10 روش ایمن برای چرخاندن کودکی که در وضعیت بریچ (سر به بالا) در رحم مادر قرار دارد

۱۰ روش ایمن برای چرخاندن کودکی که در وضعیت بریچ (سر به بالا) در رحم مادر قرار دارد

راه های زیادی برای چرخاندن کودک با وضعیت بریچ وجود دارد. برخی از موارد، به چیزی بیشتر از نگه داشتن بدن در یک موقعیت خاص نیاز ندارد و برخی دیگر نیاز به کمک یک پزشک یا ماما آموزش دیده دارد. حدود ۳ تا ۴ درصد از کودکان در وضعیت بریچ قرار دارند که شامل “بریچ فرانک” در اواخر بارداری می شود. بسیاری از این تکنیک های چرخشی شخصی می تواند در حدود هفته ۳۰ بارداری یا حتی زودتر انجام شوند؛ در حالیکه برخی دیگر نزدیک تر به زمان زایمان اتفاق می افتند.

۱۰ روش بی خطر برای تغییر وضعیت نوزاد از حالت “بریچ” به حالت “سر به پایین” در شکم مادر

10 روش بی خطر برای تغییر وضعیت نوزاد از حالت "بریچ" به حالت "سر به پایین" در شکم مادر

نخود فرنگی یخ زده

قبل از شروع به خندیدن و پرسیدن اینکه چگونه نخود فرنگی یخ زده می تواند به چرخاندن کودک کمک کند، بدانید که ساده است- منجمد شده است. کودکان مانند ما، راحتی را ترجیح می دهند. بنابراین استفاده از نخود فرنگی منجمد در قسمت بالای شکم در نزدیکی طاق معده می تواند کودک را ترغیب کرده تا از سرما دوری کند. برخی از مادران می گویند که انجام این کار در حالیکه در وان حمام آب گرم هستند، خیلی خوب است. سایر اشخاص بسته های گرم مانند جوراب پر شده از برنج را بر روی قسمت تحتانی شکم خود قرار می دهند. این کار را می توانید هر چند مرتبه که می توانید، انجام دهید؛ زیرا به هیچ وجه اقدامی پزشکی نیست.

موسیقی

پخش موسیقی در نزدیکی استخوان ناحیه شرمگاهی، روش دیگری است که می توانید با خیال راحت در خانه انجام دهید. می توانید هدفون را برداشته و به سادگی موسیقی را با صدای به اندازه کافی بلند پخش کنید که بتوانید صدای آن را با قرارگیری اش در کنار استخوان ناحیه شرمگاهی بشنوید، بنابراین کودک می خواهد که به سمت صدا بیاید. برخی از مادران می گویند که جهت تلاش برای حرکت کودک به میزان کم این کار را شروع کرده و موسیقی را در کنار شکم خود پخش می کنند، سپس بیشتر به سمت استخوان ناحیه شرمگاهی حرکت می کنند.

تیلت بریچ

تیلت بریچ ورزشی است که می توانید آن را در خانه انجام دهید. در این ورزش لگن در ارتفاعی بالاتر از سر قرار می گیرد. راحت ترین روش برای انجام این کار، قرار دادن یک میز اتو بر روی مبل (به صورت بسته) است.  به گونه ای دراز می کشید که سرتان به سمت زمین است و اجازه می دهد تا پاها به سمت بالا قرار بگیرند. اگرچه این یک روش درمانی پزشکی نیست، اما باعث می شود که دچار سرگیجه شده و فقط باید در یک زمان، چند دقیقه این کار را انجام دهید. اگر احساس سرگیجه می کنید، قبل از شروع مجدد این تمرین با پزشک یا مامای خود صحبت کنید. برخی از خانم ها با میزان کمی تغییر در رخت خواب و قرار دادن مجموعه ای از بالش ها در زیر باسن خود، این کار را انجام می دهند.

روشنایی (نور)

مانند موسیقی، نور نیز می تواند کودک را تشویق کرده تا به دنبال منبع آن برود. استفاده از چراغ قوه، که به سادگی سر آن را به سمت پایین رحم گرفته اید و به کودک اجازه می دهید تا به آن سمت حرکت کند. این کار را می توانید همراه با ترفند سرد کردن که در بالا توضیح داده شد نیز انجام دهید.

شنا

شنا کردن یکی از مواردی است که در اواخر بارداری احساس واقعا خوبی ایجاد می کند. حرکات شنای پروانه و  شنا کرال می توانند برای جابه جایی کودک بسیار مفید باشند. برخی از مطالعات، شیرجه (نه شیرجه با ارتفاع زیاد) در آب عمیق را به عنوان راهی برای حرکت کودک بررسی کرده اند.

شنا کردن در بارداری

تثبیت موقعیت

گاهی اوقات تمام کودکان نیاز به کمی تشویق برای قرار دادن سرشان به سمت پایین دارند. پیدا کردن موقعیتی که تصور می کنید می تواند برای کودکتان فضا ایجاد کند، می تواند بسیار ساده باشد. پوزیشن های مناسب برای امتحان کردن شامل روی زمین قرار گرفتن به حالتی که زانوها و کف دستان بر روی زمین باشد، زانو زدن و کمی به جلو خم شدن، و حرکت لانچ است.

طب سوزنی

پزشک با استفاده از سوزن های یک بار مصرف که آنها را وارد پوست می کند تا انرژی حیاتی (چی) را آزاد کند، از انسداد آن جلوگیری کرده یا به حرکت آن کمک می کند. گفته می شود این آزادسازی انرژی با کمک به بدن مادر تا آزادانه حرکت کند، به کودک کمک می کند تا پوزیشن مناسب تری پیدا کند و کودک فضای مورد نیاز برای قرارگیری در رحم برای تولد را خواهد داشت.

فتیله نگاری

این شکل از طب سنتی چینی شامل سوزاندن چوب برنجاسف (گیاه برنجاسف) در نزدیکی نقطه خاصی از انگشت کوچک پا (نقطه بلدر ۶۷) است. شما می توانید این پزشکان را در انواع مختلف مراکز درمانی مانند کلینیک طب سوزنی و کلینیک سایر پزشکان پیدا کنید.

مراقبت کایروپراکتیک-تکنیک وبستر

از تکنیک وبستر برای کمک به باز شدن لگن و نرم شدن رباط ها استفاده می شود، که به کودک فضای کافی برای پیدا کردن موقعیت مناسب در لگن می دهد. یک متخصص کایروپراکتور باید این تکنیک را بیاموزد، اما حتما از متخصص بپرسید که چند مرتبه از این تکنیک استفاده کرده است. معمولا تکنیکی نیست که بتوان یک باره آموخت؛ اگرچه امکان پذیر است.

روش چرخش سفالیک خارجی (EVC)

پزشکی ترین تلاش برای چرخاندن کودکی در وضعیت بریچ، «چرخش سفالیک خارجی» نامیده می شود. این مساله به سادگی به معنای این است که پزشک یا ماما از دست خود در قسمت بیرونی شکم تان استفاده کرده تا کودک را ترغیب کند تا در «وضعیت سر به پایین» یا «پوزیشن ورتکس» قرار بگیرد. به طور معمول این کار در بیمارستان با کمک سونوگرافی برای نظارت بر کودک و محل قرارگیری جفت در قبل، حین و بعد از عمل انجام می شود. برخی از پزشکان ترجیح می دهند که از این روش همراه با آرام بخش رحمی مانند تربوتالین (Brethine) استفاده کنند و برخی دیگر به دلیل دردهای مادر، از بی حسی اپیدورال استفاده می کنند. اکثر مادرانی که این کار را انجام داده اند، گزارش کردند که حتی با وجود درد، ترجیح می دهند این روش را انجام دهند تا اینکه سزارین کنند. این کار معمولا یک تلاش یک یا دو مرحله ای است که بعد از هفته ۳۷ بارداری انجام می شود.

روش چرخش سفالیک خارجی (EVC)

واقعیت این است با وجود تمام تلاشی که مادر و پزشک انجام می دهند، تمام کودکان نمی چرخند. برخی از نوزادان به دلایلی مانند مشکل در رحم یا گاهی اوقات مشکل مربوط به کودک تا زمان تولد در وضعیت بریچ باقی می مانند، که از طریق سونوگرافی قابل مشاهده است. نوزادان در وضعیت بریچ حدود ۳ تا ۴ درصد از تمام نوزادان را تشکیل می دهند. برخی از کودکان نیز لجوج هستند و تا زمانی که زایمان شروع شود، نمی چرخند. اگر واجد شرایط باشید، ممکن است پزشک زایمان در وضعیت بریچ انجام داده یا شما را به کسی ارجاع دهد که این کار را انجام می دهد، اگرچه برخی دیگر از پزشکان در صورتیکه کودک نچرخد، ممکن است سزارین را پیشنهاد کنند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *