چگونه از یخچال استفاده کنیم؟

۷نکته مهم و کاربردی در استفاده از یخچال

یخچال های لوازمی هستند که بدون آنها نمی توان در آشپزخانه کاری کرد، با این حال بسیاری از ما از تمامی توانایی های آنها استفاده نمی کنیم. در نتیجه مواد غذایی بصورت درستی ذخیره نمی شوند و قبل از اینکه ماندگاری آنها تمام شود فاسد می شوند. ما کمپین Respect Food را مطرح کردیم که همه موضوعات آن مربوط به ذخیره سازی مواد غذایی و اجازه ندادن به افزودن اثرات مضرر به اسراف مواد غذایی می باشد. یخچال های با کیفیت ما مجهز به فن آوری هایی مانند FullFresh+ و Customfresh+ هستند که بطور خاصی طراحی شده اند که بتواند کارآمد باشند و کمک کنند تا مواد غذایی شما تازه تر و برای مدت طولانی تر باقی بمانند. با بررسی این ۷ روش نهایت استفاده را از یخچال خود ببرید و  بصورت کارآمدتری از ان استفاده کنید.

۷ روش برای استفاده بهینه از یخچال

۱٫ مواد غذایی را در قسمت جلو یخچال نگه داری کنید

مواد غذاهای که در آنها باز شده یا آنهایی که تاریخ انقضاء شان نزدیک است را در جلوی قفسه یخچال تان یعنی جلوی مواد تازه تر بگذارید. با انجام این کار قبل از اینکه از مواد غذایی دربسته استفاده کنید از آنها استفاده می کنید. هیچ چیزی مانند یادآور کننده تصویری وجود ندارد و این کار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

۲٫ دما

تغییرات دمایی کوچک می تواند تاثیرات زیادی بروی ماندگاری مواد غذایی شما داشته باشد. به عنوان مثال شیر در دمای ۴ درجه سانتی گراد بهتر ذخیره می شود. یخچال خود را در دمای زیر ۵ درجه سانتی گراد نگه دارید این کار به خنک، تازه ماندن و حفظ طعم مواد غذایی شما کمک می کند.

۳٫ مواد غذایی فاسد نشدنی

مواد غذایی که کمتر فاسد می شوند از جمله چاشنی ها به نوسانات دما بهتر واکنش نشان می دهند، از این رو این مواد را در قسمت درهای یخچال خود بگذارید. هرزمانی که در یخچال را باز و بسته می کنید آنها بدون تغییر در طعم و بافت متحمل هر نوع تغییر دما خواهند شد.

۴٫ فضا

درحالیکه ذخیره سازی بیش از حد در یخچال به این معنی است که نمی توانید بدون برداشتن مقداری مواد غذایی آن را خالی کنید اما علاوه بر این، این کار سیستم گردش هوای سرد در یخچال شما را نیز مختل می کند. از طرف دیگر، خالی نگه داشتن یخچال تان هم منجر به گردش دمای نامساعد می شود. با پر کردن به اندازه کافی یخچال تان تعادل را در ان حفظ کنید.

راهنما استفاده از یخچال و فریزر

۵٫ مواد غذایی که به آسانی قابل مصرف هستند

محصولات لبنی، غذاهای آماده، گوشت های پخته شده و غذاهایی که از قبل آماده شده اند به قفسه پایین تعلق دارند. این قفسه ها کمترین دما را دارند. غذاهای بسته بندی شده، نوشیدنی ها و سایر مواد غذایی کمتر فاسد شدنی می توانند در قفسه وسطی یا بالایی نگهداری شوند جایی که دما ثابت خواهد بود. همیشه باید مطمئن شوید که مواد غذایی در ظروف غیرقابل نفوذ هوا ذخیره می شوند.

۶٫ مواد غذایی خام

گوشت و ماهی خام همیشه باید در قسمت پایین یخچال و فریزر شما یعنی در جایی که دما پایین است نگه داری شوند تا از آلوده شدن سایر مواد غذایی شما جلوگیری شود زیرا آنها بشدت فاسد شدنی هستند. آنها را بسته بندی و بدون نشت نگهداری کنید.

۷٫ محصول

میوها و سبزیجات نیز به قسمت کشوی پایین یخچال تعلق دارند. همیشه باید این کشوها را از سایر انواع مواد غذایی جدا نگه دارید و مطمئن شوید که این محصولات با حوله های کاغذی یا کیسه های کاغذی پیچیده شده اند.

با توجه به اینکه در حال حاضر اصراف مواد غذایی به عنوان یک مسئله مهم محسوب می شود ما باید همه تلاش خود را برای کمک به کاهش این موضوع به کار بگیریم. فن آوری های Grundig به گونه ای ویژه ای طراحی شده اند که به کاهش اصراف مواد غذایی کمک کنند.

CustomFresh+, FullFresh+ و FullFresh+ صفر درجه سانتی گراد می توانند به ماندگاری گوشت،ماهی و لبنیات شما تا ۳ برابر بیشتر کمک کنند، درحالیکه فناوری هایی مانند VitaminCare Zone, SuperFresh  وHerbFresh+ همگی به طولانی شدن عمر میوه، سبزیجات و مواد غذایی گیاهی شما کمک می کنند. توسعه این عادات در استفاده کارآمد از وسایل تاثیر به سزایی خواهند داشت و به شما این اطمینان را می دهند که مواد غذایی حداقل تا زمانی که برای این کار طراحی شده سالم باقی می مانند.

 

 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *