قبل از بچه دار شدن به این نکات فکر کنید!

بچه دار شدن کار راحت و آسانی نیست. معمولا تمام افرادی که به تازگی با هم ازدواج نموده اند علاقه دارند تا صاحب فرزند شوند و خانواده ی خود را تکمیل نمایند. باید در نظر داشت که بدون آمادگی و برنامه ریزی قبلی اقدام به بارداری و به دنیا آوردن بچه کار عاقلانه و قابل قبولی نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر برای بهترین زمان برای بچه دار شدن با ما در این مطلب همراه باشید.

بهترین زمان برای بچه دار شدن از نظر پزشکی

شما باید خودتان بر اساس توانایی ها و شرایط موجود تشخیص دهید که آیا برای بچه دار شدن آماده هستید و یا نه. برخی از روانشناسان و محققان می گویند که ۳ تا ۵ سال اول زندگی بهترین وقت برای بچه دار شدن است. اما در واقع چیزی که باید بدانید این است که هیچ کس نمی تواند زمان خاصی را برای شما معین کند. تمامی زوجین باید بنا به شرایط و خواسته طرف مقابلشان صاحب فرزند شوند.

قبل از بچه دار شدن به این موضوع ها فکر کنید
تمامی نوزادان به حداقل امکانات مالی مانند مسکن، خوراک و پوشاک احتیاج دارند. چنانچه از لحاظ مالی دارای شرایط مناسبی نیستید لطفا بچه دار نشوید. در حال حاضر مشکلات بسیاری گریبان گیر افراد است و جامعه از مشکلات اقتصادی فراوانی رنج می برد. اگر هنوز توانایی فراهم کردن احتیاجات خودتان و همسرتان را ندارید به بچه دار شدن فکر نکنید.

قبل از بچه دار شدن برای خوراک، پوشاک و مسکن بچه های خود برنامه ریزی کنید
دومین موردی که باید قبل از بچه دار شدن به آن توجه نمایید، این موضوع است که از رابطه ی عاطفی و احساسی با همسر خود مطمئن شوید. اگر هنوز نمی توانید مشاجرات و دعواهایتان را مدیریت نمایید، به فکر بچه دار شدن نباشید. کودک باید در شرایط آرام و دور از خشونت بزرگ شود. امنیت و آرامش نوزاد بیش از هر چیزی اهمیت دارد. اگر والدین دچار کمبودهای مالی باشند و یا از لحاظ احساسی و عاطفی دچار مشکل شوند، قطعا نمی توانند به خوبی و راحت بچه دار شوند و فرزند خود را بزرگ کنند. در واقع مهارت هایی برای به دنیا آوردن فرزند لازم است که افراد باید آنها را بلد باشند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی افراد بسیار ایده آل گرا هستند و فکر می کنند برای بچه دار شدن باید زندگی لوکس و بی عیب و نقصی داشته باشند. اما در واقع این فکر بسیار آرمان گرایانه است و شاید تا آخر عمر نتوان به آن شرایط بسیار ویژه رسید. پس بهتر است با کنار گذاشتن این افکار و واقع بین بودن، زمانی بچه دار شوید که واقعا توان برآورده کردن احتیاجات مهم فرزندشان را داشته باشند.

اگر وقت کافی ندارید بچه دار نشوید
امروزه با وجود مشکلات فراوان مالی هر دو زوجین به صورت هم زمان شاغل هستند و به صورت تمام وقت کار می کنند. حتما شما هم می شناسید افرادی را که فرزندشان دائم در مهدکودک و یا پیش افراد و بستگان دیگر هستند. اگر کودک زمان کافی را با والدین مخصوصا مادر نگذراند دچار مشکلات روحی و روانی بسیاری خواهد شد. هیچ کس نمی تواند برای فرزند شما مادری و یا پدری کند.

در صورتی که وقت کافی را برای دوران بارداری و بچه دار شدن ندارید هرگز اقدام به این کار نکنید. زیرا در این صورت هم خودتان درگیر مشکلات فراوان می شوید و هم کودکتان به رشد کافی نمی رسد. به یاد داشته باشید که کودک صرفا به غذا و پوشاک نیاز ندارد، محبت و توجه نیز از مهم ترین نیازهای یک بچه است.

سن بچه دار شدن بسیار مهم است
اگر به تازگی ازدواج کرده اید و نمی دانید که باید بچه دار شوید یا نه بهتر است قبل از هر چیزی سن خود را در نظر بگیرید. در صورتی که سن شما کمتر از ۲۵ سال است، به بچه دار شدن فکر نکنید. زیرا شما هنوز از لحاظ فکری به ثبات و بلوغ کافی نرسیده اید، به دنیا آوردن فرزند در این سن باعث می شود تا در آینده خود را سرزنش نمایید.
در صورتی که سن شما از ۳۰ سالگی گذشته است، بهتر است اقدام به بارداری کنید. مخصوصا در مورد خانم ها بهتر است سن بارداری از ۳۵ سال بیشتر نباشد. برای یک خانم بارداری در سن ۲۵ الی ۳۰ سالگی بسیار مناسب است. زیرا فرد در این سنین هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ فکری کاملا برای بچه دار شدن آماده است.

منبع خبر : jerseh

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *