11 مورد که نشان میدهد شما به خود ارضایی "اعتیاد" دارید!!!

۱۱ مورد که نشان میدهد شما به خود ارضایی “اعتیاد” دارید!!!

اگرچه همه ما می دانیم که خودارضایی به طور کلی خوب و برای سلامتی مفید و واقعا سرگرم کننده است، اما به نظر می رسد که همه چیز در حد اعتدال به «خودارضایی» نیز مربوط می شود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انجام بیش از حد خودارضایی می تواند کاملا مضر باشد -و ما تنها در مورد تحریک کردن صحبت نمی کنیم-. در حقیقت، اعتیاد به خودارضایی می تواند منجر به از دست دادن شغل، بدهی، نگرانی، افسردگی و مشکلات وابستگی شود. و مانند سایر اعتیادها، صحبت کردن در موردش می تواند کمی ناجور باشد. اما وقتی صحبت از خودارضایی می شود، چه میزان خودارضایی بیش از حد محسوب می شود؟

پیتر سادینگتون که مشاور در این خصوص است، می گوید: «اساسا از این مساله نشات می گیرد که شما بیشتر از آنچه که می خواهید، خودارضایی می کنید». وی در ادامه می گوید: «برخی از اشخاص تمایل طبیعی به خودارضایی بیش از دیگران دارند، اما اگر تلاش می کنید تا انجام این کار را متوقف کنید، اما موفق نمی شوید، یا اینکه دچار درد می شوید، اما هنوز هم این کار را ادامه می دهید، در این صورت تبدیل به یک مشکل می شود. من تصور می کنم که زنان با احتمال کمتری درخواست کمک کرده یا در این خصوص صحبت می کنند».

۱۱ نشانه رایج  که نشان می دهد عادت خودارضایی تان یک اعتیاد است

11 نشانه رایج  که نشان می دهد عادت خودارضایی تان یک اعتیاد است

۱٫ شما حتی وقتی خطرناک باشد، خودارضایی می کنید

ممکن است آنقدر ناچار به خودارضایی باشید که این کار را در مکان هایی انجام می دهید که نباید این کار را بکنید. گیر افتادن توسط شریک زندگی تان، محل کار یا در یک مکان عمومی می تواند عواقب جدی داشته باشد و حتی منجر به سابقه کیفری شود. پیتر می گوید: «اگر متوجه شده اید که تمایل تان به خودارضایی بیشتر از در نظر گرفتن خطرات انجام این کار است، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که درخواست کمک کنید».

۲٫ حتی وقتی احساس نیاز جنسی نمی کنید، خودارضایی می کنید

احساس اینکه باید خودارضایی کنید، حتی اگر از انجام این کار لذت نمی برید یا اینکه احساس نیاز جنسی نمی کنید، می تواند یک مساله نگران کننده باشد. پیتر می گوید: «حتی ممکن است نشان دهد که شما مشکل وابستگی دارید. شما می توانید به عنوان روشی برای دوست داشته شدن، به دنبال الگویی باشید که بیشتر به دنبال رابطه جنسی هستید». سپس ممکن است شروع به فکر کردن به این مساله کنید که حتی اگر دوام چندانی نداشته باشد، باعث می شود که احساس بهتری کنید.

۳٫ شما بیش از حد معمول خودارضایی می کنید

اگر تمام وقت و انرژی خود را صرف این کار می کنید یا احساس می کنید که باید بیشتر از حد معمول این کار را انجام دهید، این مساله می تواند نشانه ای از اعتیاد باشد. پیتر می گوید: «برخی از افراد گزارش کردند که ۴ تا ۷ مرتبه در روز خودارضایی می کنند». وی افزود: «افراد مبتلا به اعتیاد اغلب ساعت ها و ساعت ها را در اینترنت صرف جست و جو برای ارضاء تمایل ارضاء نشونده خود می کنند».

۴٫ بعد از انجام خودارضایی احساس گناه می کنید

خود ارضایی و لذت باید همراه با هم باشند. احساس شرمندگی و گناه پس از انجام این کار، می تواند نشان دهنده این مساله باشد که مشکلی وجود دارد. اگر احساسات منفی با خودارضایی همراه باشد، ممکن است در نهایت احساس عجیب و غریب و متفاوتی داشته باشید و باعث می شود که از دیگران احساس جدایی کنید.

۵٫ خود ارضایی تبدیل به راهی برای کنترل روحیه منفی تان می شود

برخی از معتادان از خودارضایی به عنوان راهی برای جلوگیری از استرس یا کنترل احساسات خود استفاده می کنند. اگر نوعی از تروما را در زندگی تان تجربه کرده اید، پیتر پیشنهاد می کند که خودارضایی می تواند به عنوان یک مکانیسم پرت کننده حواس یا مقابله ای عمل کند. وی می گوید: «اگر به احساس لذت خود اعتیاد داشته باشید، برای یک دوره زمانی مثل این است که افکار پوچی در سر دارید؛ یک احساس جمع شدن تدریجی احساسات و رهاسازی پس از آن وجود دارد، پس احساس آرامش و آسودگی پس از آن می کنید».

۶٫ نمی خواهید دیگر خودارضایی را انجام دهید

… و با این وجود باز هم خودارضایی می کنید. اعتیاد به این معنی نیست که به چه میزان این کار را انجام می دهید، بلکه توانایی توقف آن در صورتی است که تمایل به انجام این کار داشته باشید. اگر تصمیمی آگاهانه اتخاذ کرده اید که دیگر این کار را نکنید، اما نمی توانید لمس کردن خودتان را متوقف کنید، می تواند نشان دهد که خودارضایی به جای یک خواسته به یک نیاز تبدیل شده است.

۷٫ شما در زمینه خرید فیلم های مستهجن، هزینه زیادی می کنید

کمی فیلم مستهجن دیدن، فوق العاده است، اما استفاده بیش از حد از سایت های گران قیمت می تواند در نهایت دارایی کمی برای شما باقی گذاشته و حتی منجر به بدهی شود. مراقب باشید که اجازه ندهید اعتیاد باعث از دست دادن تمام پول تان شود.

۸٫ رابطه جنسی برقرار کردن همان احساس خودارضایی را برای شما ایجاد نمی کند

ممکن است از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی تان اجتناب کنید؛ زیرا هم اکنون خودارضایی می کنید و دیگر آن نیاز جنسی را ندارید یا متوجه شده اید که شریک جنسی تان به همان شکل تمایل جنسی تان را ارضاء نمی کند. پس اگر این مساله باعث ایجاد فاصله بین شما و شریک زندگی تان شد، این یک علامت هشدار دهنده بزرگ است.

۹٫ شما درگیر و بی قرار هستید

آیا خلق و خوی شما متفاوت شده است؟ آیا در مورد عادت مخفی کردن اعتیاد خود، احساس نگرانی و دفاعی دارید؟ پیتر می گوید که احتمالا شما خسته و بی قرار می شوید، زیرا شما تمام وقت خود را بیش از حد صرف فکر کردن به خودارضایی می کنید، که حواس تان را از دیگر مسائل مهم تر پرت می کند.

۱۰٫ به جای ارتباط اجتماعی برقرار کردن، تنها مانده و خودارضایی می کنید

پیتر توضیح می دهد که انتخاب لپتاپ و دستان تان به جای بیرون رفتن و دیدن سایر اشخاص، نگران کننده است و ممکن است با اضطراب اجتماعی در ارتباط باشد. گاهی اوقات به جای بیرون رفتن و معاشرت، راحت تر است که در خانه مانده و از آن فرار کنید. وی افزود: «اغلب این مساله می تواند به یک حلقه معیوب تبدیل شود».

۱۱٫ خودارضایی باعث کاهش عزت نفس تان می شود

اگر به طور مداوم خودارضایی کردن باعث کاهش عزت نفستان می شود، زیرا احساس بدی نسبت به آنچه که انجام می دهید، کرده، اما نمی دانید که چگونه این کار را متوقف کنید، احتمالا شما معتاد هستید. اعتیاد به خودارضایی حتی می تواند مشکلات سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را بیشتر کند، به خصوص اگر منجر شود که شخص شغل خود را از دست بدهد. پیتر می گوید: «شما می توانید احساس کنید که متفاوت و آسیب دیده تر از هر شخصی در اطراف تان هستید، که این مشکل اصلی را بیشتر می کند».

چه کاری برای اعتیاد به خودارضایی می توانید انجام دهید

چه کاری برای اعتیاد به خودارضایی می توانید انجام دهید

اعتیاد به خودارضایی با حضور در گروه های معتاد به رابطه جنسی، دسترسی به خودیاری یا گروه های درمانی قابل معالجه است که پیتر معتقد است موثرترین روش برای غلبه بر اعتیاد است. این کار تا عادی سازی مساله، حمایت از شخص و کار کردن با هم در یک گروه تا زمانی که شخص بر اعتیاد غلبه کند، ادامه پیدا می کند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *