درمان زخم دهانه رحم با طب سنتی/ درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

زخم دهانه زحم چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟
زخم دهانه رحم، یک بیماری خوش خیم است که در اثر برخی تغییرات ساختاری در سلول‌های دهانه رحم ایجاد می‌شود. زخم دهانه رحم در تمام گروه‌های سنی رایج است و از میان تمام بیماری‌های زنان، بیشترین شیوع را در خانم‌ها دارد. آسیب‌ها و جراحت‌های وارد شده به دهانه رحم در اثر زایمان، سقط جنین، بیماری‌های التهابی واژن و رحم از جمله علت‌های زخم دهانه رحم هستند.

برقراری روابط جنسی در سن پایین، می‌تواند باعث ایجاد زخم دهانه رحم در دختران جوان شود. عوامل خارجی می‌توانند منجر به زخم دهانه رحم شوند. برخورد فیزیکی هنگام برقراری روابط جنسی و انواع عفونت واژینال مانند عفونت سیفلیس، سوزاک‌، تریکوموناس و هرپس تناسلی از جمله این عوامل هستند. برخی از روش‌های سنتی و گیاهی در درمان زخم دهانه رحم در ادامه معرفی می‌شوند.

درمان زخم دهانه رحم با دریای نفت خولان
یکی از متداول‌ترین روش‌های سنتی در درمان زخم دهانه رحم، استفاده از دریای نفت خولان است. دریای نفت خولان غنی‌ترین منبع ویتامین‌های طبیعی، مواد معدنی و اسیدهای چرب است. این ماده از زمان‌های قدیم به عنوان یک داروی قوی و مکمل غذایی بیولوژیک استفاده می‌شده و امروزه نیز متخصصان طب سنتی و برخی پزشکان استفاده از آن را توصیه می‌کنند. جهت درمان زخم دهانه رحم با دریای نفت خولان، باید با استفاده از یک سواپ پنبه‌ای آغشته به دریای نفت خولان، این ماده را وارد واژن کرد. خانم‌ها باید این کار را شب‌ها انجام دهند و بلافاصله به بستر بروند. دوره درمانی شامل ۱۰ تا ۱۲ شب پشت سر هم است.

درمان زخم دهانه رحم با عسل و آلوئه ورا
آلوئه ورا و عسل نیز، به اندازه دریای نفت خولان در درمان زخم دهانه رحم مؤثر هستند. برای استفاده از گیاه آلوئه ورا، یک برگ گوشتی آلوئه ورا را با استفاده از آب گرم بشویید؛ در یک پارچه توری قرار دهید و تا زمان استفاده، آن را در یخچال نگهداری کنید. جهت استفاده‌های درمانی، هم می‌توان برگ آلوئه ورا را چرخ کرد و هم پوست کند و ژل داخل آن را استفاده نمود. برای درمان زخم دهانه رحم با عسل و آلوئه ورا، عسل طبیعی و آلوئه ورا را به نسبت یک به دو با هم مخلوط کنید؛ این مخلوط را پیش از خوابیدن از طریق یا سواپ پنبه‌ای وارد واژن کنید و بلافاصله دراز بکشید. دوره درمان زخم دهانه رحم با عسل و آلوئه ورا شامل چهارده شب است. مخلوط عسل و آلوئه ورا را می‌توان به مدت سه روز در یخچال نگهداری کرد.

درمان زخم دهانه رحم با گیاه گزنه
در اواخر بهار و تابستان، می‌توان از گیاه گزنه نیز برای درمان گیاهی زخم رحم استفاده کرد. برای استفاده، برگ‌های گیاه گزنه را پس از شست‌وشو خرد کنید و آب حاصل از آن را با استفاده از سواپ پنبه‌ای وارد واژن کنید و به مدت هفت تا ۱۰ دقیقه دراز بکشید تا درمان انجام شود. درمان زخم دهانه رحم با استفاده از گیاه گزنه را می‌توان در هر ساعتی از شبانه‌روز انجام داد. دوره درمان سه هفته طول می‌کشد؛ به همین خاطر لازم است درمان بلافاصله پس از پایان قاعدگی آغاز شود. برای هر روز استفاده از آب گیاه گزنه، باید همان روز برگ‌های آن را چید و از آب برگ‌ها به‌صورت تازه، استفاده کرد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *