سیگار کشیدن را ترک کنید
  • یک رژیم غذایی سالم و مغذی که با فیبر پر شده است بخورید
  • حداقل ۳۰ دقیقه به طور مرتب ورزش کنید
  • مصرف الکل و کافئین را محدود کنید

سلب مسولیت: این محتوا شامل مشاوره ای است که فقط اطلاعات عمومی را ارائه می دهد. به هیچ وجه جایگزینی برای نظر پزشکی واجد شرایط نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر همیشه با یک متخصص یا پزشک خود مشورت کنید. نی نی نما مسئولیت این اطلاعات را بر عهده نمی گیرد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *