خواص چای دارچین برای رحم

خواص دارچین برای رحم | آیا دارچین خونریزی قاعدگی را کم میکند؟

يكي از بهترين ادويه‌هاي گياهي براي روزهاي آغازين عادت ماهانه دارچين است. دمنوش تهيه شده از دارچين مي‌تواند علاوه بر كاهش دردهاي قاعدگي توان بدني شما را افزايش دهد. براي تهيه اين دمنوش مي‌توانيد از پودر دارچين و چوب آن استفاده كنيد. اگر به چوب دارچين دسترسي داريد بهتر است دمنوش‌تان را با آن تهيه كنيد. ۲ تا ۳ چوب دارچين را درون يك ليوان آب جوش بگذاريد و سر ليوان را با نعلبكي ببنديد.

دارچین و خونریزی قاعدگی

از چوب دارچین به عنوان درمانی برای اختلالات رحمی و پریود های نامنظم و دردناک استفاده می شود. چوب دارچین موجب کم شدن خون عادت ماهیانه و دردهای رحمی را تسکین می دهد. چوب دارچین ماده ای ضدباکتری و ضدقارچی قوی و محرک رحم است که به کاهش درد و خونریزی قاعدگی کمک می کند.

خوردن دمنوش دارچین بعد از زایمان، موجب عقب انداختن قاعدگی میشود. همچنین مصرف دارچین در دوران شیردهی نیز باعث افزایش تولید شیر برای مادران می شود. مصرف دارچین می تواند میل جنسی را افزایش دهد و همچین دمنوش دارچین مدر نیز می باشد. یکی از خواص درمانی چوب دارچین رفع اختلالات رحمی و منظم کردن عادات ماهانه نامنظم و همراه با درد است.

آیا دارچین خونریزی را زیاد میکند؟

همان طور که در بند فوق اشاره شد، خوردن دارچین میزان خونریزی قاعدگی را کم می کند و  نوشیدن دمنوش آن اختلالات رحمی را درمان می کند.

طرز تهیه دم نوش دارچین

اجازه دهيد دارچين به مدت ۱۰ دقيقه در آب جوش بماند تا دم بكشد سپس چوب‌ دارچين را از ليوان خارج كرده و دمنوش را ميل كنيد. نوشيدن ۲ ليوان دمنوش دارچين و خوردن غذاهايي با طبع گرم مانند كاچي مي‌تواند بهترين انتخاب براي نخستين روز قاعدگي باشد.

دارچین و خونریزی قاعدگی

زنجبیل ضد درد قاعدگی

در بسياري از متون طب سنتي از زنجبيل به عنوان گياه دارويي تسكين دهنده درد قاعدگي و باز كننده قاعدگي نام برده‌ شده است. زنان زيادي تجربه دردهاي قاعدگي را دارند بدون آنكه خونريزي داشته باشند. براي باز شدن قاعدگي نوشيدن دم‌نوش زنجبيل بهترين انتخاب است. براي تهيه اين چاي كافي است يك قاشق چاي‌خوري زنجبيل رنده شده را در يك ليوان آب بجوشانيد و قبل از خوردن غذا آن را صاف كرده و ميل كنيد. زنجبيل چون طعمي تند و گس دارد براي خوش‌طعم كردن آن مي‌توانيد يك قاشق چاي‌خوري عسل يا يك قطعه كوچك نبات به آن اضافه كنيد و پيش از خوردن وعده غذايي آن را ميل كنيد.

درمان نفخ معده با زیره سبز

زنان و دختران زيادي با شروع دوران قاعدگي دچار نفخ و دل‌دردهاي ناشي از آن مي‌شوند. گاهي پيش مي‌آيد كه عوارض ناشي از قاعدگي مانند دردهاي ناشي از نفخ از درد قاعدگي براي زنان دشوارتر است. زیره سبز یک ضدنفخ واقعی است. در مواقعی که دچار دل‌درد ناشی از نفخ می‌شوید، بهترین کار خوردن یک لیوان از جوشانده زیره سبز است. این کار کمک می‌کند نفخ آرام‌آرام برطرف شده و درد ناحیه شکم تسکین پیدا کند. اما این شیوه تنها برای افراد بزرگسال و زنانی که با مصرف برخی خوراکی‌ها دچار نفخ می‌شوند يا نفخ ناشي از دوران قاعدگي را تجربه مي‌كنند، توصیه می‌شود. براي تاثيرگذاري بيشتر زيره بر درمان نفخ مي‌توانيد زيره سياه و زيره سبز را به ميزان مساوي تركيب و آسياب كنيد و از آن به صورت دمنوش زيره كه با عسل شيرين شده است روزانه يك تا ۲ فنجان مصرف كنيد.

کم شدن خون قاعدگی با برگ تمشک

برگ تمشک گیاهی دارویی است که برای کاهش ناراحتی های چرخه ی عادت ماهیانه و میزان خون دوران پریودی کاربرد دارد. دمنوش برگ تمشک رحم و عضلات لگن را تقویت می کند.

این گیاه خاصیت قابضی دارد و در طول پریودی های شدید، خونریزی شدید را متوقف می کند و درد دوران قاعدگی را تسکین می دهد. به گزارش آسان طب برگ تمشک دیواره ی رحم را تقویت می کند و به عملکرد کلی دستگاه تناسلی زن کمک می کند و جریان شدید قاعدگی را کاهش می دهد.

درمان درد دوران قاعدگی با پای شیر

از پای شیر برای درمان قاعدگی (پریود) های نامنظم و ناراحتی های دوران پریود استفاده می شود. این گیاه حاوی میزان بالایی تانین است که تأثیر خوبی در توقف خونریزی شدید قاعدگی دارد.

پای شیر حاوی سالیسیک اسید نیز هست و خواص آرام بخشی دارد و موجب کاهش دردهای قاعدگی می شود.

کم شدن خون قاعدگی با کیسه کشیش

می توان از گیاه دارویی کیسه کشیش برای توقف خون شدید و تنظیم چرخه ی پریودی استفاده کرد. این گیاه که خاصیت قابضی دارد و محرک رحم است، به عملکرد متعادل هورمونی و کاهش خونریزی قاعدگی کمک می کند.

کم شدن خون قاعدگی بومادران

مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه ، باعث کاهش خونریزی شدید پریود می شود. بومادران حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کنند.

مصرف بومادران چند روز قبل از پریودی ، به کاهش خونریزی و جلوگیری از خونریزی طولانی کمک می کند.

درمان و کم شدن خون قاعدگی با مریم گلی

مریم گلی به درمان خونریزی های شدید قاعدگی کمک می کند. مدت هاست که از این گیاه دارویی برای درمان خونریزی های شدید استفاده می شود.

مریم گلی گلخانه ای حاوی روغن های ضد تشنج و تانین هاست که از تعریق جلوگیری می کنند و درد و خونریزی شدید را کاهش می دهند. مریم گلی ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی در دوران پریودی را کاهش دهد.

عصبي و كم‌طاقت مي‌شويد؟

اضطراب، عصبانيت و تغييرات روحي و رواني از ديگر اختلال‌هايي است كه با نزديك شدن قاعدگي در دختران و زنان ديده مي‌شود. در اين روزها به دليل تغييرات هورموني كه در بدن زنان اتفاق مي‌افتد خلق و خوي آنها دستخوش تغيير قرار مي‌گيرد و حساسيت آنها در برابر مسايل مختلف بيشتر مي‌شود. براي پيشگيري از بروز چنين مشكلاتي و افزايش مقاومت بدن بهتر است چند روز پيش از شروع قاعدگي روزي ۲ فنجان چاي گياهي بابونه بنوشيد.بهتر است اين چاي را در ميان‌وعده‌هاي غذايي با اندكي عسل شيرين كرده و ميل كنيد. دمنوش يا چاي تهيه شده از گل بابونه به شما كمك مي‌كند تا حالت‌هاي روحي رواني خود را در طول دوران قاعدگي راحت‌تر كنترل كنيد. نوشيدن اين دمنوش را ۳ تا ۴ روز پيش از قاعدگي شروع كنيد و تا پايان قاعدگي ادامه دهيد.

هم دردهای زنانه هم دردهای سنگ کلیه

نوشیدن روزانه یک فنجان عرق گزنه تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در کنترل و تنظیم قاعدگی در زنان دارد. درمانگران طب سنتی تاثیر این نوشیدنی گیاهی را در تنظیم قاعدگی و درمان اختلال‌های ناشی از آن بسیار موثر می‌داند و معتقدند نوشیدن عرق گزنه می‌تواند به درمان افرادی که برای مدتی قاعده نشدند، کمک کند. عرق گزنه علاوه بر خواص بی‌نظیرش در تقویت قوای بدنی و بنیه جسمانی در تسکین دردهای ناشی از سنگ کلیه نیز بسیار موفق عمل می‌کند. زنان با نزدیک شدن به روزهای قاعدگی می‌توانند با نوشیدن روزانه يك تا ۲ فنجان از این دمنوش، روزهای قاعدگی را با درد کمتر و آرامش بیشتری سپری کنند.

چه گیاهی را بو کنید؟

شیوه درمانی رایحه درمانی یکی از روش‌های درمانی طبیعی است که کاربرد آن در زمینه تسکین دردها و آرامش‌بخشی به سرعت مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان طب رایج قرار گرفت. امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها از شیوه درمانی رایحه‌درمانی برای تسکین دردها و آرامش‌بخشی به بیماران استفاده می‌کنند.
درمانگران این شیوه درمانی با استفاده از رایحه گیاه سنبل یا رایحه گیاه رزماری به تسکین دردهای دوران قاعدگي می‌پردازند. بويیدن رایحه گیاه‌های ذکر شده علاوه بر تسکین دردهمانند قرص‌های آرامش‌بخش فرد را آرام می‌کنند. علاوه بر این استشمام روغن و عصاره اسطوخودوس و مصرف موضعی آن در ناحیه شکم در دوران بارداري به صورت همزمان تاثیر زیادی بر کاهش دردهای ناشی از روزهاي قاعدگي دارد، به شرط آنكه بعد از ماساژ ناحيه شكم با اين عصاره شكم را با پارچه مناسب ببنديد و گرم نگه داريد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *