۵ علامت مهم پاره شدن پرده بکارت!

علائم بعد از پاره شدن بكارت

پاره شدن بکارت در اغلب افراد دارای نشانه‌های یکسانی است. برخی از خانم‌ها این نشانه‌ها را خفیف‌تر دریافت می‌کنند و برخی دیگر شدیدتر. علایمی که نشان می‌دهد شما پرده بکارتتان را از دست داده‌اید در ادامه ارائه شده است.

علائم بعد از پاره شدن بكارت

۱. وجود خونریزی و لکه روی واژن
در ابتدا باید بدانید چه تفاوتی بین خون بکارت و خون قاعدگی وجود دارد؟ به طور کل وقتی خون رنگی روشن داشته باشد و مانند یک لکه روی اطراف دهانه واژن دیده شود، نشانه آن است که پرده بکارت پاره شده است.

۲. احساس درد و سوزش شدید
برخی از خانم‌ها پرده بکارت ندارند و برخی دیگر پرده بکارتی دارند که تنها باید با کمک جراحی برداشته شود؛ اما اغلب افراد دارای پرده بکارتی هستند که در اثر رابطه جنسی و … از بین می‌رود. پاره شدن بکارت در این خانم‌ها همراه با درد و سوزش شدید است. توصیه می‌شود که زوج‌ها برای کاهش درد ناشی از پاره شدن بکارت پیش‌نوازی را انجام دهند و از روان کننده‌ها استفاده کنند.

۳. پوست‌های جمع شده در دهانه واژن
با توجه به این که پرده بکارت در دهانه واژن قرار دارد، پاره شدن آن سبب می‌شود که پوست پرده به دیواره دهانه واژن بچسبد و حالت طبیعی این ناحیه تغییر کند.

۴. تغییر حالت لب‌های اطراف واژن
لب‌های اطراف واژن در دختران باکره حالتی به هم چسبیده دارند، این در حالی است که برای دخترانی که بکارتشان را از دست داده‌اند این لب‌ها از هم فاصله پیدا می‌کنند و این حالت یکی از علائم پاره شدن پرده بکارت محسوب می‌شود.

۵. تغییر شکل ورودی واژن
ورودی واژن در حالت طبیعی گرد است. در صورتی که به دلیل دخول آلت جنسی یا شیء خارجی، پرده بکارت از بین رفته باشد، این ناحیه حالتی V شکل پیدا خواهد کرد

روش‌های ترمیم پرده بکارت
دختران جوانی که به دلیل تعرض، رابطه یا مشکلاتی مانند تصادف پرده بکارتشان را از دست داده‌اند، به دنبال راه حلی برای جبران این مشکل فرهنگی هستند. امروزه امکان ترمیم پرده بکارت به روش‌های مختلف برای خانم‌ها وجود دارد. فارغ از درست یا غلط بودن این عمل، روش‌های ترمیم بکارت از این قرار هستند:

۱) ترمیم بکارت یا هایمنوپلاستی
هایمنوپلاستی عملی است که در آن ترمیم به صورت سرپایی انجام می‌شود. در این روش متخصص از تیغ جراحی، رادیوسرجریکال تکنیک یا لیزر برای ترمیم پرده بکارت استفاده می‌کند. قبل از هایمنوپلاستی باید فرد مورد نظر توسط پزشک زنان مورد معاینه قرار بگیرد و این موضوع بررسی شود که وی به بیماری عفونی خاصی مبتلا نباشد. پس از بررسی‌های لازم جراح پلاستیک ترمیم بکارت را انجام خواهد داد.

در این روش، جراح قسمت‌های آسیب دیده پرده را مجدداً به هم پیوند می‌زند. با توجه به این که عمل هایمنوپلاستی با درد همراه است، ناحیه واژن باید به صورت موضعی بی‌حس شود یا فرد مورد نظر کاملاً بیهوش باشد.

۲) روش alloplant
Alloplant یا آلوپلنت دیگر روشی است که برای ترمیم پارگی بکارت توسط پزشکان در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این که در alloplant ترمیم به صورت موقتی انجام می‌شود، اصولا این عمل برای در بازه زمانی نزدیک به تاریخ ازدواج انجام می‌گیرد.
در این روش، پزشک متخصص ماده بیولوژیکی خاصی را به درون واژن تزریق می‌کند. این ماده حالتی شبیه به پرده بکارت پیدا می‌کند. برای تزریق این ماده به درون واژن فرد باید تحت بی‌حسی موضعی قرار بگیرد.

۳) روش STID
در این روش پزشک معالج به روش بخیه سه لایه‌ای، لبه‌های بکارت را به هم متصل می‌کند. پس از انجام این عمل توصیه شده که تا سه ماه از رابطه زناشویی اجتناب شود.

پاسخ به سؤالات متداول
۱. امکان این که پرده بکارت پاره نشود وجود دارد؟

بله! برخی از نمونه‌های پرده بکارت را تنها با جراحی می‌توان برداشت. برای این که درباره نوع پرده بکارتی که دارید اطلاعات مناسبی به دست بیاورید، به شما توصیه می‌کنیم به پزشک زنان مراجعه کرده و معاینه بکارت را انجام دهید.

۲. آیا پس از پاره شدن پرده حتماً خونریزی وجود دارد؟
با توجه به نوع پرده بکارت، پس از پاره شدن پرده ممکن است خونریزی در ناحیه دهانه واژن دیده شود یا خیر. پاره شدن پرده‌های بکارت از نوع حلقوی، تیغه‌ای و غربالی با خونریزی همراه است و تعداد بسیار زیادی که پرده ارتجاعی دارند، در بیشتر مواقع پس از نزدیکی، خونریزی مشاهده نمی‌کنند.

۳. آیا دیده شدن لخته خون قاعدگی نشانه پارگی بکارت است؟
سؤالی که ذهن بسیاری از خانم‌ها را به خودش مشغول کرده این موضوع است که آیا دیده شدن خون‌های لخته قاعدگی، می‌تواند دلیل صدمه وارد شدن به بکارت باشد. اولین موضوعی که در این زمان باید به آن توجه داشته باشید، این است که لخته‌های خون قاعدگی مربوط به پاک‌سازی رحم هستند و هیچ ربطی به صدمه وارد شدن به بکارت ندارند. سپس باید به این نکته توجه کنید که ازدیاد خون‌های لخته در دوران قاعدگی می‌تواند منجر به بروز مشکلات کم خونی شود و باید حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

۴. آیا خود ارضایی سبب پاره شدن پرده بکارت می‌شود؟
در صورتی که خود ارضایی صرفاً توسط انگشت دست و با مالش ناحیه تناسلی انجام شود، احتمال پاره شدن پرده بکارت بسیار کم است. هر چند به دلیل استمرار در این روش، احتمال صدمه وارد شدن به پرده بکارت وجود دارد. در صورتی که برای خود ارضایی شی خاصی به درون ناحیه تناسلی وارد شود، پرده بکارت ممکن است پاره شود.

۵. تازه عروس‌ها با استرس و ترس ناشی از پاره شدن بکارت باید چه کنند؟
یکی از مشکلاتی که تازه عروس‌ها با آن مواجه می‌شوند، ترس از پاره شدن بکارت و احساس درد و خونریزی پس از آن است. توجه داشته باشید که اگر عمل دخول با آمادگی کامل طرفین انجام شود درد و خونریزی بکارت بسیار کم است و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.
برای این که بتوانید به این مشکل غلبه کنید باید قبل از شروع رابطه حتماً پیش نوازی های لازم انجام شده و زن به حالت ارگاسم نزدیک شود. آرامش روحی و روانی زوج‌ها در کاهش میزان درد و خونریزی و استرسی که بابت از دست دادن پرده بکارت برای خانم‌ها وجود دارد تأثیر قابل توجهی دارد. استفاده از ژل‌های روان کننده نیز می‌تواند تا حدودی درد و سوزش پس از پاره شدن بکارت را کاهش دهد.

۶. آیا از دست دادن بکارت دلیل بر رابطه جنسی داشتن است؟
اغلب افراد از دست دادن بکارت را صرفاً به دلیل رابطه جنسی می‌دانند. در صورتی که عوامل زیادی برای از دست دادن بکارت وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به انجام ورزش‌هایی مانند سوارکاری و ژیمناستیک، جراحی‌های سنگین لگن و … اشاره کرد. همچنین برخی از افراد به طور مادرزادی دارای پرده بکارت نیستند و عدم وجود پرده نمی‌تواند دلیل بر رابطه جنسی آن‌ها باشد.

۷. آیا عدم برقراری رابطه جنسی منجر به ترمیم پرده بکارت می‌شود؟
یکی از باورهای غلطی که درباره ترمیم بکارت وجود دارد این است که عدم برقراری رابطه جنسی در طولانی مدت می‌تواند سبب‌ترمیم شدن بکارت شود! در حالی که پس از پاره شدن بکارت هیچ راه حلی به جز روش‌های پزشکی مطرح شده برای ترمیم آن وجود ندارد و صرفاً با اجتناب از برقراری رابطه جنسی نمی‌توانید مجدداً باکرگی خودتان را به دست بیاورید.

۸. پس از پاره شدن بکارت باز هم رابطه جنسی دردناک است؟
پس از پاره شدن بکارت بهتر است زوج‌ها بازه زمانی را برای ترمیم زخم این ناحیه در نظر داشته باشند؛ زیرا ادامه رابطه جنسی می‌تواند منجر به افزایش خونریزی و شدیدتر شدن زخم دهانه واژن شود. پس از گذشت چند روز زوجین می‌توانند به آرامی رابطه جنسی خودشان را شروع کنند و درد و خونریزی در این مراحل وجود نخواهد داشت.

۹. ترمیم پرده بکارت چقدر طول می‌کشد؟
برای ترمیم پرده بکارت پزشکان بازه زمانی یک تا سه ساعت را بسته به نوع عمل در نظر می‌گیرند. هنگام ترمیم فرد ممکن است بیهوش شود یا این که دهانه واژن بی‌حسی موضعی داشته باشد.
۱۰. بعد از ترمیم پرده بکارت می‌توان رابطه جنسی داشت؟
پس از این که عمل‌ترمیم بکارت به اتمام رسید، احتمال وجود درد و تورم در این ناحیه وجود دارد. پزشکان توصیه می‌کنند که پس از انجام برخی از عمل‌های ترمیم بکارت حدود ۳ تا ۶ ماه رابطه جنسی نداشته باشید تا زخم‌های این ناحیه التیام پیدا کند.

۱۱. آیا تنها با اولین رابطه جنسی پرده بکارت کاملاً پاره می‌شود؟
با توجه به نوع پرده، در اولین رابطه جنسی ممکن است پرده بکارت کاملاً از بین برود و یا اینکه مقداری صدمه ببیند و در رابطه‌های جنسی بعدی بخش‌های باقی مانده پرده از بین برود. در این حالت احتمال درد و خونریزی تا زمانی که پرده به طور کامل پاره شود وجود دارد. 

منبع خبر : برگرفته از setare

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *