۱۱ فایده عسل و دارچین/ تقویت سیستم ایمنی با عسل و دارچین!

از زمان‌های باستان از عسل و دارچین برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شده است. دارچین یکی از قدیمی‌ترین ادویه جات شناخته شده برای انسان‌هاست و عسل قدیمی‌تر نیز هست. این دو ترکیب با خواص شفا بخش منحصر به فرد خود تاریخچه‌ای طولانی به عنوان یک روش خانگی برای درمان بیماری‌های مختلف دارند. روغن دارچین و آنزیم‌های عسل هیدروژن پراکسید تولید می‌کنند که ماده‌ای ضد میکروبی است. این ماده‌ی ضد میکروبی می‌تواند مانع رشد باکتری‌ها و قارچ‌های بیماری زا شود. دارچین به صورت پودر یا روغن مصرف می‌شود. از دارچین و عسل از سال‌ها پیش به عنوان روش طبیعی برای درمان بیمار‌های مختلف استفاده می‌شده است و بسیاری از فواید آن‌ها اثبات شده‌اند.

فواید عسل و دارچین
دستگاه ایمنی:
مصرف روزانه‌ی عسل و دارچین دستگاه ایمنی را در مقابل عفونت‌های باکتریایی و ویروسی تقویت می‌کند. از آنجایی که عسل حاوی مقدار زیادی آهن است، به تقویت گلبول‌های سفید خون کمک می‌کند.
ضد پیری: چای گیاهی تهیه شده از عسل و پودر دارچین به کنترل رادیکال‌های آزاد که در فرآیند پیری نقش دارند کمک می‌کند. مصرف چای عسل و دارچین به حفظ شادابی و نرمی پوست کمک می‌کند و طول عمر را افزایش می‌دهد.
آرتروز: ماساژ دادن نواحی متأثیر از آرتروز با مخلوط دارچین و عسل به کاهش درد کمک می‌کند. تحقیقی که اخیراً در این باره انجام شده است نشان داد که استفاده از مخلوط عسل و دارچین برای کاهش درد بسیار مفید است.
سلامت قلب: از عسل و دارچین برای کاهش سطح کلسترول خون استفاده می‌شود. آن‌ها به بازسازی سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها و بهبود گردش خون کمک می‌کنند. عسل و دارچین از مسدود شدن عروق خونی جلوگیری می‌کنند.
کاهش وزن: نوشیدن عسل و دارچین با یک فنجان آب جوش مانع تجمع چربی در بدن می‌شود. عسل و دارچین به کاهش وزن کمک می‌کنند و بسیاری از متخصصین آن را روشی ایمن برای کاهش وزن می‌دانند. ترکیب عسل و دارچین قسمت جدایی ناپذیر بسیاری از رژیم‌های غذایی به حساب می‌آید.
خستگی: آهن و قند طبیعی موجود در عسل بسیار بالاست و به تقویت بدن کمک می‌کند. آهن به افزایش سطح هموگلوبین خون کمک می‌کند و چون قند عسل طبیعی است برای بدن مضر نیست. دارچین نیز دارای خاصیت ضد خستگی است.
سرماخوردگی و آنفولانزا: مصرف عسل و دارچین برای افرادی که سرفه می‌کنند و سرما خوردگی دارند مفید است. آن‌ها همچنین حاوی ترکیباتی هستند که نه تنها میکروب‌ها را از بین می‌برند بلکه همچنین مانع رشد میکروب‌های عفونت زا آنفولانزا می‌شوند.
ریزش مو: استفاده از مخلوط عسل و دارچین به کنترل طاسی و ریزش مو کمک می‌کند.
دندان درد: خمیر تهیه شده از عسل و دارچین دندان درد را کاهش می‌دهد.
ناراحتی معده: مصرف خوراکی دارچین و عسل به کاهش درد معده کمک می‌کند.
عفونت مثانه: مصرف عسل و دارچین با آب گرم میکروب‌های مثانه را از بین می‌برد و مانع رشد آن‌ها می‌شود.
عفونت پوست: مالیدن دارچین و عسل روی نواحی آلوده به عفونت به درمان جوش‌ها ، نیش حشرات ، اگزما ، عفونت قارچی و غیره کمک می‌کند.
بوی بد دهان: از مخلوط عسل و دارچین می‌توانید برای قرقره کردن دهان استفاده کنید. عسل و دارچین به از بین بردن بوی بد دهان کمک می‌کنند.
مصرف عسل و دارچین با همدیگر فواید زیادی برای بدن دارد و با عوارض جانبی همراه نیست. ولی، سازگاری آن‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پس، بهتر است قبل از استفاده از آن‌ها با پزشک مشورت کنید.

 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *