فواید مصرف گوشت بلدرچین و تخم بلدرچین در دوران بارداری

فواید مصرف گوشت بلدرچین و تخم بلدرچین در دوران بارداری

خانوم های باردار اغلب به خاطر لیست های نامحدود از مواد غذایی که باید و نباید بخورند احساس سردرگمی می کنند. در بیشتر موارد، مصرف بلدرچین در زمان بارداری کاملا بی خطر است و مصرف مقداری از ان مواد مغذی ارزشمند برای جنین در حال رشد فراهم می کند. موقع مصرف بلدرچین موارد ایمنی غذایی را رعایت کنید و برای دریافت کمک در انتخاب مواد غذایی مغذی در دوران بارداری با پزشک تان مشورت کنید.

مصرف بلدرچین در دوران بارداری

ماکیانی مانند بلدرچین برای مصرف خانوم های باردار بی خطر هستند. مهم ترین مواد غذایی که خانوم های باردار باید از مصرف ان خودداری کنند شامل پنیرهای نرم،فراورده هایی گوشتی مانند سوسیس،همبرگر و کالباس، ماهی با درصد جیوه بالا مانند سالمون و تن ماهی،تخم مرغ خام،صدف خام و غذاهای دریایی دودی شده می باشد.

مصرف بلدرچین در دوران بارداری

بی خطر بودن بلدرچین

گوشت بلدرچین پخته نشده می تواند باعث مسمومیت غذایی، عفونت سیستمیک و اسیب به جنین در حال رشد شود. مطمئن شوید که بلدرچین را کاملا پخته و طبق اصول بهداشتی آنها را اماده کرده اید. بلدرچین های پرورش یافته که در مزارع صنعتی یا در فضای های ازاد کشتار می شوند می توانند شما را در معرض خطرات سلامتی قرار بدهد.

آنتی بیوتیک ها و هورمون هایی که به ماکیان خورانده می شوند، حاوی عوامل ناقص کننده جنین (تراتوژن) و خطرناک هستند،که در صورت بلعیده شدن در زمان های مشخصی از دوره رشد جنین می تواند باعث آسیب هایی در زمان بارداری شود. در حالیکه بلدرچین هایی که در فضای ازاد پرورش پیدا می کنند کاملا بی خطر هستند، اما نمی توان متوجه شد که ایا پرنده در معرض آلاینده های مختلفی و دیگر مواد شیمیایی خطرناک بوده است یا نه، بنابراین خانوم های باردار علاوه بر احتیاط کردن باید از مصرف این نوع بلدرچین ها خودداری کنند. برخی از آلایندها هم به عنوان عامل نقص جنین عمل می کنند.

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین تا زمانی که تازه و به خوبی پخته می شود برای مصرف خانوم های باردار بی خطر می باشد. از مصرف تخم بلدرچین هایی که بوی بدی دارند یا در زرده آنها لکه قهوه ای وجود دارد خودداری کنید. تخم بلدرچین های آبکی، پخته نشده فرد را در معرض مسمومیت غذایی خفیفی قرار می دهد و باید از مصرف ان خودداری شود.

ارزش غذایی بلدرچین

بلدرچین برای خانوم های باردار  فواید غذایی زیادی فراهم می کند. گوشت بلدرچین مانند سایر گوشت ها حاوی پروتئین بالایی است که برای رشد صحیح مغز جنین حیاتی است، گوشت بلدرچین حاوی هیچ چربی اشباع شده ای نیست و سرشار از کلسترول “خوب” می باشد.

 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *