درمان عفونت واژن با سیر و روش انجام آن/ عوارض گذاشتن سیر در واژن

یک حبه سیر می‌تواند به راحتی عفونت ناشی از مخمرها را از بین ببرد. اگر عفونت در مراحل اولیه باشد راحت‌تر درمان می‌شود. زنانی که اغلب به عفونت‌های مخمری دچار می‌شوند با حسی که در ابتدای ابتلا دچار می‌شوند به خوبی آشنا هستند. در روز اول، فقط کمی قلقلک و خارش احساس می‌شود که می‌آید و می‌رود. روز بعد، یا گاهی دو یا سه روز بعد، ترشحات واژنی به سفیدی می‌گراید و بافتی لنفی مانند پنیر پیدا می‌کند. در این هنگام است که فرد به عفونت واژنی دچار شده است و لبه‌های واژن سرخ می‌شوند و شروع به سوزش می‌کند.

اگر زنان در ابتدای مواجهه با این عفونت توجه لازم و کافی را داشته باشند می‌توانند با روش ساده زیر این عفونت را درمان کنند. یک حبه سیر تازه بردارید و پوسته رویی آن‌را بگیرید و هنگام خواب، حبه سیر را در واژن قرار دهید. صبح وقتی بیدار می‌شوید سیر را در آورید و دور بی‌اندازید. سیر باعث می‌شود که ترشحات واژنی رقیق‌تر و آبکی‌تر شود.

اغلب، انجام این روش برای یک شب، کافی است و عفونت را کامل برطرف می‌کند ولی گاهی باید این کار را یک شب دیگر هم تکرار کرد؛ تا جایی‌که دیگر خارش و سوزش کاملا از بین می‌رود. دلیل این‌که این روش درمانی در هنگام خواب انجام می‌گیرد این است که بین واژن و دهان رابطه است. این امر سبب می‌شود تا با قرار گرفتن حبه سیر در واژن، مزه سیر در دهان جریان پیدا کند. برای بیشتر مردم، تحمل این بوی تند بسیار سخت است به همین دلیل توصیه می‌شود که این اقدام درمانی در هنگام خواب انجام گیرد.

اگر عفونت پیشروی کرده و ترشحات خیلی سفید باشند و لبه واژن سوزش داشته باشد، باز هم می‌توان از این روش برای درمان عفونت استفاده کرد ولی باید دوز مصرف سیر را بالا برد. با یک دستمال تمیز و خشک، ترشحات را پاک کنید. یک حبه سیر را به دونیم تقسیم کنید. هنگام خواب آن‌ها را در واژن قرار دهید و این کار را چند شب تکرار کنید. اگر بهبودی مشاهده نشد در آن‌صورت فرد باید به‌جای استفاده از روش‌های سنتی به پزشک مراجعه کند. به خاطر داشته باشید که زنان نباید هنگام ابتلا به عفونت واژنی دوش بگیرند. مخمرها به آب علاقه دارند و آب باعث تسریع رشد و تکثیر آن‌ها می‌شود.

ایجاد هرگونه برش در حبه سیر، فعالیت و تاثیر آن را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر بدن در تماس با بخش داخلی سیر باشد همانند این است که دوز مصرف سیر افزایش یافته است. دوز مصرفی سیر بسته به میزان عفونت باری هرکس متفاوت است و باید از کمترین میزان، یعنی حبه کامل، سپس حبه با چند برش جزئی و در نهایت حبه نصف شده استفاده کرد.

اگر میزان بالای سیر، یعنی حبه دو نیم شده، در واژن سالم وارد شود، باعث سوزش پوست می‌شود. اما زمانی‌که فرد از عفونت واژینال رنج می‌برد، پوستش از همان ابتدا سوزش دارد و سیر با کشتن مخمرها باعث بهبود سوزش و عفونت می‌شود. سپس پوست مجددا خود را بازسازی و ترمیم می‌کند. شایان ذکر است که دامپزشک‌ها در طول سال‌های متمادی از سیر برای درمان عفونت چهارپایان بهره برده‌اند. خلاصه این‌که اگر شرکت‌های داروسازی می‌توانستند حق امتیاز سیر را بدست آورند، آن‌را همه جا تبلیغ می‌کردند و پول هنگفتی از تاثیرات شفابخش آن بدست می‌آوردند! در شرایط آزمایشگاهی به اثبات رسیده است که سیر خاصیت ضدمیکروبی (آنتی باکتریال) قوی دارد.

درمان عفونت واژینال با استفاده از سیر

در تحقیقات مهمی که در چین انجام گرفته سیر، رشد تمام میکروارگانیسم‌های زیر را متوقف ساخته است: اشریشیا کولی، سالمونلا تیفیموریوم، ویبریو پارامولیتیکوس، سودوموناس آروگینوزا، پروتئوس وولگاریس، استافیلوکوکوس آئوروس، میکوباکتریوم فلئی، استرپتوکوکوس فاسالیس، (باسیلوس سرئوس) و (میکروکوکوس لوتئوس).

تحقیقات حاکی از آن هستند که سیر، بعد از ۲۰ دقیقه جوشانده شدن در آب ۱۰۰ درجه، خاصیت ضدمیکروبی خود را از دست می‌دهد. در مرکز آزمایشگاهی مطالعه بیماری‌های عفونی، محققان تاثیر سیر را برعفونت گوش مورد بررسی قرار دادند. نتایج به‌دست آمده نشان داد که سیر خام و تازه خاصیت ضدمیکروبی دارد و حتی باکتری خطرناک (استرپتوکوکوس آگالاکتیا) را نیز از بین می‌برد اما در مواجهه با حرارت یا اسید ناپایدار است و درنتیجه هنگام پخت یا مصرف خوراکی خام، خاصیت خود را از دست می‌دهد.

استرپتوکوکی‌های گروه (GBS) یا گروه B می‌توانند منجر به مرگ نوزادانی شوند که زودتر از موعد به دنیا آمده‌اند. از آنجایی‌که عفونت استرپتوکوکی در نوزادان افزایش یافته است، در پروتکل‌های اخیر از زنان خواسته شده است تا در دوران بارداری آزمایش مخصوص استرپتوکوکی‌های گروه B را بدهند تا از سرایت این عفونت به نوزادان جلوگیری شود.

حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد زنان حامل باکتری بتا- استرپتوکوکی هستند و این آمار در حالی ارائه شده است که اکثر این زنان هیچ‌گونه نشانه‌ای از ابتلا به این عفونت نداشته و تنها دو مورد به صورت رسمی گزارش شده است. خطر همکشی (ابتلا) جنین به GBS بسته به میزان وجود این باکتری در مجرای تولد جنین، افزایش پیدا میکند. از هر ۱۰۰۰ نوزاد، بین یک تا سه نفر بعد از تولد به عفونت‌های بتا- استرپتوکوکی دچار می‌شوند. بسیاری از این موارد ممکن است پزشک‌زاد باشند یعنی از طریق پزشک، کارکنان یا محیط بیمارستان به نوزاد منتقل شوند. باکتری میله‌ای استرپ در مقعد تولید می‌شود. زمانی‌که غشاها در این ناحیه پاره می‌شود مایع از واژن بیرون می‌ریزد و این وضع ادامه دارد تا زمانی‌که دهانه رحم معاینه شود. هر بار که دهانه رحم معاینه می‌شود، آزمایش‌گر ممکن است میزانی GBS را روی نوک انگشت خود داشته و در دهانه رحم قرار دهد.

داخل کردن الکترودهای کوچک برای مشاهده و آزمایش درون رحم یا استفاده از سوندهای مثانه نیز می‌توانند راهی برای ورود باکتری به بدن به شمار آیند. هر یک از این پیشبینی‌ها می‌تواند دلیل خوبی برای ارتباط موجود میان دوره زمانی پس از تخریب و پارگی غشاها و میزان عفونت باشد. در خصوص مقایسه زنانی که معاینات داخلی واژن در آنها صورت نمی‌گیرد و زنانی که معمولا چنین معایناتی را را دارند هیچ تحقیق خاصی انجام نگرفته است. تزریق وریدی آنتیبیوتیک برای پیشگیری در دوران بارداری، از روش‌های جدید مورد بررسی است ولی کارایی و میزان خطر احتمالی این روش هنوز نیاز بحث و بررسی دارد.

استفاده از ضدعفونی کننده کلروهگزادین (enidixehrolhC) واژن، در زنان مبتلا به عفونت می‌تواند تا حدودی از رشد و تکثیر SBG ممانعت به عمل آورد. کلروهگزادین، ترکیبی خاص دارد که جلوی رشد پلاک‌های باکتریایی را می‌گیرد و تنها با نسخه پزشک می‌توان آن‌را تهیه کرد. اثرات جانبی آن، زرد شدن دندان‌ها، احساس مزه‌ا‌ی تلخ در دهان یا خشکی دهان و گاهی ایجاد زخمهای دهانی است.

قرار دادن یک حبه سیر در واژن و تکرار این کار برای دو شب، تا حد زیادی از تجمع GBS ها در واژن جلوگیری می‌کند و غیر از اینکه دهان بوی سیر می‌گیرد، عوارض جانبی دیگری در پی ندارد. با این حال هیچ یک از شرکت‌های داروسازی و دفاتر سرمایه‌گذاری به حمایت از تحقیقاتی که در این مورد صورت می‌گیرد تمایلی ندارند و این بیشتر به این خاطر است که نمی‌توانند امتیاز دارویی سیر را به نام خود ثبت کنند. ژلهای کلروهگزادین (chlorhexidine) هم که مخصوص شستشوی واژن هستند از تجمع GBS در این ناحیه جلوگیری می‌کنند. بنابراین به‌کار‌گیری روش‌های موضعی خیلی هم افراطی محسوب نمی‌شود. به دلیل استانداردهای تصویبی CDC، به کار گیری آزمایشی این روش‌های موضعی در آمریکا تقریبا غیرممکن می‌نماید. بنابراین استفاده از سیر برای برطرف نمودن GBS باید حتما در جایی خارج از آمریکا صورت گیرد.

نکات مهم در خصوص استفاده از سیر

– یک حبه سیر را از بوته جدا کنید و پوسته رویی آن‌را بگیرید. آن‌را به دونیم تقسیم کنید. از داخل آن یک نخ رد کنید تا بتوانید بعدا به راحتی آن‌را بیرون بی‌آورید.

– یک نیمه آن‌را شب، هنگام خواب در واژن قرار دهید. اغلب زنان به محض انجام این کار در دهان خود مزه سیر را احساس می‌کنند به همین دلیل توصیه می‌شود که این اقدام در هنگام روز و بیداری صورت نگیرد.

– سیر ممکن است با مدفوع صبح دفع شود ولی اگر این اتفاق نیافتد اکثر خانم‌ها راحت‌تر هستند که انگشت خود را در دهانه واژن بچرخانند و سیر را خارج کنند. به یاد داشته باشید که سیر هیچ وقت از دهانه رحم وارد رحم نمی‌شود؛ گم هم نمی‌شود. فقط ممکن است بین دهانه رحم و لبه واژن برود.

– بیشتر وقت‌ها تا زمانی‌که سیر در واژن است همواره مزه سیر در دهان احساس می‌شود. پس اگر هنوز هم مزه آن را احساس می‌کنید به این معنی است که هنوز آن را کامل از واژن خارج نکرده اید. برای بیشتر زنان، اولین مرتبه انجام این کار و خارج کردن سیر دشوار است.

– برای راحت خارج نمودن سیر، قبل از قرار دادن آن در واژن، کمی نخ از درون حبه رد کنید. شما که دل‌تان نمی‌خواهد خود را اذیت کنید! پس به آرامی و با ملایمت این کار را انجام دهید و حواس‌تان باشد تا ناخن‌های بلند در بدن ایجاد خراش نکنند.

منبع خبر : parsegard

اشتراک‌گذاری
5 نظر
 1. عوارض ناشی از گذاشتن سیر

 2. سلام….مرسی از مطالب خوبتون
  خانمهای باردار هم میتونن از سیر برای درمان عفونت استفاده کنن؟
  من قبل از بارداری استفاده میکردم و هربار منو شگفت زده میکرد عفونتم کاملا رفع میشد
  ولی الان ۶ماهه باردارم نمیدونم میتونم این کار رو انجام بدم یا خیر اگر ممکنه راهنماییم کنید؟

 3. سلام میگن سیر بر افراد تازه عروس کسانی ک ی شکم نزاییدن باعث نازایی میشود ایا درسته

 4. سلام خسته نباشید و ممنون از مطالب خوبتون، من از وقتی که از این روش استفاده کردم ترشحاتم آبکی شده و بی اختیار و بیشتر از قبل شده،لطفا راهنماییم کنین

 5. من از سبر له شده همراه دو سی سی عسل طبیعی استفاده کردم
  همون شب اول لباس زیرم کاملا خیس شد ???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *