10 ایده غذایی عالی برای کودکان 18 ماهه (معرفی بهترین غذاها برای کودکان 18 ماهه)

۱۰ ایده غذایی عالی برای کودکان ۱۸ ماهه (معرفی بهترین غذاها برای کودکان ۱۸ ماهه)

آیا می خواهید چند ایده یا راهکار جدید یاد بگیرید تا غذا خوردن برای کودک نوپای تان را به یک فعالیت لذت بخش تبدیل کنید؟ اگر پاسخ شما بله است، پس به وب سایت درستی مراجعه کرده اید. دیگر به غذاهای مخصوص برای کودکان نوپا نیاز نخواهید داشت. شما می توانید تصمیم بگیرید غذای کودکتان چه چیزی باشد. در ۱۸ ماهگی کودک شما تقریبا می تواند همه غذاهایی که شما می خورید را بخورد، البته به جزء غذاهایی که خطر خفگی برای آنها دارد. کودک شما حداقل به ۳ وعده غذایی و ۲ میان وعده مغذی در ساعت های مختلف روز نیاز خواهد داشت.

راهکارهایی برای افزایش اشتهای کودک

حالا زمان پشت میز نشستن کودک رسیده است. بنابراین کمی انتظار بدخلقی آنها را داشته باشید. اشتهای آنها کم می شود چون آنها مشتاق یادگیری مهارت های جدید هستند. اجازه دهید ه رچیزی که دوست دارند را بخوردند و وقتی که گرسنه شدند از شما غذا بخواهند. سعی کنید راهکارهای ساده زیر را برای افزایش اشتهای کودک نوپایتان دنبال کنید:

  • هیچوقت همراه غذا به آنها میوه ندهید. سعی کنید حدودا ۲ ساعت قبل از خوردن غذای اصلی به آنها میوه های خرد شده بدهید.
  • انواع غذاهای مختلف را پشت سر هم به آنها نخورانید. بگذارید کودک شما قبل از اینکه برای خوردن غذایش بیایید به اندازه کافی راه برود یا بازی کند. این کار باعث تخلیه انرژی و گرسنگی او خواهد شد.

بهترین غذاها برای کودک ۱۸ ماهه

بهترین غذاها برای کودک 18 ماهه

۱٫ تشویق کودکان به بیشتر مصرف کردن غذاهای سفره

۱۸ ماهگی زمانی است که باید به جای مایعات بیشتر به آنها غذای سفره را معرفی کنید. این کار را باید با تشویق کردن کودک برای خوردن شیر در فنجان به جای بطری شروع کنید. خوردن شیر در بطری منجر به مصرف شیر زیادی می شود که می تواند باعث پوسیدگی دندان ها، کمبود آهن، کمبود وزن یا افزایش وزن بیش از حد و کم خونی شود. اگر گرفتن او از شیر خوردن در بطری کار سختی است، به جای شیر، آب درون بطری بریزید و به او بدهید.

۲٫ تشویق کودک به بازی کردن با غذا

اگر اجازه بدهید آنها با غذا بازی کنند، حتی بهانه گیر ترین کودک برای غذا خوردن، این مدل غذا خوردن را جالب خواهد دانست. از دعوا کردن برای خوردن غذا بپرهیزید و اجازه بدهید او در محیط آرام و دلچسب از غذا خوردنش لذت ببرد.حتی اگر او کم غذا بخورد سعی کنید به کیفیت و نه کمیت غذایی که او خورده توجه کنید.

۳٫ میوه و سبزیجات

کوچولوی شما هر روز حداقل به مصرف یک فنجان میوه و سبزیجات نیاز خواهد داشت. می توانید به این مواد غذایی ترکیباتی مغذی اضافه کنید. میوه ها را پوره نکنید یا آب میوه را نگیرد. یک میوه کامل در هر زمان مغذی تر و فیبر بیشتر از حد نیاز دارد. به سادگی میوها را به اندازه تکه های گاز زدنی برش دهید و مراقب باشید که او تکه های رنگارنگ میوها را یکی بعد از دیگری در دهانش می گذارد.

۴٫ پروتئین

یک کودک ۱۸ ماهه هر روز به ۲ اونس (تقریبا ۵۷ گرم) پروتئین نیاز خواهد داشت. شما می توانید هر نوع غذای تهیه شده با مرغ، غذهای دریایی، لوبیا و نخود فرنگی، فراورده های سویا، مغزها و دانه ها را در رژیم غذایی او بگنجانید. انتخاب ایده ال برای آنها انتخاب پروتئین های بدون چربی یا کم چرب خواهد بود.

۵٫ غلات

کودک هر روز به مصرف ۳ اونس (تقریبا ۸۵ گرم) غلات نیاز دارد. قرار دادن غلات سبوس دار بیشتر در رژیم غذایی او کیفیت غذا را بهتر می سازد. غلات کم قند با فیبر زیاد انتخاب های بهتری خواهند بود. این نوع غلات فقط برای غذای کودک ۱۸ ماهه مناسب هستند.

نیاز کودک 18 ماهه به غلات، چربی و قند

۶٫ چربی و قند

هیچ توصیه صریحی برای میزان مصرف چربی و قند وجود ندارد. با این وجود، قرار دادن تقریبا ۲ قاشق غذاخوری چربی و ۲ تا ۳ قاشق غذا خوردی قند تصفیه شده برای مصرف هر روز کودک نسبتا خوب خواهد بود. انواع چربی ها برای آنها شامل روغن کره آب شده، روغن و کره می باشد. شکر هم می تواند به صورت شکر زرد به آنها داده شود. بهترین انتخاب ها توسط مادربزرگ ها هستند. چربی ها باید به حد اعتدال مصرف شوند چون تقریبا بعضی از غذاهای مفید حاوی چربی های پنهانی هستند. مصرف بیش از حد چربی می تواند باعث اختلال در جذب پروتئین های ضروری مانند کلسیم در بدن کودک شما شود و می تواند در سال های بعد منجر به خطر چاقی در او شود.

۷٫ محصولات لبنی

می توانید در روز ۲ وعده از هر نوع محصولات لبنی مانند شیر، سرشیر، پنیر یا پنیر پاستوریزه شده را به او بدهید. همچنین می توانید محصولات لبنی را با تند و سریع هم زدن به صورت شیک Chickoo، ماست توت فرنگی، پنیر خامه ای انجیر و زردالو یا ذرت پنیری هم به آنها بدهید.

۸٫ غذهای پنهانی

مراقب باشید این غذاها را بپزید که کودک نوپای شما از خوردن آنها لذت ببرد. حالا کودک واقعا باید یک غذاخور انتخابگر باشد و شما نمی توانید به سادگی فقط غذا را در دهان او بگذارید؛ چون این غذاها مغذی هستند. بنابراین، حالا زمان یادگیری هنر غذاهای ترکیبی و پنهانی برای شما است. کمی از ترکیبات مورد علاقه او را با سبزیجاتی که او کمتر دوست دارد ترکیب کنید و غذای خوشمزه ای را تهیه کنید. برای مثال به جای اینکه هویج خرد شده به او بدهید، برای او کیک هویج درست کنید.

۹٫ سوپرایز کردن موقع غذا خوردن

گاهی اوقات موقع وعده های غذایی سوپرایزهایی برای او داشته باشید. کودک نوپا را با نشان دادن سوپرایزهای جدید در قالب بشقاب ها و قاشق های جذاب به سمت میز غذاخوری دعوت کنید. اگر بتوانید بشقاب هایی با طرح شخصیت های کارتونی مورد علاقه اش به او بدهید، مطمئنا از غذا خوردنش لذت می برد.

۱۰٫ تمایل کودکان به تقلید کردن

کودکان یکی از بهترین تقلید کنندها هستند. برای اینکه نشان بدهید چطور هر روز میوه و سبزیجات می خورید، از خودتان برای او مثال بزنید. به آنها بگویید رژیم غذایی سالم راز انرژی شما است. همیشه مراقب باشید در مقابل کودکتان تنفری نسبت به غذا نشان ندهید. آنها به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرند.

ایده های غذایی که می توانید برای کودک نوپای 18 ماهه تان امتحان کنید

لیست کاملی از ایده های غذایی که می توانید برای کودک نوپای ۱۸ ماهه تان امتحان کنید را ارائه کردیم. آیا غذایی بیشتری هست که بخواهید خودتان به آن اضافه کنید؟ آنها را با ما درمیان بگذارید و اجازه دهید این لیست بزرگ تر شود.

اشتراک‌گذاری
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *