کودکان را در آشپزی دخالت دهید

بهترین راه برای آموزش تغذیه صحیح به بچه‌ها، دخالت دادن آنها در پختن غذاست. در كشوری مانند انگلستان، پایگاه‌هایی وجود دارد كه به شكل آشپزخانه بوده و به بچه‌ها طرز صحیح طبخ انواع غذا یاد داده می‌شود. از این رو، به والدین توصیه می‌شود حداقل یك روز را به آشپزی كردن با فرزندشان اختصاص دهند.

البته باید آشپزخانه محل پرهیجان و شادی‌آفرینی باشد. برای این منظور بهتر است شما روش طبخ را برای فرزندتان بخوانید و از او بخواهید ‌كارهایی ‌كه می‌خواهید، انجام دهد. البته بر حسب سن كودكتان قسمتی از كار را به وی محول كنید و قسمت‌های خطرناك كار را خودتان انجام دهید. 

بچه‌ها از تزیینات غذا لذت می‌برند، به این دلیل آنها را در این قسمت بیشتر دخالت دهید و همه موادی كه فكر می‌كنید مورد نیازشان است، در اختیارشان قرار دهید. توصیه می‌شود، از مواد غذایی كه بچه‌ها كمتر آنها را می‌پسندند مانند میوه، سبزیجات و گوشت قرمز در غذایی كه او در طبخش به شما كمك می‌كند، استفاده كنید تا او با این غذاها آشتی كرده و كم‌كم تشویق شود این غذاها را بخورد.

بچه‌ها غذاهایی را كه خودشان تهیه می‌كنند با میل بیشتری می‌خورند. همین كار موجب می‌شود میل به خوردن مواد غذایی پركالری و چاق‌كننده در كودك شما كاهش یافته و رژیم غذایی فرزندتان بدون آنكه آزاری ببیند، تصحیح شود.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. چه جالب! من همیشه این کارو می کردم و از اون زمان دخترم خوش اشتهاتر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *