تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای پسردار شدن/ بهترین زمان نزدیکی؟!

یکی از مهم‌ترین نکات در تعیین جنسیت، تعیین زمان تخمک‌گذاری است و اگر نزدیکی در حوالی زمان تخمک‌گذاری انجام شود، فرزند پسر خواهد بود…

تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای پسردار شدن،  بهترین زمان برای پسردار شدن، تعیین زمان تخمک گذاری در پریودهای نامنظم،  کیت تخمک گذاری برای پسردار شدن،  زمان تخمک گذاری بعد از پریود

جنسیت جنین در همان برخورد اولیه نطفه زن و مرد تعیین می شود و در طول بارداری بدون تغییر می ماند. آنچه در رابطه با تعیین جنسیت می‌توان گفت آن است که نوع اسپرم مرد، جنسیت کودک را تعیین می‌کند.

نزدیک به نصف اسپرم‌های مرد دختر و نصف دیگر آن‌ها پسر تولید می‌کند. جنسیت کودک به نوع اسپرمی که با تخمک لقاح انجام می‌دهد، بستگی دارد.

تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه نیوکاستل بر روی ژن‌های مرد حاکی از آن است که در مرد نوعی ژن وجود دارد که نسبت کروموزوم‌های X یا Y اسپرم مرد را تعیین می‌کند. این امر روی جنسیت جنین تاثیر مستقیم دارد. تعداد مردانی که کروموزوم X در آن‌ها بیشتر است نسبت به تعداد مردانی که کروموزوم Y در آن‌ها بیشتر است روی جنسیت کودکانی که در هر سال به دنیا می‌آیند، تاثیر می‌گذارد

 کافی است نگاهی به خصوصیات تخمک (X) و دو نوع اسپرم حاوی کروموزوم‌های X و Y و آقایان بیندازیم. می‌دانیم که خانم‌ها هر ماه در اواسط سیکل ماهانه خود یک یا چند تخمک که از نظر کروموزومی فقط X هستند، تولید می‌کنند و در مقابل آقایان دو نوع اسپرم حاوی کروموزوم‌های جنسی X و Y دارند. در واقع این مرد است که جنسیت سلول تخم را تعیین می‌کند و اگر تخمکی که حاوی کروموزوم جنسی X است، با اسپرم حاوی کروموزم جنسی Y لقاح یابد. سلول تخم مذکر می‌شود و اگر تخمک X با اسپرم حاوی X لقاح یابد سلو ل تخم مونث می‌شود.

تخمک، یک سلول درشت است که حدود ۱/۰ میلی‌متر قطر دارد و با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده است. حرکت آن بسیار کم و سنگین است و حدود ۷۲ ساعت می‌تواند در شرایط رحم زنده بماند. اسپرم Y کوچک‌تر، فرزتر و بسیار کم‌جان‌تر و ضعیف‌تر است. اما تعداد اسپرم‌های این نوع بسیار بیشتر از اسپرم‌های X است و این ضعف آنها را جبران می‌کند و باعث یکسان شدن تعداد موالید دختر و پسر می‌شود.

بهتر است همینجا واقعیتی را بیان کنیم برای گفته قدیمی‌ها که به خانم‌ها می‌گفتند ضعیفه، در واقع با این توضیحات علمی باید به آقایان بگویند ضعیفه، زیرا جنس مرد‌ اصولا از نظر عم ژنتیک، شکننده‌تر و آسیب‌پذیر‌تر از جنس زن است. حتی در جانوران هم همینطور است!

تعیین زمان تخمک‌گذاری برای انتخاب جنسیت

برای داشتن فرزند پسر:

روز نزدیکی را مقارن تخمک گذاری زن (در زنانی که دوره ماهانه ۲۸ روزه دارند روز چهاردهم دوره ماهانه) انجام دهید و این به علت کوتاهی عمر اسپرماتوزوئید نر است و عمر موثر تخمک بیش از ۱۲ ساعت نیست.

کوشش کنید که زن زودتر از شما به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسد که ترشحات قلیایی بیشتری که موجب تشجیع حرکت اسپرماتوزوئید نر است، فراهم گردد.

قبل از نزدیکی، واژن را با محلول جوش شیرین (سدیم بی کربنات) به علت خاصیت قلیایی بودن آن،به اندازه ۲ قاشق غذاخوری در یک لیتر آب ولرم شستشو دهید. می توان با پودر این شست و شو را انجام داد و یا محلول را در توالت به داخل واژن تخلیه و سپس نزدیکی انجام داد. یا در حوالی تخمک گذاری هر شب نزدیکی نمایید.

برای داشتن فرزند دختر:

نزدیکی در حدود روز ۱۲ دوره ماهانه ( ۴۸ ساعت قبل از تخمک گذاری) انجام شود. در این روش اکثر اسپرماتوزوئید نر به علت عمر کم از بین رفته اند.

کوشش شود که زن پس از انزال مرد به اوج لذت جنسی برسد که ترشحات قلیلایی کمتری وجود داشته باشد.

قبل از نزدیکی با دو قاشق غذاخوری سرکه سفید در یک لیتر آب به روش گفته شده قبلی مجرای نزدیکی (واژن) شستشو داده شود.

تعیین جنسیت قطعی با روش آزمایشگاهی
تنها کاری که می‌توان برای تعیین صد درصد جنسیت جنین انجام داد، IVF است. در این روش ابتدا با برخی دارو‌ها تخمدان زن تحریک می‌شود تا چند تخمک آزاد و سپس لقاح آزمایشگاهی انجام شود. بعد با نمونه‌برداری کروموزومی، جنسیت تعیین می‌شود و جنینی که مطلوب پدر و مادر است، در رحم قرار می‌گیرد. 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *