چرا قبل از پریود دچار پف آلودگی می شوم؟

معمولا زنان یک هفته یا ۱۰ روز قبل از عادت ماهانه دچار افزایش وزن و پف صورت یا اندام‌های دیگر می‌شوند که این وضعیت با گذراندن دوره عادت برطرف می‌شود. پف‌آلودگی اندام‌ها باید با گذراندن زمان پریود برطرف شود، در غیر این صورت نه تنها این وضعیت طبیعی نیست بلکه مراجعه به پزشک الزامی است. 
باقی ماندن ادم (ورم اندامی) تا بعد از زمان پریود و طولانی شدن آن می‌تواند ناشی از بیماری قلبی، کلیوی و یا کبدی باشد و در این صورت یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه کرد مصرف بیش از حد نمک است، به طوری که فرد بیمار هر چه بیشتر نمک مصرف کند آب بیشتری نیز در بدن وی جمع می‌شود. در این صورت رگ‌ها دیگر قادر به نگهداری این آب‌های اضافه نبوده و آن را به بینابین سلول‌های بدن فرستاده و ایجاد ادم می‌کنند. ادم در مردان تنها زمانی که نوعی داروی خاصی مصرف کنند که پزشک عنوان کرده باشد که باعث ادم می‌شود و همچنین زمانی که پای آنها به مدت طولانی آویزان بوده باشد، طبیعی است و در غیر این صورت مراجعه به پزشک الزامی است.

اشتراک‌گذاری
3 نظر
  1. سلام ؛ من ی مشکل دارم که شاید از تغییر رژیم غذایی باشه(۳۸ ساله مجرد) موقع پریود یک درد نسبتا شدید مانند گرفتگی در سطح ران پا و زیر شکم داشتم مث همیشه این درد آشناست.سه روز قاعدگی داشتم و روز چهار و پنجم لکه بینی هم نداشتم گفتم حتما پاک شدم . اما درد نسبتا ضعیف همون دوره قاعدگی داشتم ولی خونریزی نبود ولی دو سه روز بعدش لکه بینی خون صورتی شفاف شروع شد و متحیرم کرد الان ادامه داره در کل ۱۵ روزه . اولین باره و سابقه بیماری ندارم . به نظر خودم چون طول پریودم کوتاه بود ادامه اونه … تحلیل خانم دکتر چیه؟

    1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما با سونوگرافی و آزمایشات هورمونی بررسی شود.

  2. من اکثرا قبل از قاعدگی عین بادکنک میشم? بخصوص شکمم ولی دقت که میکنم وقتی کارهای سنگین خونه و … دارم ورم ندارم. آیا پیاده روی و ورزش پیش از قاعدگی کمک کننده است یا به چیزهای دیگه ارتباط داره…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *