احتمال بارداری در روز دوم بعد از پریودی وجود داره؟!

روز نهم سیکل یعنی دو روز بعد از پریودم با همسرم رابطه داشتم و کاندوم پاره شد. قرص اورژانسی استفاده نکردم. پریودم ۲۷ یا ۲۸ روزه هست. آیا احتمال بارداری در روز دوم بعد از پریودی هست؟!

اگر پریود شما ۲۸ روزه و دقیق باشد، حدود روز ۱۳ یا ۱۴ سیکل روز تخمک گذاری شماست. با توجه به اینکه اسپرم ۳ تا ۴ روز در رحم زنده می ماند. بنابراین احتمال بارداری وجود دارد اما این احتمال که اسپرمها حتماً تا ۴ روز توانسته باشند زنده بمانند قطعی و صددرصد نیست.

زن ها در یک یا دو روز تخمک گذاری درصد باروری بیشتری دارند، که تخمدان ها یک تخمک را آزاد می کند اما ممکن است در روزهایی که به تخمک گذاری منجر می شود، باردار شویم . چون اسپرم می تواند چندین روز در بدن زن زنده بماند.

روزهایی که احتمال و شانس بارداری بیشتر است!

متوسط سیکل قاعدگی هر فرد بین روز ۲۸ تا ۳۲ ام است. برخی افراد دارای چرخه های کوتاه تری هستند، در حالی که برخی دیگر دوره بسیار طولانی تری دارند.اولین روز از دوره قاعدگی، اولین روز چرخه قاعدگی شان در نظر گرفته می شود.دوره آن ها معمولاً از ۳ تا ۷ روز طول می کشد.

تغییرات در چرخه قاعدگی معمولاً در مرحله فولیکولار اتفاق می افتد که قبل از تخمک گذاری می باشد.فاز لوتئال که از تخمک گذاری تا دوره بعدی رخ می دهد، معمولاً ۱۴ روز طول می کشد.

احتمال بارداری در کدام روزها بیشتر است؟
تخمک گذاری و احتمال بارداری:

تخمک گذاری یک تخمک از یکی از تخمدان ها است. بعد از رها شدن، تخمک به سمت لوله فالوپ حرکت می کند که در آنجا ۲۴ ساعت یا بیشتر می ماند.بارداری در صورتی رخ می دهد که اسپرم به لوله فالوپ برود و تخمک را در طول این زمان بارور کند. اگر اسپرم بارور نشود، تخمک به سمت رحم حرکت می کند و می شکند و آماده می شود بدن را در طول دوره قاعدگی بعدی ترک کند.

محاسبه تخمک گذاری:

طبق گفته متخصص زنان و زایمان، تخمک گذاری در حدود ۱۴ روز پیش از آنکه یک نفر انتظار داشته باشد که دوره پریودی بعدی خود را داشته باشد، رخ می دهد.اکثر زنان بین روزهای ۱۱ تا ۲۱ روز از این چرخه تخمک گذاری می کنند. اولین روز از آخرین دوران قاعدگی (lmp) روز ۱ از این چرخه است.

تخمک گذاری همیشه در یک روز در هر ماه رخ نمی دهد و می تواند تا یک روز یا بیشتر از روز مورد انتظار تغییر کند.پزشکان این بخش از چرخه را در زمان تخمک گذاری به این دلیل می نامند که شانس بارداری در این زمان بالاترین میزان را دارد.

اما دریچه ی حاصلخیز آن ها چند روز قبل از تخمک گذاری آغاز می شود، زیرا اسپرم می تواند تا ۵ روز در بدن زن زنده بماند. بنابراین، حتی اگر یک زن در روز ۱۴ یا ۱۵ روز رابطه جنسی نداشته باشد، اگر آن ها در روزه ای ۹ تا ۱۳ رابطه جنسی بدون محافظ داشته باشند، ممکن است باردار شود.

مطالعه ای که در مجله تولید مثل انسانی منتشر شد به داده های مربوط به زنان باردار ۵، ۸۳۰ نگاه کرد.محققان دریافتند که احتمال اینکه یک فرد باردار شود، به سرعت ۷ روز پس از lmp افزایش می یابد. این احتمال بارداری در ۱۵ روز بالاتر است و تا ۲۵ روز به صفر باز می گردد.

بیشترین میزان باروری در زمان های:
۲ درصد در روز ۴ از چرخه قاعدگی خود
۵۸ درصد در روز دوازدهم از چرخه خود
۵ درصد در روز ۲۱ از چرخه خود

این تحقیق همچنین گزارش می دهد که زنان مسن تر با چرخه های منظم تمایل به درک قبلی در چرخه خود دارند. لازم به ذکر است که این یافته ها فقط باید به عنوان راهنما عمل کنند، چرا که هر فرد و هر چرخه متفاوت است.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. سلام خسته نباشید
    پریود های نامنظمی دارم و معمولا بین ۲۵ تا ۳۰ روز دوره های پریودیم هست. من در روز سوم پریودی رابطه مقعدی داشتم ک اب منی داخل مقعد ریختع شد ایا با توجه ب اینکه دخترم و باکره ام اگ اب منی روی واژن ک پرده بکارت هست ریخته باشه احتمال بارداری وجود داره؟؟
    حدود ۵ دقیقه بعد از رابطه خودم رو شستم
    لطفا لطفا خاهشا جواب بدید خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *