۶ نکته مهم برای انتخاب لباسهای شیک/ خانمها بخوانند!

برای بعضی قواعد کلی، اهمیتی ندارد که چه نوع اندامی دارید، اما مسلما همه‌ی لباس‌ها از این قواعد پیروی نمی‌کنند. برای همین است که ما به سراغ جودی آرنولد، طراح برند لباس‌های سایز برگ Eloquii رفتیم، تا از مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین لباس ممکن برای تناسب کامل را شکار کنید، پرده برداری کنیم.

۱. خود را با یک لباس زیر کاملا مناسب، مسلح کنید
آرنولد می‌گوید اولین قدم برای اینکه لباستان کامل مناسبتان باشد، انتخاب یک لباس زیر درست است. لباس زیری که به درستی از بالاتنه‌تان حمایت نکند، در وضعیت قرار گرفتن لباستان تغییر ایجاد می‌کند، و باعث می‌شود ژاکت‌ها و بلوز‌ها در حالتی غیر طبیعی بایستند. بهرحال، لباس زیری که واقعا مناسب باشد، بالاتنه‌تان را بالا می‌کشد، باعث باریک بنظر رسیدن میان تنه‌تان می‌شود و طرحی از ساعت شنی ایجاد میکند.

زمانی که بخش وسطی جلوی لباس زیرتان بدون چروک خوردن و یا کشیدن کاپ‌ها، کاملا روی قفسه سینه تان قرار گیرد و شما بتوانید دو انگشتتان را زیر کش‌های دور آن جا داده و همچنان احساس راحتی داشته باشید، آن زمان است که بهترین لباس زیر را انتخاب کرده‌اید. نتیجه، بهبود یافتن بلافاصله‌ی قرار گرفتن لباس‌هایتان است!

۲. از لباس برای ایجاد تناسب استفاده کنید
چه اضافه وزنتان در قسمت باسنتان باشد و چه در قسمت میانی بدنتان، آرنولد می‌گوید هدف این است که با ایجاد طرحی از یک ساعت شنی، توهم تعادل و تناسب ایجاد کنید. اولین گام این است که شکل بدنتان را تعیین کنید (ران پر، باسن حجیم، شکم، یا ساعت شنی) تا بهترین و مناسب ترین ترکیب را پیدا کنید.

برای مثال، اگر ران‌های چاقی دارید، یک دامن فون تا زانو و یک تی شرت کوتاه را امتحان کنید که باعث میشود کمرتان بیشتر به چشم بیاید و یا یک شلوار گشاد زنانه در کنار یک تاپ یقه قایقی بپوشید که باعث ایجاد تعادل در عرض ران‌ها شده و طرح یک ساعت شنی ایجاد شود.

۳. به درز‌ها دقت کنید
خیاطی و دوخت و دوز برای منطبق کردن منحنی‌ها، ابزار‌های قدرتمندی هستند، و آرنولد می‌گوید آنها برای اطمینان از اینکه لباس کاملا مناسب است و همچنین برای ظاهری دلربا، ضروری هستند. صرفنظر از قیمت، بعضی لباس‌های با کیفیت، شامل ویژگی‌هایی مثل ساسون روی سینه، درز‌ها و برش‌های عمودی، سه جاف و یا پلیسه هستند.

بدون این اضافات، لباس‌ها به سادگی تنها روی بدن قرار می‌گیرند، بدون اینکه منحنی‌های بدن را برجسته و نمایان کنند. بنابراین قبل از رفتن به اتاق پرو، به دوخت لباس دقت کرده و آنرا ارزیابی کنید: درزها و ساسون‌ها از شاخصه‌های کلیدی یک پوشاک با کیفیت هستند.

۴. در مورد مناطق مشکل دارتان دچار ناراحتی نشوید
در مورد مناطق مشکل دارتان ناراحت نشوید، در عوض، بهترین ویژگی‌های خود را تقویت کنید و به نتیجه نهایی و کلی فکر کنید. با اصلاح کردن طرز فکرتان، به احتمال زیاد کمتر از وسایل و مدل‌هایی استفاده می‌کنید که برای بدن شما مناسب نیستند، و یا برای متعادل کردن ظاهر در کنار یکدیگر جواب نمی‌دهند.

۵. از الگو‌ها و طرح‌های مختلف به نفع خود استفاده کنید
به جای خجالت کشیدن از راه راه های افقی و یا طرح‌های گسترده، سیاست داشته باشید و آنها را به نفع خود بازی بگیرید! برای مثال، اگر پاهای پری دارید، برای پایین تنه از طرح‌های شلوغ و یا از یک تاپ یقه هفت و یا یقه باز برای کشیده نشان دادن ظاهرتان استفاده کنید.

۶. برش‌هایی را پیدا کنید که مناسبتان هستند
به عنوان یک زن سایز بزرگ و همچنین یک طراح با تجربه، آرنولد می‌گوید همیشه در حال به روز رسانی لباس‌هایش است، تا زمانی که آنها به درستی، ظاهری زیبا برایش درست کنند:

اگر ران‌های پری دارید، یقه‌های قایقی، تاپ‌های آزاد و رها، ملزومات فوق العاده‌ای هستند. به خصوص هنگامی که با شلوارهای گشاد و دامن‌های فون هماهنگ شوند.
اگر بالا تنه بزرگی دارید، دامن‌های فون باعث ایجاد تعادل می‌شوند. در حالی که شلوار‌های گشاد و لباس‌های یقه باز به بلندتر نشان دادن نیم تنه کمک می‌کنند.
اگر کمر پهن و شکم دارید، آرنولد پیشنهاد می‌کند از لباس‌های راسته و یا لباس‌هایی با کمربند استفاده کنید تا برای خودتان کمر ایجاد کنید. لباس‌های کمردار نیز مناسب و بخشنده هستند. به علاوه اینکه باعث ایجاد توهم هیکلی ساعت شنی شکل میشوند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *