لیپوسونیکس، جدید ترین روش لاغری موضعی و مزایا و خطرات آن

لیپوسونیکس، جدید ترین روش لاغری موضعی و مزایا و عوارض آن

لیپوسونیکس چیست؟

لیپوسونیکس دستگاه جدیدی است که برای خلاص شدن دائمی از سلول های چربی و کاهش اندازه دور کمر از آن استفاده می شود. لیپوسونیکس از امواج متمرکز اولتراسوند استفاده می کند تا سلول های چربی ناحیه مورد نظر را از بین ببرد. لیپوسونیکس بدون نیاز به جراحی و با حداقل عوارض جانبی یا نیاز به مرخصی گرفتن، شما را از این سلول های چربی راحت می کند.

برای ده ها سال است که مردم با استفاده از کمربندها، تزریق، ورزش و بسیاری از روش های دیگر جراحی زیبایی، سعی در از بین بردن چربی های نواحی مشکل دار می کنند. تا کنون تنها راه برای خارج کردن چربی از ناحیه انتخابی لیپوساکشن بود. حالا لیپوسونیکس این کار را انجام می دهد. در ادامه تفاوت استفاده از آن را با سایر روش ها به شما می گوییم.

لیپوسونیکس چطور کار می کند؟

با وجود محبوبیت این درمان، هنوز بسیاری از افراد این سوال را می پرسند: لیپوسینوکس چیست و چطور کار می کند؟ لیپوسینوکس از فن آوری خاصی به نام انتقال امواج اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) استفاده می کند تا باعث مرگ بی خطر و موثر سلول های چربی شود. تمرکز انرژی امواج اولتراسوند از دستگاه لیپوسونیکس در ۲-۱ سانتی متر زیر سطح پوست از هر گونه سوختگی یا آسیب در پوست جلوگیری کرده و باعث سهولت درمان می شود. سلول های چربی توسط HIFU مختل می شوند و در نتیجه به طور متوسط ۵-۴ سانتی متر از اندازه دور کمتر در یک درمان یک ساعته کاهش می یابد.

بعد از لیپوسینوکس چه اتفاقی برای چربی ها می افتد؟

سلول های چربی نابوده شده، واکنش های التهابی و بهبود بدن را به خود جلب می کند. سلول های خاص به نام ماکروفاژها چربی و بقایای سلولی را فرا می گیرند. سپس ماکروفاژها این چربی ها را از طریق سیستم لنفی و وریدی در نهایت به کبد منتقل می کنند. این روند ۲ تا ۴ هفته طول می کشد، بنابراین هیچ تغییری در چربی، تری گلیسیرید یا دیگر مواد شیمیایی بدن ایجاد نمی شود.

کبد چربی را از ماکروفاژ می گیرد، درست همان چربی که شما خورده اید. کبد چربی را می گیرد و آن را به طور طبیعی متابولیز می کند. مطالعات افزایش اندازه سایر قسمت های بدن را در اندازه گیری های بعد از لیپوسونیکس نشان نمی دهد. این بدان معناست که هیچ توزیع مجدد چربی در بدن وجود ندارد. ما می دانیم که چربی ناحیه تحت درمان برنمی گردد زیرا آن سلول ها دیگر وجود ندارد.

لیپوسونیکس چطور کار می کند؟

لیپوسینوکس در مقایسه با کول اسکالپ

هر دو لیپوسینوکس (Liposonix) و کول اسکالپ (CoolSculpt) به طور دائم سلول های چربی را از بین می برد، در نتیجه باعث کاهش اندازه ناحیه تحت درمان می شود. هر دو روش به صورت سرپایی در مطب انجام می شود و حدوداً یک ساعت طول می کشد.

لیپوسینوکس و کول اسکالپ هر دو باعث تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان می شود. در هر دو بعد از درمان، حدوداً ۳ ماه طول می کشد تا نتایج مشاهده شود و بهبود نهایی تا ۶ ماه ادامه می یابد. اینجاست که شباهت ها پایان می یابد.

لیپوسونیکس هیچ مشکلی در زمینه هیپرتروفی چربی (بازگشت چربی اضافه به ناحیه درمان شده) ندارد، کول اسکالپ می تواند هیپرتروفی چربی را ایجاد کند.

لیپوسونیکس بعد از انجام بدون درد یا با درد کمی همراه است. کول اسکالپ می تواند در ۱۰% موارد درد شدید در محل درمان ایجاد کند. این می تواند حداقل ۶ ماه یا بیشتر طول بکشد و درمان آن مشکل است. لیپوسونیکس همچنین می تواند پوست را محکم کند. کول اسکالپ پوست را محکم نمی کند.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای لیپوسونیکس هستند؟

لیپوسونیکس برای بیماران خاص بهترین گزینه است. هر دو زنان و مردان می توانند از آن استفاده کنند. شما باید بتوانید حداقل سه سانتی متر از چربی های ناحیه مورد نظر را کم کنید. لایه ای از چربی به میزان کمتر از سه سانتی متر احتمالاً نیازی به درمان ندارد. همچنین باید نزدیک به وزن بدنی ایده خود باشید. افرادی با شخاص توده بدنی (BMI) کمتر از ۳۰ ممکن است برای انجام این روش مناسب هستند.

اگر شاخص توده بدنی شما بیشتر از ۳۰ است، احتمالاً بهتر است به جای لیپوسونیکس از روش لیپوساکشن استفاده کنید. در حال حاضر، لیپوسونیکس برای استفاده روی شکم و پهلوها تایید شده است. در برخی از بیماران ممکن است برای سایر نواحی بدن مناسب باشد. برای پیدا کردن BMI خود می توانید از فرمول آن استفاده کنید.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای لیپوسونیکس هستند؟

لیپوسونیکس چه نتیجه ای خواهد داشت؟

لیپوسینوکس سلول های چربی ناحیه تحت درمان را به طور دائم از بین می برد. درمان حدوداً یک ساعت طول می کشد. مطالعات حاضر کاهش متوسط ۴٫۶ سانتی متر را بعد از ۳ ماه نشان داده است. این میزان به اندازه یک سایز شلوار است. این نتایج مربوط به دستگاه لیپوسونیکس نسل اول است.

Innovations Medical نسل دوم دستگاه لیپوسونیکس را دارد. در حال حاضر مطالعات بالینی برای نسل دوم دستگاه لیپوسونیکس در حال انجام است. گزارش های اولین کاهش کلی مشابه یا بهتر را در استفاده از دستگاه نسل دوم لیپوسونیکس نشان می دهد. اگرچه برخی نتایج لیپوسونیکس معمولاً در طی ۱ تا ۲ هفته مشاهده می شود، اما اغلب رسیدن به نتیجه نهایی ۳ تا ۶ ماه زمان می برد.

برخی از عوارض جانبی و خطرات لیپوسونیکس چیست؟

عوارض جانبی لیپوسونیکس بسیار کم هستند. بیمارانی که از دستگاه لیپوسونیکس نسل دوم استفاده می کنند، فقط ناراحتی خفیف تجربه می کنند یا هیچ ناراحتی ای نخواهند داشت. از آنجاییکه هر فرد تحمل درد متفاوتی دارد، داروهایی برای کنترل اضطراب و درد وجود دارد که می توان استفاده کرد. ما به بیشتر بیماران توصیه می کنیم که دارو را در حدود سی دقیقه قبل از شروع درمان مصرف کنند. اگر از این داروها استفاده کردید باید یک همراه داشته باشید تا شما را به منزل برساند و یک شب پیش شما بماند.

برخی از بیماران بعد از لیپوسونیکس دچار قرمزی، ورم و کبودی در ناحیه تحت درمان می شوند. قرمزی معمولاً بعد از چند ساعت برطرف می شود. ورم ناشی از لیپوسونیکس نیز بعد از چند روز از بین می رود.

لباس های فشرده کننده یا اسپانکس به کاهش ورم کمک می کند و اغلب باعث ایجاد راحتی در یک یا دو روز اول می شود. توصیه ما این است که لباس های فشرده کننده بدن را برای ۲ تا ۳ روز بعد از انجام عمل لیپوسونیکس بپوشید. کبودی ناشی از لیپوسونیکس ممکن است ۲ هفته طول بکشد. مصرف مکمل های Arnica برای ۳ روز قبل از درمان لیپوسونیکس و ادامه آن برای ۲ روز بعد از عمل لیپوسونیکس، ممکن است به کاهش کبودی و تورم کمک کند.

آیا لیپوسونیکس به کاهش وزن کمک می کند؟

آیا لیپوسونیکس به کاهش وزن کمک می کند؟

لیپوسونیکس یک روش کاهش وزن نیست. سلول های چربی با انجام لیپوسونیکس به طور دائم از پاره می شود. با این حال، چربی داخل سلول های از بین نمی رود. چربی به کبد شما برگشته و درست مانند وقتی غذایی می خورید. بعد از پردازش توسط کبد، چربی های آزاد شده توسط عمل لیپوسونیکس به سلول های چربی بدن فرستاده می شوند.

از آنجاییکه سلول های چربی که این چربی ها از آنجا می آیند بخاطر روش درمانی لیپوسونیکس دیگر وجود ندارد، چربی نمی تواند به ناحیه درمان شده برگردد. به طور معمول، این چربی ها به چند ناحیه از بدن می روند و اگر هر گونه افزایش قابل اندازه گیری باشد کم است. یادآوری این نکته بسیار مهم است: لیپوسونیکس سلول های چربی را به طور دائمی مختل می کند اما چربی را از بین نمی برد. شما نمی توانید برای کاهش وزن از لیپوسونیکس استفاده کنید، فقط چند سانت از آن ناحیه کم می شود.

 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *