عوارض دیدن فیلمهای پورن/ با اعتیاد همسرم به دیدن فیلمهای بد و مبتذل چه کنم؟

شوهرم به تماشای فیلم های مبتذل علاقه دارد!

از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند. تحریک غریزه جنسی به گونه نامشروع نیز آثار شوم و نکبت بار فراوانی بر ابعاد مختلف انسان و جامعه بشری ایجاد می نماید.

حدود۱۰ سال است ازدواج کرده ام. شوهرم به فیلم های مبتذل علاقه دارد؛ گاهی متوجه می شوم در گوشی تلفن همراهش یواشکی آن ها را نگاه می کند. چندین بار به او گفته ام ولی انکار می کند. نمی دانم چه کار کنم که از این چیزها دست بردارد. پسری شش ساله هم دارم. لطفا راهنمایی ام کنید.

شما همسرتان را در حال مشاهده فیلم های مبتذل دیده اید و کاملا قابل درک است که فکرتان درگیر شود و فکرهای ناخوشایندی در این باره به ذهنتان برسد. تماشای فیلم های مبتذل می تواند به تخریب بنیان خانواده منجر شود. این رفتار به صورت ظریفی احترام و ارزشی را که بین زوج ها وجود دارد از بین می برد و به بی علاقگی به رابطه زناشویی، نارضایتی، یأس و ناامیدی منجر می شود. گاهی متاسفانه مشاهده تصاویر مبتذل صرفا کنجکاوی ساده ای است که بعد از کاهش حس کنجکاوی، این رفتار متوقف می شود. هرچند این احتمال وجود دارد که این کنجکاوی شکل عادت به خود بگیرد و فرد این رفتار را به تجربه لذت طبیعی رابطه زناشویی ترجیح دهد که در این مرحله، رفتار فرد نابه هنجار تری محسوب می شود.

عوارض دیدن فیلم های مبتذل

چگونه پیامدهای وحشتناک فیلم های مبتذل را از رابطه زناشویی مان دور کنیم؟

زود قضاوت نکنید

هرچند تماشای تصاویر مبتذل به هر اندازه ای اشتباه است اما با مشاهده همسرتان در حال تماشای چند فیلم یا تصویر مبتذل درباره او زود قضاوت نکنید و به او برچسب نزنید. سعی کنید شرایط همسرتان را بیشتر بررسی کنید. شما زمانی می توانید مشکل همسرتان را برجسته کنیدکه متوجه شوید وابستگی شدیدی به تماشای فیلم های مبتذل پیدا کرده به صورتی که شدت آن در حدی است که زمان کمتری را با شما و فرزندتان می گذراند، در کارش اختلال ایجاد شده، از برقراری رابطه جنسی با شما امتناع می کند یا دفعات آن نسبت به گذشته کاهش شدیدی یافته است یا درخواست های ناموجهی از شما دارد که با رابطه جنسی طبیعی مغایرت دارد. این موارد می تواند به شما درباره تشخیص شدت مشکل همسرتان کمک و نیاز به مداخله و بررسی بیشتر را مشخص کند. 

احساس های مختلف خود را بیان کنید

سعی کنید ماورای احساس عصبانیت یا خشم خود را ببینید و احساس های مختلف خود را به جای این که صدایتان را بالا ببرید و سرزنش یا تهدید کنید، درباره رفتار همسرتان بیان کنید. برای مثال «وقتی می بینم داری فیلم مبتذل نگاه می کنی احساس می کنم داری منو نادیده می گیری و احساس یأس و ناامیدی می کنم».

تغییر مد نظر خود را مشخص کنید

به صورت روشن و شفاف به همسرتان بگویید می خواهید چه کاری را انجام دهد. برای اجتناب از سرزنش، سعی کنید خواسته خود را به صورت رفتاری بیان و فقط واقعیت های رفتار همسرتان را توصیف کنید. برای مثال «از تو می خوام به جای این که فیلم مبتذل نگاه کنی وقتتو با من بگذرونی».

پیامد های رفتار همسرتان را توصیف کنید

فواید تغییر رفتار همسرتان را بیان کنید. این تغییر می تواند از جنبه های مختلف عاطفی، سلامتی و … برای شما فوایدی در بر داشته باشد. برای مثال «اگر به جای تماشای فیلم های مبتذل به من توجه بیشتری کنی، در این حالت به تو بیشتر احساس نزدیکی و صمیمیت می کنم. در غیر این صورت، ممکن است فاصله بین ما بیشتر و رابطه مون سردتر بشه».

رابطه خود با همسرتان را تقویت کنید

اگرچه تماشای فیلم های مبتذل می تواند به سردی روابط زناشویی و کمرنگ شدن عاطفه مثبت بین زوج ها منجر شود؛ اما ممکن است یکی از دلایل تماشای این فیلم ها سردی روابط بین زوج ها باشد؛ بنابراین در صورتی که احساس می کنید همسر یا خودتان به رابطه نیاز دارید، گاهی لازم است شما پیشقدم شوید. 

روان‌شناسان و کارشناسان خانواده، ۵ دلیل اساسی را برای آثار منفی تماشای فیلم‌های مستهجن بر زندگی زناشویی مطرح کرده‌اند:

۱٫ تاثیر و عملکرد این فیلم‌ها مثل مواد مخدر است؛ احساس لذتی که برای اولین بار با تماشای آنها به فرد دست می‌دهد، دیگر تکرار نخواهد شد مگر آنکه با میزانی بسیار بیشتر به مصرف ادامه دهد. مردان هم اغلب، پس از نخستین تجربه، شروع به تماشای هرچه بیشتر این فیلم‌ها می‌کنند. چیزی که باعث می‌شود از همسر و خانواده دور شوند یا حتی به بازده کاری آنها لطمه وارد کند.

۲٫ در این فیلم‌ها نوعی تبعیض جنسی به چشم می‌خورد؛ زن‌ها صرفا در نقش یک وسیله برای رفع نیاز ظاهر می‌شوند و در وضعیتی کاملا نامساوی با مردان قرار می‌گیرند. این امر باعث می‌شود مرد، همسرش را به مثابه فردی کم‌اهمیت‌تر از خود بداند و به چشم ابزاری برای ارضای تمایلات جنسی‌اش به او نگاه کند. چنین مردی نمی‌تواند با همسرش رابطه‌ای جز رابطه زناشویی برقرار کند، چرا که شخصیت همسرش را نمی‌بیند، فقط جسم او را می‌بیند.

۳٫ فیلم‌های مستهجن، زن را در یکی از این ۴ دسته غیرانسانی و بی‌ارزش جلوه می‌دهد: حریص پول‌پرستی که فقط برای مادیات به سمت مردها می‌رود، معشوقه‌ای بی‌خرد، موجودی که میلی سیری‌ناپذیر برای داشتن رابطه دارد یا کسی که در تمنای جلب‌توجه است. مردانی که به دیدن این فیلم‌ها می‌پردازند نابکارانه‌ترین و خائنانه‌ترین دیدگاه ممکن را نسبت به همسرشان پیدا می‌کنند و در نتیجه از برقراری رابطه عاطفی سالم و پرمعنا با همسرشان ناتوان می‌مانند یا حتی ممکن است رفتار خشونت‌آمیزی (که نشأت گرفته از همین دیدگاه است) نسبت به او داشته باشند.

۴٫ این فیلم‌ها مرد را نسبت به همسرش کسل و بی‌تمایل می‌کند؛ مردی که مدام به تماشای اینگونه فیلم‌ها می‌پردازد، دائم در معرض گستره بسیار متنوعی از اندام‌های برهنه است که در نتیجه این تنوع، دیگر اندام همسرش نمی‌تواند برایش رضایت‌بخش باشد.

۵٫ این فیلم‌ها معیاری از زیبایی را در ذهن بیننده به وجود می‌آورند که در واقعیت هیچ زنی نمی‌تواند به آن دست یابد. این امر منجر به نارضایتی و اشتباه مرد در مواجهه با واقعیت زندگی‌اش می‌شود. عمده‌ترین اثر سوء فیلم‌های مستهجن این است که باعث می‌شود تمام انرژی جنسی که مرد باید صرف همسرش کند، هرز می‌رود و هدر رفتن غریزه جنسی مرد به این معناست که رابطه زناشویی‌شان کسل‌کننده و بی‌تنوع خواهد شد.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
 1. به نام خدا
  توجه باید نمود که دیدن فیلم پورنو توسط مردان که بدنبال ان رفتار هایشان تغییر میکند میتواند بسیار خطر ساز باشد
  امار حقیقی در مورد علت طلاق که بعداز طلاق بطور صمیمی بیان شده است نشان میدهد که بالای ۹۰ در صد طلاق های امروز جامعه ما به این دلیل است که با دیدن فیلم پورنو مرد با مقایسه با ار تباط جنسی خودش وهمسرش بسیار کم لذت میبرد ودر خواست میکند که همسرش نیز بصورت فیلم های پورنو ارتباط جنسی بر قرار کند وچون امکان ان برای همسرش نیست شروع اختلاف وادامه ان ابتدا طلاق عا طفی وسپس چون حیا کاذبی نسبت به این مسایل در فر هنگ وجامعه ما وجود دارد این مو ضوع ادامه می یابد وبه کار های خطر ناک در منزل وتهدید وارعاب ونهایتا به طلاق می انجامد
  مثال ساده این است که مردی از همسرش می خواهد که التش را ساک بزند چون در فیلم های پور نو دیده است
  اما همسرش بعلت اینکه ۲۰ سال یا بیشتر اموزش دیده وبه او گفته شده ادرار نجس وکثیف است براحتی قبول نمی کند
  کار به مشاجره میکشد در رختخواب وچون براحتی حل نمی شود در منزل بر سر چیز های دیگر ولجبازی شروع میگردد طلاق عا طفی وسپس ادامه ما جرا ونهایتا طلاق واقعی اتفاق می افتد
  ویا با امتناع همسر از ساک زدن الت شوهرش او به سراغ زن دیگری می رود برای اینکار مخفیانه وپس از لو رفتن در گیری وعا قبت طلاق روی می دهد اینجا بنظر چه کسی مقصر است
  این مشکل را چگونه میتوان حل کرد
  ادامه دارد………..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *