10 خاصیت شگفت انگیز "پوست انار" برای پوست، مو و سلامتی شما

۱۰ خاصیت شگفت انگیز پوست انار برای پوست، مو و سلامتی

انار! همه خواص انار را می دانند، و هیچ کسی نمی تواند در مورد خاصیت ظاهرا غیر قابل توصیف این میوه که موهبتی از طبیعت است بحثی داشته باشد. از این رو، بی علت نیست که نام انار در کتب مقدسی مانند انجیل، متون بابل، سروده های هومر و قرآن عنوان شده است. با این حال، شوک واقعی اینجاست که چه کسی می داند که پوست انار، نسبت به خود میوه آن خواص بیشتری دارد. اخیرا، محققان چینی ادعا کرده اند که پوست انار قابلیت های بسیاری خوبی دارد، چون پوست انار نسبت به دانه های ان خاصیت آنتی اکسیدانی دوبرابری دارد. همه درباره خاصیت آنتی اکسیدانی اطلاع دارند و می دانند که واقعا ما در بدن خود نمی توانیم به حد کافی آنتی اکسیدان داشته باشیم؛ از این رو، هرچه آنتی اکسیدان بیشتری دریافت کنید، نشاط و شادابی بیشتری برای پوست، مو و سلامتی تان بدست می آورید. حالا که بعضی از ما بطور جدی خواص سلامتی بالقوه انار را نادیده گرفتیم و متعجب شدیم، اجازه دهید نگاه جامعی به اینکه چگونه و چرا پوست انار به عنوان یک ماده پر ارزش با خواص سلامتی عنوان می شود، بیندازیم.

۱۰ مزیت پوست انار

10 مزیت پوست انار

  1. سلاحی موثر برای مقابله با بیماری قلبی
  2. عامل موثر در سم زدایی
  3. منبع غنی ویتامین ث
  4. بهداشت دهان و دندان
  5. سرفه و گلو درد
  6. رطوبت رسانی موثر
  7. ضد آفتاب موثر
  8. پیشگیری از سرطان پوست
  9. مبارزه با پیری و چین و چروک ها
  10. مو های سالم

۱٫ سلاحی موثر برای مقابله با بیماری قلبی

همانطور که قبلا گفته شد، پوست انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و این آنتی اکسیدان ها در محافظت از کلسترول LDL در مقابل اکسیداسیون بسیار قدرتمند هستند. این اتفاق برای بدن بسیار موثر است چون عمل اکسیداسیون کلسترول LDL در بدن تان منجر به استرس اکسیداتیو که یک عامل مهم در بروز بیماری های قلبی و سایر بیماری ها است، می شود. همانطور که پیشتر ذکر شد، شما هیچوقت نمی توانید آنتی اکسیدان کافی دریافت کنید.

۲٫ عامل موثر در سم زدایی

هرکسی می داند که آنتی اکسیدان ها بطور فعالانه با عوامل سمی در بدن مقابله می کنند؛ از این رو، خاصیت های آنتی اکسیدانی بالای پوست انار زمانی که برای سم زدایی بدن استفاده می شود، ابزار قدرتمندی محسوب می شوند.

۳٫ منبع غنی ویتامین ث

ویتامین ث که اغلب باید آن را بصورت مکمل های ویتامین گران قیمت خریداری کنیم، در پوست انار وجود دارد. ویتامین ث یک عامل رشد بسیار خوبی است که به بهبود زخم ها و شکل گیری بافت های جای زخم کمک می کند. این ماده به پروتئین ها برای ساختن عضلات بدن فرم می دهد و در ترمیم و حفظ غضروف، استخوان ها و دندان ها نقش مهمی دارد.

خواص پوست انار برای بهداشت دهان و دندان

۴٫ بهداشت دهان و دندان

از پوست میوه انار اغلب در ساخت پودر دندان و خمیر دندان استفاده می شود و زمانی که به صورت پودر شده با آب ترکیب می شود به مقابله با تنفس بد دهان کمک می کند.

۵٫ سرفه و گلو درد

براساس شیوه های پزشکی سنتی، پوست انار به سرفه کمک می کند و ترکیب پوست انار پودر شده با آب بصورت غرغره برای کمک به کاهش گلو درد استفاده می شود.

۶٫ رطوبت رسانی موثر

الاژیک اسید موجود در پوست انار بطرز موثری مانع خشک شدن پوست شما می شود. از این رو پوست انار پوست تان را به خوبی هیدراته نگه می دارد و ازخشکی پوست جلوگیری می کند که در نهایت می تواند منجر به آسیب پوستی شود.

رطوبت رسانی موثر پوست با استفاده از پوست انار

۷٫ ضد آفتاب موثر

پوست انار یک عامل ضد آفتاب است و به پیشگیری و ترمیم صدمات پوستی ناشی از اشعه های UVA و UVB خورشید کمک می کند.

۸٫ پیشگیری از سرطان پوست

تحقیق جالب جدیدی که در انجمن امریکا برای کنفرانس تحقیقاتی سرطان ارائه شد، نشان می دهد که عصاره های انار حاوی ماده ای پیشگیری کننده ای برای مقابله با شروع سرطان پوست است.

۹٫ مبارزه با پیری و چین و چروک ها

تحقیق نشان می دهد که عصاره های پوست انار زمانی که به همراه روغن هسته انار استفاده می شود، سنتز پروکلاژن را فراهم می کند، از آنزیم هایی که باعث از بین رفتن کلاژن می شوند جلوگیری می کند و رشد سلول های پوستی را بطرز موثری افزایش می دهد؛ بنابراین بطور طبیعی و موثر باعث تاخیر انداختن روند پیری و چین و چروک های پوست می شوند.

مبارزه با پیری و چین و چروک ها با استفاده از پوست انار

۱۰٫ موهای سالم

از عصاره های پوست انار به طرز موثری برای مقابله با ریزش مو و بطور فعالانه در کنترل شوره های دردسر ساز استفاده شده است.

 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *