درمان عفونت زنان با واژینال عسل/ آیا سوزش طبیعی است؟!

من ۳۰ سالمه و مجرد هستم و عفونت دارم. چون نمیتونستم تزریق واژینال عسل رو انجام بدم روی ی پارچه تمیز عسل ریختم و روی واژنم گذاشتم ولی متاسفانه عسل وارد واژنم نمیشه با اینکه طاقباز هم بودم میتونم با سرنگ با احتیاط وارد واژنم کنم طوریکه به پرده آسیبی نرسه؟؟

و اینکه فقط موقع گذاشتن عسل یه لحظه دهانه واژنم سوزش داشت این یعنی اینکه من حساسیت دارم؟؟ یا کاملا این موضوع طبیعی هسش؟؟؟؟؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

عسل در درمان عفونتهای واژینال موثر است اما استفاده از سرنگ را توصیه نمی کنم احتمال آسیب به پرده بکارت وجود دارد زیرا شما آشنایی کاملی از آناتومی دستگاه واژینال ندارید و احتیاج به دقت فراوان است. زمانی که عسل با واژن تماس می کند کمی سوزش طبیعی است و نشانه حساسیت نیست.

درمان عفونت زنان با واژینال عسل

تحقیقات جدید و مکرری درباره تأثیر عسل برای درمان عفونت های زنانه انجام شده است و نتایج نشان می‌دهد که عسل ماده طبیعی مفید برای درمان عفونت های زنانه و واژینال است. به نظر می‌رسد عسل خاصیت ضد قارچی عالی و توانایی از بین بردن علائم عفونت قارچی واژن را دارد، به ویژه هنگامی که با موم زنبور عسل، روغن زیتون یا ماست مخلوط شود. 

درمان عفونت های زنانه با عسل و دارچین
درمان عفونت های زنانه با عسل و دارچین یکی از روش‌های درمانی خوبی است که واقعاً باعث توقف عفونت قارچی می‌شود. مقالات متعددی درباره اثربخشی عسل در درمان ضد کاندیدیا منتشر شده‌اند که برخی از آن‌ها در این مقاله ارائه گردید؛ بنابراین اجازه دهید در این بخش کمی درباره خواص دارچین در درمان عفونت های زنانه صحبت کنیم؛

استفاده از دارچین برای بیماری های مختلف دارای تاریخچه‌ای طولانی است. حتی حضرت موسی (ع) هم از دارچین در روغن مقدس خود استفاده کرده است! دارچین در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان رشد کرده و برای مدت مدیدی است که از نظر پزشکی تائید شده است.

با پیشرفت علوم، دانشمندان همچنین اثبات شد که دارچین درمان مناسبی برای برخی از بیماری های باکتریایی و قارچی است. یکی از موارد مصرف دارچین ، در درمان عفونت های زنانه با قارچ‌ها است.

آنچه همه ما به طور معمول استفاده می‌کنیم پودر پوست دارچین است. در یک مطالعه تأثیر پودر پوست دارچین بر گونه‌های مختلف کاندیدیا که به داروی فلوکونازول ( fluconazole ) مقاوم شده بودند، بررسی شد. در این مطالعه مشخص شد که پوست دارچین شامل چندین فیتوکمیکال است که قابلیت کشتن قارچ کاندیدیا را دارند.

دو ماده شیمیایی اصلی در پوست گیاه دارچین شامل سینامالدهید ( Cinnamaldehyde ) و یوژنول ( Eugenol ) است که می‌توانند بیوفیلم را از بین ببرند. بنابراین می‌توان آن را به همراه فلوکونازول برای درمان بیوفیلمهای کاندیدا آلبیکنس به کار برد.

بنابراین شما می‌توانید از این گیاه درمانی بی‌خطر خصوصاً به صورت ترکیب عسل و دارچین ، برای گرفتن اثرات مشابه و حتی بهتر از داروهای شیمیایی در درمان عفونت های زنانه استفاده کنید، زیرا:

دارچین یک گیاه بی‌نظیر برای از بین بردن عفونت‌های کاندیدیایی مقاوم به دارو می‌باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که از عسل و دارچین تازه خود برای درمان عفونت های زنانه خود استفاده کنید. عسل و دارچین را به خوبی با هم مخلوط کنید و در محل واژن خود استعمال کنید. حتی تحقیقات نشان داده‌اند اگر شما در حال حاضر از داروهای ضد قارچی برای درمان عفونت های زنانه استفاده می‌کنید باز هم از پودر دارچین استفاده کنید؛ زیرا می‌تواند به طرز شگفت‌آوری تأثیر سایر روش‌های درمان عفونت های زنانه را افزایش دهد.

درمان عفونت های زنانه با عسل و سیر
سیر گیاهی است که تقریباً در هر فروشگاه‌های مواد غذایی وجود دارد و یک گیاه بی‌نظیر با فعالیت ضد قارچ کاندیدیا می‌باشد. از زمان فرعون‌های باستان از سیر استفاده می‌شده است؛ در دوران باستان از مخلوط عسل و سیر برای درمان مشکلات دندانی استفاده می‌شد.

مطالعات بسیاری درباره‌ی اثر ضد قارچی سیر انجام شده است. اما ما به یکی از این مطالعات که در مجله پزشکی تغذیه در سال ۲۰۰۴ به چاپ رسید اشاره می‌کنیم. در این مطالعه روی ۱۰ گونه مختلف کاندیدیا که از بیماران مختلف به دست آمده بودند، کار شد. این مطالعه نشان داد که حدود ۱۵ میلی‌گرم از سیر قابلیت کشتن مخمرهای کاندیدیا را دارد. شما می‌توانید در این زمینه بیشتر تحقیق کنید زیرا مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است.

با مخلوط کردن عسل و سیر خرد شده می‌توانید یک ترکیب ضد قارچ قوی برای درمان عفونت های زنانه ایجاد کنید؛ به طوری که این درمان برای شما هزینه بسیار کمتری نسبت به مراجعه به پزشک و درمان‌های شیمیایی خواهد داشت.

باید چند حبه سیر را پوست کنده و در مخلوط کن بریزید تا به خوبی له شود، سپس مخلوط به دست آمده را برای ۱۰ دقیقه در محیط قرار دهید این کار باعث می‌شود که دو ماده به نام آلین ( alliin ) و آلیناز ( alliinase ) با یکدیگر ترکیب شده و ترکیب قدرتمندی به نام آلیسین ( allicin ) ایجاد کنند.

آلیسین دارای فعالیت ضد میکروبی و ضد قارچی بسیار قوی می‌باشد. سپس ترکیب به دست آمده را با عسل مخلوط کنید و آن را در ناحیه واژن استعمال کنید شما باید قبل از استفاده از ترکیب عسل و سیر ، واژن خود را به خوبی شست‌ و شو دهید.

بهتر است این کار را در شب انجام دهید و اجازه دهید ترکیب عسل و سیر به مدت یک شب در واژن باقی بماند و صبح آن را بشویید.

درمان عفونت های زنانه با مخلوط عسل و ماست
در سال ۲۰۱۵ مطالعه‌ای راجع به درمان عفونت های زنانه با عسل بر روی ۷۰ زن مبتلا به عفونت های زنانه انجام شد. این زنان به دو گروه تقسیم شدند، گروه اول با مخلوط عسل و ماست درمان شدند، در حالی که گروه دوم کلوتریمازول ( clotrimazole ) استفاده کردند. نتایج نشان می‌دهد که مخلوط عسل و ماست در تسکین علائم و درمان عفونت های زنانه مؤثرتر از کلوتریمازول هستند و خواص ضد قارچی مشابه کلوتریمازول را نیز دارند.

یک مطالعه مشابه هم در سال ۲۰۱۲ بر روی زنان باردار مبتلا به عفونت های زنانه قارچی انجام شد. در این مطالعه علائمی مانند خارش و قرمزی در ۸۷٫۸٪ از زنانی که از مخلوط عسل و ماست برای درمان عفونت های زنانه استفاده کرده بودند، کاهش یافته بود، در حالی که این کاهش علائم در ۷۲٫۳٪ از زنانی که درمان را با داروهای معمولی ضد قارچ انجام داده بودند، دیده می‌شد.

از سوی دیگر، ۹۱٫۵٪ از زنانی که از داروهای ضد قارچی استفاده می‌کردند به طور کامل از عفونت بهبود یافتند، در حالی که ۷۶٫۹٪ از کسانی که از عسل و ماست استفاده کرده بودند، عفونتشان بهبود یافت. محققان می‌گویند که ترکیب عسل و ماست می‌تواند جایگزینی برای داروهای ضد قارچی ، بخصوص در دوران بارداری باشد.

این نتایج بسیار امیدوار کننده است و نشان می‌دهد که مخلوط عسل و ماست می‌تواند همانند داروهای ضد قارچی عمل کند. استفاده از عسل و ماست در درمان عفونت های زنانه خفیف بسیار مؤثر است اما زنان مبتلا به عفونت‌های مکرر دوره‌ای ممکن است نیاز به درمان قوی‌تر داشته باشند.

سپس مقداری از کرم‌های حاوی باکتری اسیدوفیلوس زنده در واژن استعمال کنید. حتی می‌توانید از ماست‌های پروبیوتیک حاوی اسیدوفیلوس استفاده کنید؛ فقط باید مطمئن شوید که باکتری اسیدوفیلوس واقعاً زنده است. این باکتری مفید باعث می‌شود که در آینده به عفونت های زنانه قارچی کمتری مبتلا شوید؛ زیرا باکتری‌هایی اسیدوفیلوس با مصرف قند اسید لاکتیک تولید می‌کنند که باعث کاهش مخمرها می‌شود.

درمان عفونت های زنانه با مخلوط عسل و ماست
چگونه از عسل و ماست برای درمان عفونت های زنانه استفاده کنید؟
• یک فنجان آب را جوشانده و اجازه دهید تا دمای ۴۰ درجه سانتی گراد خنک شود، دمای بالاتر خواص عسل را از بین ببرد.

• ۲ قاشق غذا خوری عسل با کیفیت بالا را در یک کاسه بریزید و آب جوشانده شده را نیز به کاسه اضافه نمایید و عسل را در آب حل کنید.

• دو قاشق غذاخوری ماست را به مخلوط آب و عسل اضافه کنید و آن‌ها را باهم مخلوط کنید.

• شما می‌توانید قبل از رفتن به رختخواب و بعد از شستن واژن، این مخلوط را به واژنتان بزنید. استفاده روزانه از ماست و عسل برای درمان عفونت های زنانه ، تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

• این مخلوط را می‌توانید برای چند روز در یخچال نگه دارید.

منبع خبر : drsosha

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *