8 نظر غیر علمی و اشتباه درباره "برقراری رابطه جنسی برای باردار شدن" + بیان حقایق

۸ باور اشتباه درباره برقراری رابطه جنسی برای باردار شدن

شما و همسرتان تصمیم گرفته اید قرص های ضد بارداری و کاندوم را کنار بگذارید تا باردار شوید. پیش از این به متخصص زنان و زایمان مراجعه داشته اید و مصرف ویتامین های بارداری را شروع کرده اید. به جز اقدام برای باردار شدن کار دیگری وجود ندارد که انجام دهید. اما بسیاری از زوج ها متوجه می شوند کارهای ساده و طبیعی که در گذشته انجام می دادند، حالا نگران کننده به نظر می رسد. آیا شکل درستی از رابطه جنسی وجود دارد که منجر به بارداری شود؟ آیا پوزیشن مهم است؟ آیا باز هم می توان از روان کننده ها استفاده کرد؟ آیا بعد از رابطه جنسی نیاز به استراحت است؟ در ادامه به برخی نظرات غیر علمی رایج درباره رابطه جنسی برای باردار شدن می پردازیم:

بزاق می تواند سلول های اسپرم را از بین ببرد

۱٫ بزاق می تواند سلول های اسپرم را از بین ببرد

حقیقت: برخی مطالعات نشان می دهند که میزان زیاد بزاق می تواند حرکت اسپرم در یک زوج مستعد ناباروری را مختل کند. این ممکن است برای مردانی صحت داشته باشد که در حال حاضر دچار کمبود تعداد اسپرم هستند. اما در اکثر موارد، اگر اسپرم مرد تعداد و حرکت طبیعی داشته باشد، این مسئله اتفاق نمی افتد. اگر چندین ماه بدون موفقیت سعی در باردار شدن داشتید، سعی کنید از رابطه جنسی دهانی پرهیز کنید تا ببینید عدم انجام آن می تواند به شما کمک کند یا نه. برخی از پزشکان باروری، دستورالعمل های خاصی درباره اعمال جنسی در هنگام تولید نمونه اسپرم برای آنالیز منی یا تلقیح داخل رحمی دارند. اگر به فرآیند جمع آوری اسپرم کمک می کنید، آن ها را بررسی کنید.

۲٫ شما نباید از روان کننده ها استفاده کنید، زیرا می تواند اسپرم ها را از بین ببرد

حقیقت: برخی از روان کننده ها روی توانایی رسیدن اسپرم به دهانه رحم تاثیر می گذارند. این می تواند از بارداری جلوگیری کند. صرف وقت زیادی در پیش نوازی می تواند باعث افزایش روان سازی طبیعی در بدن زن شود. اگر باز هم دوست دارید از روان کننده ها استفاده کنید، محصولات سازگار با باروری را امتحان کنید.

۳٫ بارداری فقط زمانی ممکن است که زن به ارگاسم برسد

حقیقت: بعد از انزال، اسپرم ها در عرض چند دقیقه به لوله های فالوپ می رسند؛ صرف نظر از اینکه زن ارگاسم داشته یا نه. هیچ تحقیقاتی برای اینکه تایید کند ارگاسم زن باعث افزایش احتمال باروری می شود، وجود ندارد.

۴٫ فقط در پوزیشنی که مرد رو (سمت بالا) باشد، احتمال بارداری وجود دارد

حقیقت: هیچی تحقیقی وجود ندارد که ثابت کند یک پوزیشن از پوزیشن دیگر موثرتر است. هر پوزیشن جنسی می تواند منجر به بارداری شود. چند پوزیشن خاص وجود دارد که می تواند به اسپرم کمک کند تا کمی سریعتر و آسان تر به جایی که لازم است، برود. دخول عمیق تر برای نزدیک شدن سلول های اسپرم به دهانه رحم انجام می شود.

 

فقط در پوزیشنی که مرد رو (سمت بالا) باشد، احتمال بارداری وجود دارد

۵٫ شما باید بعد از رابطه جنسی باسن خود را نسبت به بدن، بالاتر قرار داده و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنید

حقیقت: هیچ مدرکی برای تایید این ادعا وجود ندارد. سلول های اسپرم در عرض چند دقیقه بعد از انزال به لوله های فالوپ می رسند. به خاطر داشته باشید هر انزال می تواند صدها میلیون اسپرم داشته باشد. حتی اگر مقداری از این اسپرم با ایستادن زن خارج شود، باز هم میلیون ها اسپرم در بدن باقی می ماند.

۶٫ برای اینکه باردار شوید باید دائم در حال رابطه جنسی باشید

حقیقت: پرهیز طولانی مدت از رابطه جنسی باعث کاهش کیفیت اسپرم ها می شود. به علاوه داشتن رابطه جنسی بسیار زیاد می تواند مقدار اسپرم را کاهش دهد. پزشکان توصیه می کنند که روزی یک بار رابطه جنسی داشته باشید، یا در طول پنجره باروری زنانه هر روز اقدام به برقراری رابطه کنید.

۷٫ نوشیدن شربت سرفه باعث می شود راحت تر باردار شوید

حقیقت: هیچ مدرک علمی برای پشتیبانی از این خرافه وجود ندارد، اما بسیاری زنان به این روش اعتقاد دارند. این تئوری می گوید که ماده فعال موجود در شربت سرفه، به نام گوایفنسین ممکن است مخاط دهانه رحم را رقیق تر کند و رسیدن اسپرم به تخمک را آسانتر کند. اما هیچ تحقیق پزشکی برای پشتیبانی از این عقیده وجود ندارد و ایده خوبی نیست که داروهایی که ضرورت ندارند را مصرف کنید. این کار باعث می شود وقتی لازم است دارو را مصرف کنید، اثر بخشی آن کم شود.

۸٫ مردان باید از شورت پاچه دار استفاده کنند تا تعداد اسپرم خود را بهبود دهند

حقیقت: برخی از مطالعات نشان داده است که شورت های مردانه تنگ می تواند دمای کیسه بیضه را بالا ببرد. این می تواند باعث کاهش کیفیت و تحرک اسپرم شود. در این زمینه نیاز به تحقیقات بیشتری است. اما شاید بهتر باشد که مردان از وضعیت هایی که باعث افزایش دمای کیسه بیضه می شود، جلوگیری کنند. این موارد شامل پوشیدن شورت های تنگ و کوتاه، شنا در آب داغ یا استفاده از لپ تاپ بر روی پا است.

مردان باید از شورت پاچه دار استفاده کنند تا تعداد اسپرم خود را بهبود دهند

مثل همیشه، باید درباره وضعیت های خاص با پزشک صحبت کنید و سوالات خود را مطرح کنید. این که چند ماه برای باردار شدن تلاش کنید مسئله متداولی است، اگرچه ما می خواهیم این اتفاق فوراً بیفتد. اگر کمتر از ۳۵ سال سن دارید و حدود یک سال است که برای باردار شدن تلاش می کنید، با پزشک یا متخصص باروری صحبت کنید. اگر بیش از ۳۵ سال سن دارید، قبل از اینکه به پزشک مراجعه کنید به مدت شش ماه برای حامله شدن تلاش کنید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *