۴ پیشنهاد خوشمزه برای لاغری سریع!/ فواید مصرف تخم‌مرغ برای صبحانه

تخم مرغ و تناسب اندام

مصرف یک عدد تخم‌مرغ برای صبحانه، می‌تواند وعده‌غذایی کاملی محسوب ‌شود و شما را برای مدت طولانی سیر نگه دارد؟ نتیجه یک تحقیق جامع روی ۳۰ خانمی که اضافه وزن داشتند نشان می‌دهد آن دسته از خانم‌هایی که برای صبحانه، ۲عدد تخم‌مرغ نیمرو همراه ۲ عدد نان تست مصرف کردند، حداقل ۳ تا ۶ ساعت میل به خوردن نداشتند و احساس سیری می‌کردند. تحقیقی دیگر نشان می‌دهد پروتئین موجود در تخم‌مرغ، باعث حفظ قندخون و عدم احساس گرسنگی‌ می‌شود.

فواید لوبیا برای لاغری

 شاید تابه‌حال با نام cholecystokinin برخورد نکرده باشید و کاملا برایتان جدید باشد، اما درواقع یکی از موثرترین هورمون‌ها درکاهش وزن است؛ این هورمون، یک مدافع طبیعی و شدید اشتها است. اما چگونه می‌توان میزان این هورمون را در بدن افزایش داد؟ به گزارش یکی از محققان دانشگاه کالیفرنیا،‌ یکی از روش‌ها، مصرف لوبیا ست؛ آزمایشی که روی ۸ مرد صورت گرفت نشان داد میزان این هورمون با مصرف وعده‌های غذایی حاوی لوبیا، نسبت به سایر وعده‌ها که فاقد لوبیا بود، چند برابر شد.

سالاد

 نتایج یک تحقیق روی ۴۲ خانم نشان می‌دهد آن دسته از خانم‌هایی که هر روز یک ظرف سالاد کم‌کالری مصرف می‌کنند، ناهار کمتری نسبت به سایر افراد می‌خورند. راز این اتفاق، به‌خاطر مصرف آن ظرف بزرگ سالاد است چراکه باعث سیرشدن شما می‌شود و جلوی اشتهایتان را برای خوردن غذا می‌گیرد؛ نکته کلیدی دیگر درمورد سالاد این است که افرادی‌که روزانه یک ظرف سالاد می‌خورند، ویتامین E,C، اسیدفولیک مورد نیاز بدن شما را تامین کرده و حتی به میزان بیشتری در بدن‌تان ذخیره می‌کنند.

چای سبز Green tea

کافئین درچای سبز باعث لاغرشدن می‌شود. نوعی آنتی‌اکسیدان به اسم کاتچین در چای سبز موجود است که باعث افزایش متابولیسم و سوخت‌و‌ساز چربی می‌شود. اخیرا یک تحقیق در ژاپن نشان داد، ۳۵ مرد که روزانه یک لیوان چای سبز می‌نوشیدند، کاهش وزن پیدا کردند. با نوشیدن چای سبز، متابولیسم بدن افزایش یافته، سوخت‌و‌ساز بدن بیشتر شده و چربی‌های اضافه می‌سوزد. نوشیدن چای سبز همچنین باعث کاهش کلسترول بد (LDL) می‌شود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *