۱۰ گام ساده تا اعتماد به نفس بالا

۱ ) سرشار از عشق به خود و عشق به دیگران باشید.
۲ ) هنگام مواجه شدن با یک تصمیم مشکل یا قرار گرفتن بر سر دوراهی، آن را سخت جلوه ندهید و با افرادی که در آن زمینه تجربه دارند مشورت ‌کنید و بی‌گدار به آب نزنید.
۳ ) به نقاط ضعف خود آگاه باشید و همیشه از موضع قدرت استفاده ‌کنید نه ضعف. زندگی هدفمند داشته باشید و تلاش ‌کنید به هدفتان برسید.
۴ ) هر روز با شوق از خواب بیدار‌شوید و هنگام تصمیم‌گیری شک و دو دلی نداشته باشید.
۵) همیشه نیمه پر لیوان را ببینید یعنی مثبت فکر ‌کنید و در اطراف خودتان هم آدم‌های مثبت‌اندیش را برای دوستی انتخاب ‌کنید.
۶) مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید و قبل از هر گونه اظهارنظر به دقت و با حوصله به حرف‌های دیگران گوش ‌کنید. مشکل خود را با لحنی شیوا و موثر بیان‌کنید.
۷) سعی ‌کنید خود را در اجتماع و محیطی که در آن زندگی ‌می‌کنید، خوب معرفی کنید، لباس‌های مرتب و تمیز بپوشید و از خرید لباس‌هایی که به شما نمی‌آید حتی اگر مد روز باشد خودداری کنید.
۸) در صورت لزوم با قاطعیت رفتار کنید. با بیانی آرام و منطقی حق خود را بگیرید. بیشتر اهل سازش و مصالحه باشید نه مخالفت.
۹) احساسات خود را کاملا کنترل کنید حتی در ناامیدی. قبل از هر حادثه هیجان‌انگیزی آرامش را تمرین ‌کنید.
۱۰) خوب غذا بخورید و سعی ‌کنید از خوردن غذاهای چاق کننده و مواد ناسالم پرهیز کنید و محیط اطراف خود را همیشه تمیز و پاکیزه نگه ‌دارید.

اشتراک‌گذاری
13 نظر
 1. با سلام،خانمی ۶۱ساله هستم، در مامو گرافی نوشته شده توده لوبوله به ابعاد۱۷*۱۵ و همچنین آدنوپاتی اگزیلاری مشاهده میشود و مختصر افزایش دانسیته پوست و نسج زیر جلدی،خیلی نگران هستم لطفا راهنمایی کنید؟

  1. سلام بهتره جواب ماموگرافی خودرا نزد متخصص جراح پستان ببرید تا بررسی شوید.

 2. سلام خانم ۳۷ ساله بخاطر بستن لوله در ۶ سال قبل خونریزی شدید و رقیق دارم کهبا خوردن ۲ مفنامیک در ۴ یا ۶ ساعت کم میشه معده و کلیه هام بخاطر قرص خوردن اذیت میشن چاره چیست آیا باید رحم رو بردارم .عاجزم کرده .هرشب قرص آهن میخورم مشکلی نیست برا .؟؟؟

  1. سلام باید علت خون ریزی شما بررسی و پیگیری شود بستن لوله های رحمی خون ریزی به این شکل نمی دهد.

 3. سلام – خانمی ۴۴ساله هستم ۵۰ روز خونریزی داشتم که با قرص و آمپول به مدت ۵ روز خونریزیم قطع شد دوباره الان حدود ۶ روز است که خونریزی دارم البته آزمایش و سونوگرافیم مشکلی نداشت. باید چه کنم. راهنمایی بکنید.

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا برای منظم شدن پریودی شما دارو تجویز شود ‌.

 4. باسلام نتییجه ازامایش خواهرم میخواستم بدونم که یک عدد کیست به ابعاد ۵۲*۵۰ با جدار نسبتا ضخیم و محتوی سپتاسیون داخلی در تخمدان چپ مشهود است.خواستیم بدونیم باید عمل بشه یا درمانی غیر از عمل هم داره

  1. سلام باید اول تحت نظر پزشک دارو مصرف کنند .

 5. سلام من ۲۳سالمه دوساله ازدواج کردم همیشه پریودام منظم بوده.جدیدا زیر دلم درد میکرد سونو دادم کیست ساده۳۲م م دارم دکتر بهم یک ورق قرص ال دی داد گفت از روز اول پریودی شروع به خوردن کن الان از روز اول شروع به خوردن کردم .و نه روز از پریودم میگذره همیشه هفت روز پاک میشدم الان به نه روز رسیده آیا به خاطر قرص هست ک میخورم خیلی نگرانم؟

 6. سلام من ۲۲ سالمه و هفته ی ۳۵ بارداری هستم چند روزه که احساس ی زائده ای در خارج مقعدم دارم و خارش داره و خون می یاد ، خواستم بپرسم که زگیل مقعدی است ؟؟؟ واگر باشه ، زایمان طبیعی میتونم انجام بدم و اینکه بعد زایمان میتونم بچمو شیر بدم و بغلش کنم ؟؟؟؟

  1. سلام خیر زگیل نیست بواسیر یا هموروئید است که به دنبال یبوست های شدید در دوران بارداری به وجود می آید و ربطی به زگیل ندارد باید به پزشک جراح عمومی خانم مراجعه نمایید تا معاینه شده و برای شما دارو تجویز شود.

 7. سلام ۴۲ سالمه ودیگه نمیخوام باردار شم جواب سونوم اینه:
  رحم دارای ابعاد۴۰*۸۰ .اکوی میومتر هتروژن وحدفاصل آندمتر ومیومتر ناواضح است که مطرح کننده تغییرات منتشر وخفیف آدنومیوزیس است.ضخامت آندومتر م م ۶ درتخمدان چپ کیست بانمای آندومتریوما به قطر۲۹م م وکیست بانمای مشابه درتخمدان راست به قطر ۴۶م م باچسبندگی شدید تخمدان ها به رحم مشاهده میشود. کیست هموراژیک درتخمدان راست به قطر ۳۸ م م مشهوداست.مایع آزاد در کلدوساک مشاهده نشد..
  درمانور «اسلایدینگ» حرکت سرویکس محدود وچسبندگی شدید در کلدوساک و خلف رحم دیده میشود.ضخیم شدگی یوتروساکرال لیگامان دوطرف با ندول ۲۰ م م درمسیر راست وندول ۷ م م در چپ مشاهده میشود.
  چکارکنم؟

  1. سلام باید به پزشک جراح زنان مراجعه نمایید تا پروسه درمانی شما شروع شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *