5 راهکار ساده و طبیعی برای جلوگیری از "گردن درد" در زمان بارداری

۵ راهکار ساده و طبیعی برای جلوگیری از گردن درد در زمان بارداری

آیا شما باردار هستید و به دنبال لذت بردن از خوشی های مادرانه تان می باشید؟ آیا در اواخر دوره بارداریتان با گردن درد مواجه هستید؟ خب، اگر پاسخ شما به سوالات بالا مثبت است، خواندن این مطلب می تواند به شما کمک کند. درد گردن در زمان بارداری می تواند شرایط سختی باشد. آیا شما هم به خاطر اینکه دارو های مسکن به کودکتان آسیبی نرساند در سکوت از درد گردن رنج می برید؟ بله، درست است که مادر بودن از خود فارغ شدن است، اما لازم نیست شما بیشتر از حد سختی را تحمل کنید. آیا می خواهید نحوه خداحافظی با درد گردن را بدانید و از بارداری سالم هم لذت ببرید؟ پس این مطلب نی نی نما را بخوانید.

علل بروز درد گردن در زمان بارداری

علل بروز درد گردن در زمان بارداری

زمانی که باردار می شوید بدنتان با کاهش عدم تعادل هورمونی مواجه می شود. این تغییر باعث افزایش یا کاهش هورمون های مختلف و منجر به علائم گوناگونی می شود. علاوه براین، در زمان بارداری دچار تغییراتی در حالت و اندام بدنتان می شوید. درد گردن در بارداری کمی سخت می باشد. دلایل مختلفی برای درد گردن در زمان بارداری وجود دارد:

زمانی که باردار می شوید رباط گردن و شانه هایتان سست می شوند. علاوه براین، عضلات پشتتان با بزرگ شدن شکمتان شروع به تحمل فشار بیشتر و بیشتری می کنند. در مجموع همه این شرایط گاهی اوقات می توانند باعث درد گردن شود. زمانی که باردار هستید، همیشه توصیه می شود که به سمت چپتان بخوابید. انجام دائم این کار هم می تواند منجر به گردن درد شود. ممکن است با پیشرفت بارداریتان فعالیت کمتری داشته باشید و اکثر روزها را به دراز کشیدن روی تخت و نشستن روی مبل بگذرانید. این کار می تواند باعث درد گردن شود چون شما زمان زیادی را برای خواندن یا نگاه کردن به صفحه نمایش می گذرانید.

چطور در زمان بارداری به طور طبیعی از بروز گردن درد پیشگیری کنیم یا آن را کاهش دهیم؟

چطور در زمان بارداری به طور طبیعی از بروز گردن درد پیشگیری کنیم یا آن را کاهش دهیم؟

قبل از اینکه برای پیشگیری یا کاهش درد گردنتان در زمان بارداری کاری انجام بدهید، مهم است اکه ابتدا با پزشکتان در این باره صحبت کنید. در اینجا چند راهکار وجود دارد که می تواند برای کاهش درد گردن در بارداری مفید باشد:

۱٫ حفظ وضعیت خوب

این کار به شدت برای جلوگیری و کاهش هر نوع درد گردنی که ممکن است داشته باشید و نه فقط در زمان بارداری ضروری است. زمانی که باردار هستید بدنتان کشیده تر و چاق تر می شود تا فضایی را برای رشد جنین در داخل رحم ایجاد کند. این وضعیت درست در زمانی است که بدنتان حفظ تعادل را به سمت ستون فقرات تغییر می دهد. ممکن است شما احساس سنگینی یا خمیدگی زیادی کنید. این اتفاق می تواند باعث سفتی و کشیدگی عضلات گردنتان و منجر به درد گردن شود.

۲٫ شنا کردن یا ورزش های آبی

در بسیاری از موارد، شنا یا ورزش های ساده بارداری که در داخل آب انجام می شوند به عنوان روش هایی برای تسکین درد گردن شناخته می شود. اگر انجام این کار برای شما خطری ندارد با پزشکتان درباره آن صحبت کنید. به توصیه های پزشکتان درباره ورزش های خاصی که می توانید در زمان بارداری انجام دهید توجه کنید.

۳٫ کمک گرفتن از یک کایروپراکتور

قبل از انجام این کار قطعا به تایید پزشکتان نیاز دارید. کایروپراکتور فردی است که با درمان های دستی به طور طبیعی مفاصل بدن شما را تنظیم خواهد کرد و به تسکین هر نوع دردتان کمک می کند. مطمئن شوید که کایروپراکتوری که نزد آن می روید یک متخصص حرفه ای تایید شده است و با خانوم های باردار کار می کند.

۴٫ با زاویه هم سطح چشم نگاه کردن

قوز کردن یا به پایین نگاه کردن مداوم می تواند باعث فشار زیادی به گردنتان و در نهایت منجر به درد و ناراحتی آن شود. اگر مجبور هستید پشت میز بشنید و کار کنید یا به صفحه نمایش خیره شوید، از هم سطح بودن صفحه نمایش با زاویه دیدتان مطمئن شوید. به جلو نه به پایین نگاه کردن به این معنی خواهد بود که گردنتان در زاویه معین است و این کار از بروز درد گردن پیشگیری خواهد کرد.

۵٫ داشتن بالش راحت

گاهی اوقات همه چیزی که برای پیشگیری یا کاهش درد گردن نیاز دارید یک بالش خوب است. ممکن است در حال حاظر بالش شما سفت باشد یا اینکه خیلی ارتفاع زیادی داشته باشد. چند بالش مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است.

ورزش سریع و ساده گردن

ورزش سریع و ساده گردن

این حرکات را برای تسکین هر نوع درد گردن امتحان کنید اما اگر این حرکات باعث ناراحتی شما می شود آنها را قطع کنید:

صاف بشینید و رو به جلو نگاه کنید. سرتان را به سمت چپ بچرخانید تا هر حدی که گردنتان می تواند به سمت چپ ببرید و این کار را انجام دهید و آن را حدود ۱۵ ثانیه نگه دارید. دوباره به حالت اول برگردید. سرتان را به سمت راست بچرخانید تا هر حدی که می توانید آن را آنجا ببرید و به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید. دوباره به حالت اول برگردید. چانه تان را به سمت قفسه سینه تان خم کنید و به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید. دوباره به حالت اول برگردید.

این روش های ساده می توانند به پیشگیری و تسکین هر نوع درد گردن که ممکن است در بارداری دچار آن شوید کمک کند. این روش ها برای خودداری از مصرف هر نوع دارو که برای تسکین درد به آن نیاز دارید هم عالی هستند. در مورد این روش ها با پزشکتان صحبت کنید و زمانی که به شما تایید داد آنها را انجام دهید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *