تاثیر شکلات تلخ بر جنسیت جنین

تاثیر شکلات تلخ بر جنسیت جنین | فواید شکلات تلخ برای اسپرم

شکلات تلخ شامل نوعی اسید آمینه به نام آرژینین است که در قدرت باروری مردان بسیار تاثیر دارد؛ همچنین شکلات تلخ باعث افزایش جریان خون به تخمدان می شود که به معنای رشد بهتر فولیکول هاست.

 

تاثیر شکلات تلخ بر جنسیت جنین

براساس برخی از دستاوردهای تحقیقاتی محققان به این نتیجه رسیده اند که ماردان باردار با مصرف شکلات تلخ می توانند صاحب فرزند دختر شوند اما این موضوع به قطعیت نرسیده است زیراکه دیده شده است حتی با گنجاندن شکلات تلخ در رزیم غذایی خود جنین آنها پسر بوده است. لذا نمی توان رابطه ای مشخص برای تاثیر شکلات تلخ بر جنسیت جنین پیدا کرد.

شکلات تلخ برای افزایش قدرت باروری مفید است و برخی فواید آن به شرح زیر است.

خواص شکلات تلخ برای مردان

«آرژینین»، یکی از ویتامین های موجود در شکلات تلخ، ماده ساختاری اکسیدنیتریک شیمیایی است. اکسید نیتریک دارای قابلیت گشاد کردن عروق خونی کوچک است که موجب افزایش جریان خون به اندام تحتانی می شود. افزایش جریان خون به رحم به معنای ایجاد پوشش سالم تر در درون رحم و بستر مناسبی برای لانه گزینی جنین خواهد بود. افزایش جریان خون به تخمدان به معنای رشد بهتر فولیکول ها و تغذیه بهتر برای تخمک درحال رشد است که منجر به کیفیت بهتر تخمک برای رسیدن به بلوغ و تبدیل به جنین است.

شکلات تلخ دارای ماده فعال شناخته شده ای است که باعث افزایش تعداد اسپرم و حجم مایع منی می شود. مردان با مصرف شکلات تلخ ارگاسم بهتری را تجربه خواهند کرد.

خواص شکلات تلخ برای مردان

مطلب پیشنهادی: خواص شکلات صبحانه برای کودکان چیست؟

کنترل مقاومت انسولین با شکلات تلخ

مصرف شکلات تلخ می تواند اشتها به مصرف قندهای تصفیه شده را که عامل اصلی مقاومت انسولین است را کاهش دهد. مقاومت انسولین علت اصلی سندروم تخمدان پلی کیستیک است. در زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک، مقاومت انسولین می تواند موجب اختلال در چرخه ماهانه تخمک گذاری و قاعدگی شود و ریسک ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

شکلات تلخ کاهش دهنده خوب استرس

این حقیقت آشکار است که استرس موجب کاهش قدرت باروری می شود. هیپوتالاموس، غده مستقر در مغر، هورمون ها، اشتها و احساسات را کنترل می کند. استرس و اضطراب مانع عملکرد این غده می شود. استرس اضافی موجب تاخیر در تخمک گذاری و افزایش وزن می شود. شکلات تلخ موجب آزادشدن بتا آندورفین های می شود که مسئول ایجاد حال خوب روانی و حال آرام و کاهش استرس است. این شکلات همچنین سرشار از سروتونین است، ماده شیمیایی طبیعی که در بافت مغز وجود دارد. سروتونین هم دارای خواص ضدافسردگی بوده که به کاهش اضطراب کمک کرده، و موجب ایجاد حس آرامش می شود.

مقابله با عدم تعادل هورمونی با شکلات تلخ

دانه خام کاکائو سرشار از آهن، کلسیم، روی، منگنز و پتاسیم است. این مواد معدنی همزمان به عنوان فاکتورهای برای حفظ تعادل هورمونی و ادغام DNA در تخمک و اسپرم عمل می کنند.

محققان تاکید می کنند خواص فوق مربوط به شکلات تلخ است، و شکلات شیری و شکلات سفید چنین خواصی ندارند.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. جوانه گندم و درمان ناباروری :
    ?ویتامین E موجود در جوانه_گندم به افزایش تولید اسپرم و تقویت آنها به خصوص در مردان بسیار کمک کننده است
    ? و به افرادی که از مشکل ناباروری رنج میبرند توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *