6 دلیل علمی برای اثبات مفید بودن مصرف روزانه ارزن (گندمیان) برای بدن

۶ دلیل علمی مفید بودن مصرف روزانه ارزن (گندمیان) برای بدن

در نسل امروز که افراد به دلیل خوردن غذاهای خیابانی که گزینه های لذیذ بی شماری پیش روی افراد قرار می دهند که نه گفتن به آنها دشوار است و باعث چاقی شده اند، حفظ سلامتی به امری مهم تبدیل شده است. وقتی بفهمید که غذاهای حاوی چربی های ترانس چه کاری با بدن شما انجام می دهند، به سرعت آنها را کنار گذاشته و شروع به مصرف غذاهای سالم خواهید نمود. اما از کجا شروع کنید؟ بکارگیری عادات غذایی سالم به نظر می رسد محل مناسبی برای شروع کار باشد.

ارزن گزینه بسیار فوق العاده ای است که آن را با غذاهای عادی خود جایگزین نمایید. آنها با اشکال و اندازه های مختلف ارائه می شوند و هر دانه ای مزایای خاص خودش را برای سلامتی داراست. ارزن سبوس دار همواره و در تمام طول سال در سوپر مارکت ها در دسترس شماست، چراکه این گیاه بدون توجه به آب و هوا قابل کشت می باشد. بجز برای انسانها، ارزن منبع اصلی غذایی برای پرندگان و حیوانات محسوب می شود.

به این ۶ دلیل، هر روز ارزن (گندمیان) بخورید

به این 6 دلیل، هر روز ارزن (گندمیان) بخورید

۱٫ ارزش غذایی بالا

ارزن ها به دلیل نداشتن اسیدهای غیر چسبنده (گلوتینوس) منبع مناسبی برای مواد مغذی مانند روی، منیزیم، فسفر و منگنز می باشند که برای داشتن زندگی سالم ضروری می باشند. یک رژیم غذایی متعادل سرشار از مواد مغذی به شما کمک می کند تا خطر بروز مشکلاتی قلبی و سایر بیماری های خطر آفرین را کاهش دهید.

۲٫ مقدار کالری کمتر

وقتی می خواهید کاهش وزن داشته باشید، ارزن گزینه ای مناسب برای کاهش سالم وزن می باشد، زیرا مقدار کالری آن بسیار کم است. حتی برای افرادی که نسبت به مصرف کالری حساس هستند و می خواهند سبک درستی برای تغذیه داشته باشند، این ماده به آنها کمک می کند تا در طول روز سطح انرژی خود را بدون داشتن احساس گرسنگی مداوم حفظ کنند.

۳٫ بهبود سیستم ایمنی

سیستم ایمنی ضعیف می تواند کشنده باشد. هرچه سیستم ایمنی بدن ضعیف تر باشد، شما بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات سلامتی قرار خواهید گرفت. این امر به دلیل کمبود شدید پروتئین در این سیستم می باشد. افزودن ارزن به رژیم غذایی به طور منظم به بدن شما کمک می کند تا پروتئین های ضروری که سیستم ایمنی به آنها نیاز دارد را بدست آورد.

فواید ارزن (گندمیان) برای بهبود سیستم ایمنی و رفع گرسنگی

۴٫ رفع گرسنگی

بسیاری از هیدراتهای کربن مانند برنج و گندم پس از مصرف به آسانی در بدن تجزیه شده و پس از چند ساعت از صرف غذا فرد را دچار گرسنگی میکند. این امر باعث می شود افراد برای رفع گرسنگی خود به سراغ غذاهای ناسالم بروند. ارزن ساختارهای سخت تری داشته و به آسانی در سیستم هاضمه تجزیه نمی شوند و به همین دلیل شما را از مصرف غذاهای ناسالم به دلیل گرسنگی بی نیاز می سازد.

۵٫ کاهش سطح قند خون

به دلیل اندیس گلیسمیک پایین، ارزن غذایی ایده آل برای جلوگیری از بروز دیابت در افراد عادی محسوب می شود. این ماده همچنین برای کنترل وضعیت دیابت نوع ۲ بسیار مفید است.

۶٫ کمک به کنترل مشکلات قلبی

ارزن دارای چربی های مفید به میزان ضروری برای بدن می باشد. این امر مانع از انباشت چربی های اضافی در ماهیچه ها، بالا رفتن کلسترول، بروز سکته و سایر مشکلات قلبی می شود. ارزن یک گزینه برای جایگزینی سریع با غذاهای مشابه اما ناسالم به منظور کاهش خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی می باشد.

فواید ارزن (گندمیان) برای کمک به کنترل مشکلات قلبی

ارزن جزو تنها غلاتی است که حاوی تمام مواد مغذی ضروری از پروتئین و مواد معدنی گرفته تا ویتامین ها می باشد. این ماده به شما کمک می کند تا به سراغ یک سبک زندگی سالم و ماندگار بروید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *