چند نکته مهم برای بارداری سریع!

۱. وقت شناسی

بزرگ ترین راز باردار شدن این است که بتوانید زمان دقیق تخمک گذاری تان را پیدا کنید. اگر در این زمان رابطه زناشویی داشته باشید، در واقع شانس باردار شدنتان را چند برابر کرده اید. برخی خانم ها فکر می کنند زمان تخمک گذاری فقط یک روز قبل از چرخه قاعدگی است؛

درست است که در این زمان شانس بارداری بیشتر است اما هر زمان که شما و همسرتان تمایل به برقراری رابطه داشتید، بهتر است آن را از دست ندهید. ۱ تا ۲ روز قبل از عادت ماهیانه برای بارداری دوران طلایی محسوب می شود اما اگر دوره شما ۲۸ روزه و کامل است، روز چهاردهم را هم از دست ندهید. به هرحال برنامه ریزی زمانی کلید موفقیت شما محسوب می شود.

۲. خواب

برای مدت های طولانی این نظریه که بعد از رابطه زناشویی باید به پشت بخوابید تا احتمال بارداری تان را افزایش دهید، طرفدار داشته اما این نظریه هنوز به طور قطعی ثابت نشده است. محققان دانشگاه آمستردام در تحقیقی که سال ۲۰۰۹ انجام دادند، به این نتیجه رسیدند احتمال بارداری خانم هایی که بعد از ارتباط زناشویی ۱۵ دقیقه دراز می کشند در مقایسه با خانم هایی که بلافاصله بعد از اتمام رابطه از جا بلند می شوند، ۵۰ درصد بیشتر است.

به هرحال با اینکه این موضوع چندان ثابت شده نیست، اما اگر جزو زوج هایی هستید که می خواهید سریع تر به نتیجه برسید، انجام این کار هیچ ضرری ندارد.

۳. تنش زدایی

بیشتر افرادی که تمایل دارند سریع تر بچه دار شوند، تقریبا نگران و مضطرب اند و این از نظر روانی تاثیر بدی رویشان می گذارد. اگر استرس نداشته باشید، هیپوتالاموس غده ای در مغز که هورمون تخمک گذاری را تنظیم می کند کارکرد درست تری خواهد داشت. پس سعی کنید از رابطه زناشویی تان لذت ببرید و استرس را از خود دور کنید.

۴. نظم

داشتن رابطه زناشویی هر روز، حتی در دوران تخمک گذاری، لازم نیست و باعث نمی شود شانس بارداری بیشتر شود. به طورکلی در زمان تخمک گذاری اگر یک شب در میان هم رابطه زناشویی داشته باشید، به احتمال زیاد باردار خواهید شد چون اسپرم تا ۷۲ ساعت بعد از دخول زنده است. بهترین توصیه این است که رابطه زناشویی منظمی داشته باشید و آن را منحصر به دوران تخمک گذاری نکنید.

۵. سلامت

اگر اسپرم ها سالم و قوی باشند، راحت تر می توانند با تخمک هماهنگ شوند. برای این مساله راهکارهای متفاوتی پیشنهاد می شود:

• اگر اهل مصرف سیگار یا الکل هستید، حتما آنها را ترک کنید.

• مواد غذایی سرشار از زینک، فولیک اسید، کلسیم و ویتامینC و D باعث می شوند اسپرم ها فعال باشند. پس تا می توانید، به استفاده از این مواد رو بیاورید.

• حمام آب گرم باعث از بین رفتن اسپرم ها می شود. بنابراین از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.

۶. ورزش

ورزش به جز اینکه به شما در داشتن اندامی سالم کمک می کند، در داشتن رابطه زناشویی خوب نیز عامل مهمی محسوب می شود اما فراموش نکنید که فعالیت فیزیکی شدید هم باعث به هم ریختن تخمک گذاری تان می شود. در واقع اگر قصد باردار شدن دارید، باید روزی ۳۰ دقیقه ورزش منظم را فراموش نکنید.

اشتراک‌گذاری
4 نظر
  1. اگر سالم زندگی کنید راحت باردار می شوید. سبک زندگی نادرست،تغذیه پرچرب و عاری از مواد مغذی،کم تحرکی و ناآرامی باعث ناباروری می شود.

  2. استرس و اضطراب و افسردگی ضد باروری مردان و زنان هستند.

  3. خیلی از مردها و حتی خود خانم ها به محض اینکه تاخیری در باردار شدن برای شان پیش می آید انگشت اتهام خود را به سمت خانم می گیرند و تصور می کنند که مشکلات او باعث این تاخیر شده است. در حالی که اگر می خواهید بارداری تان سریع تر اتفاق بیفتد هم زن و هم مرد باید به طور همزمان مساله را در کلینیک های ناباروری پیگیری کنند تا همزمان اقدامات درمانی و بررسی ها برای شان آغاز شود.

  4. نخود قدرت باروری را زیاد می کند….باور کنید همین ماده غذایی به ظاهر ساده که شاید شما فقط توی آش یا آب گوشت امتحانش می کنید می تواند سرعت باردار شدن شما را افزایش دهد. یک مطالعه روی ۱۹۰۰۰ زن که قصد بارداری داشتند در دانشگاه هاروارد انجام شده و نشان داده شده است که ریسک تاخیر در بارداری و ناباروی در خانم هایی که پروتئین حیوانی زیادی مصرف می کنند ۳۹ درصد بالاتر از آنهایی است که از پروتئین های گیاهی استفاده می کنند. نخود دوست ندارید؟ عدس و توفو را امتحان کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *