۳ راه طبیعی برای پیشگیری از پوکی استخوان!/ داروی گیاهی پوکی استخوان

 اگرچه بیش از ۱۰ درصد بزرگسالان بالای ۵۰ سال، پوکی استخوان را تجربه می‌کنند. با این حال نمی‌توان گفت این بیماری بخش غیر قابل اجتناب از دوران پیری است.


به گزارش everydayhealth خبر خوب این است که برای حفظ استخوان‌هایتان هیچ وقت دیر نیست. فقط با انجام تغییرات کوچک در شیوه زندگی‌تان می‌توانید استخوان‌هایتان را حفظ کنید.


سه راهکار طبیعی برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری استخوانی پیشنهاد شده است که البته علاوه بر دریافت کافی کلسیم و ویتامین دی، باید به آن‌ها توجه ویژه شود.


شرکت در ورزش‌های تحمل وزن: تمرینات تحمل وزن و تمرینات تقویت عضلات، منجر به تقویت استخوان‌ها و به تأخیر انداختن پوکی استخوان وابسته به سن می‌شود. برخی از ورزش‌های تحمل وزن عبارت‌اند از پیاده روی، آهسته دویدن، پرش با طناب، اسکی، بالا رفتن از پله.


مصرف پروبیوتیک ها، میوه‌ها و سبزیجات: بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات حاوی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، ویتامین کا، ویتامین ث و پروتئین است. مصرف آنتی اکسیدان ها نیز فرایند التهاب و استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش می‌دهند. ضمناً مصرف میوه‌ها و سبزیجات با افزایش تراکم استخوان مرتبط است. یک مطالعه سوئدی حاکی از آن است زنانی که از غذاهای گیاهی دوری می‌کنند، ۸۸ درصد بیشتر در معرض خطر شکستگی‌های لگن در مقایسه با دیگرانی قرار دارند که روزانه ۵ وعده میوه و سبزیجات می‌خورند.


مصرف غذاهای تخمیر شده از قبیل کفیر، کلم ترش، کیمچی، نیز تأثیر مثبتی روی استخوان‌ها دارد. این محصولات غذایی حاوی پروبیوتیک ها هستند که باعث تقویت و رشد باکتری‌های خوب روده شده و در نهایت افزایش تراکم مواد معدنی استخوان را به همراه دارند.


دریافت خواب کافی: یک مطالعه که نتایج آن در سال ۲۰۱۵ و در مجله انجمن طب سالمندان آمریکا منتشر شد، نشان داد مردان و زنان بالای ۵۰ سال که کمتر از ۶ ساعت عادت به خواب شبانه روز دارند، بیشتر در معرض پوکی استخوان قرار می‌گیرند. اغلب بزرگسالان نیاز به خواب بین ۷ تا ۸ ساعت در روز دارند.

منبع خبر : سلامانه

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *