با مصرف روزانه ” ویتامین B۳” از سقط جنین پیشگیری کنید!

ویتامین B۳ در ماهی، جگر، مرغ، برنج، جوانه جو و گندم، عدس، موز خشک، مخمر آبجو، خرما، جعفری، مارچوبه، کلم، اسفناج، چغندر، پنیر و ماست وجود دارد …

طبق یافته های جدید، مصرف روزانه مکمل های ویتامین B۳ به شکل قابل توجهی به کاهش ریسک سقط جنین و نقایص هنگام تولد در طول بارداری کمک می کند.

به گزارش نی نی نما به نقل از مهر، اگر نتایج مشابه در آزمایشات بعدی بر روی انسان هم بدست آید، این ویتامین می تواند روشی آسان برای پیشگیری از این مشکلات در برخی زنان باردار باشد.

محققان استرالیایی در مطالعات خود مولکول NAD را به عنوان یک مولفه مهم در رشد جنین شناسایی کردند. درحالیکه NAD از طریق یک رژیم غذایی سالم به طور طبیعی در بدن ایجاد می شود، از طریق مکمل های ویتامین B۳ نیز قابل حصول است.

این اولین بار است که مشخص شده است فقدان این مولکول با مشکلات بارداری مرتبط است.

سالی دان وودی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دلیل جدید کلی نقایص مادرزادی هنگام تولد و شیوه درمان آن را کشف کرده ایم.»

وی در ادامه می افزاید: «مسلما، این مهم ترین کشف برای زنان باردار در مقایسه با مصرف فولات است. این ویتامین می تواند به طور قابل توجهی کاهش تعداد سقط جنین و نوزادان متولد شده با نقص مادرزادی را کاهش دهد.»

ویتامین B۳ در ماهی، جگر، مرغ، برنج، جوانه جو و گندم، عدس، موز خشک، مخمر آبجو، خرما، جعفری، مارچوبه، کلم، اسفناج، چغندر، پنیر و ماست وجود دارد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *