۳ روش آسان برای پوست کندن تخم مرغ آب پز!

آموزش پوست کندن تخم مرغ آ ب پز، بهترین روش برای پوست کندن تخم مرغ  آبپز،  نحوه پوست کندن تخم مرغ، نحوه جدا کردن پوست تخم مرغ،  بهترین روش کندن پوست تخم مرغ

هر کدام از ما از انجام دادن بعضی از کار‌ها مثل خرد کردن پیاز، پوست کندن سیر و … عاجزیم. به طوری که شاید بخواهیم از انجام دادن‌شان فراری باشیم. برای من جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز ، یکی از سخت‌ترین کارهاست که همیشه از آن فراری بودم یا با نفرت انجام دادم. هیچ وقت نتوانستم پوست یک تخم مرغ پخته شده را بدون آن که صد‌ها قسمت شود، جدا کنم. اما با یاد گرفتن ترفندی سریع و آسان یاد گرفتم پوست تخم مرغ آب پز را به راحتی جدا کنم. برای یاد گرفتن این ترفند ساده و باورنکردنی با ما همراه باشید!

بعضی روش‌ها ریختن سرکه یا کمی نوشابه را برای پختن تخم مرغ پیشنهاد می‌کنند. اما به عقیده من این روش‌ها همیشه جوابگو نیستند. برای پختن تخم مرغ ابتدا یک قابلمه بردارید. تخم مرغ‌ها را به یک سبد فلزی انتقال دهید. سبد را داخل قابلمه قرار دهید و روی شعله ملایم قرار دهید. وقتی تخم مرغ‌ها شروع به جوشیدن کردند، بعد از ۱۴ دقیقه جوش خوردن، تخم مرغ‌ها را به ظرفی پر از آب و یخ انتقال دهید تا فرآیند پخت و پز متوقف شود. سپس با یکی از روش‌های زیر تخم مرغ را پوست بکنید.

روش اول جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

چندین سایت توصیه کرده بودند که به آب جوش شیرین اضافه کنید. به نظر می رسد بالا بردن pH تخم مرغ ها به کنده شدن پوستشان کمک می کند. من به آبی که برای جوشاندن تخم مرغ ها آماده کرده بودم یک دوم قاشق چای خوری جوش شیرین اضافه کردم و همان روش همیشگی را ادامه دادم. سپس با همان تکنیک همیشگی شروع به پوست کردن تخم مرغ ها کردم.

پوسته تخم مرغ به راحتی و در قطعات بزرگ از روی آن کنده شد. خیلی خوب بود مخصوصا اینکه چیزی به زمان آب پز شدن تخم مرغ ها اضافه نکرد.

روش دوم برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

این روش فوق العاده سرگرم کننده است! برای جدا کردن پوست تخم مرغ یک شیشه در بسته مانند شیشه مربا را کمی آب ریخته و تخم مرغ را داخل آن قرار دهید. در شیشه را بسته و شروع به تکان دادن ظرف کنید. تکان دادن ظرف باعث جدا شدن پوست تخم مرغ و آب داخل شیشه باعث از بین رفتن پوسته‌ها خواهد شد.

روش سوم برای به آسانی جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز

برای شروع، تخم مرغ را روی یک سطح سخت قرار دهید. سپس یک قاشق برداشته و با دقت بین پوسته و تخم مرغ وارد کنید. قاشق را آرام بچرخانید تا پوسته کاملا جدا شود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *