بهترین بیمارستان برای زایمان

بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران

بهترین بیمارستان برای زایمان، بیمارستانی است که زایمان سالم و بدون مشکل در آنجا انجام شود و مادر و نوزاد به سلامت آن را ترک کنند. امکانات رفاهی و درمانی بیمارستان برای مادر و نوزاد، تمیزی و هتلینگ بیمارستان، توجه به نیاز‌های کودک و مادر در بیمارستان و چگونگی رفتار پرستاران و کادر درمان از زمان پذیرش تا موارد اورژانسی و ترخیص، ازجمله عواملی است که بیمارستان‌ ها را در درجات مختلف قرار می‌دهد.

از طرفی نوع بیمارستان، مدت اقامت بیمار در بیمارستان، خدمات بهداشتی و پزشکی ارائه شده به بیمار، شهرت پزشک و توافق بیمار و پزشک نیز در تعیین هزینه انواع زایمان مؤثر است.

بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران

بیمارستان آبان

این بیمارستان خصوصی است .و بخش زنان و زایمان ان بسیار مجهز است. بیمارستان آبان دارای آزمایشگاه IVF فو قالعاده پیشرفته است و روزانه عمل های جراحی نازایی زیادی در این بیمارستان انجام میشود.
تلفن:۰۲۱۸۳۸۳۹۰۰۰ , ۰۲۱۸۳۸۳۸
آدرس: منطقه۶، خیابان کریمخان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی) – پلاک ۴۶

بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم

بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم تمامی بخش ها به بیماری های زنان اختصاص دارد.  کلیه عمل های زیر در این بیمارستان انجام میشود. و در حال حاضر بزرگترین بیمارستان تخصصی زنان و درمان نازایی در تهران میباشد.

 • کلینیک‌های نازائی زنان
 • بارداری‌های پرخطر
 • اختلالات غدد
 • کلینیک یائسگی
 • سرطان‌های دستگاه تولیدمثل
 • کلینیک پستان
 • کلینیک مشاوره ژنتیک و کلینیک جراحی پلاستیک شکم
 • پستان و نواقص مادرزادی دستگاه تولیدمثل

تلفن: ۴۷۰۲ – ۰۲۱ (۱۰ خط)
فکس : ۴۴۶۷۰۸۸۵ – ۰۲۱
آدرس: منطقه ۵، شهرک اکباتان، انتهای فاز ۳

لیست بیمارستان نیمه خصوصی برای زایمان

بیمارستان حضرت زینب

از مزایای این بیمارستان دولتی بودن آن است و این بیمارستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی میباشد. و تمامی عمل های جراحی مربوط به زنان و نازایی در این بمارستان انجام میشود.
تلفن: ۸۸۸۴۳۹۷۵ – ۸۸۸۳۱۵۲۱
آدرس: منطقه ۶ خیابان سمیه، خیابان موسوی (فرصت)، پلاک ۳۹

بیمارستان محب یاس (میرزاکوچک خان سابق)

این بیمارستان جز با سابقه ترین بیمارستان های زنان و زایمان در تهران است. کلیه ازمایشگاه ها و کلینک های تخصصی زنان در بیمارستان در حال خدمت رسانی به شما هستند.
تلفن:۸۸۹۰۰۰۰۲
آدرس: منطقه ۶، خیابان استادنجات الهی (ویلا)، بیمارستان محب یاس (میرزاکوچک خان سابق)

بیمارستان هدایت

این بیمارستان دولتی در بهداشت مادر و کودک و واکسیناسیون نیز خدماتی را به شما ارائه میدهد.
تلفن: ۰۲۱۲۲۵۴۰۶۷۳ , ۰۲۱۲۲۵۴۴۱۷۳ , ۰۲۱۲۲۵۴۴۱۷۴
آدرس: منطقه ۳، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، تقاطع خیابان هدایت

بیمارستان رویین تن آرش

این بیمارستان دولتی است و برای اهالی شرق تهران جز بهترین گزینه ها برای انتخاب میباشد.
تلفن بیمارستان: ۰۲۱-۷۷۸۸۳۲۸۳-۶
تلفن نوبت دهی: ۷۵۰۸۱

آدرس: منطقه ۴، بزرگراه رسالت – بعد از اتوبان شهید باقری-خیابان شهید باغدارنیا (رشید شمالی) – نبش کوچه ۱۶۰/۱ غربی(شهید عبدالمجید)

بیمارستان مهدیه

بیمارستان مهدیه دارای  ۱۳۷ تخت در اکثر رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی، خدمات درمانی ویژه بانوان میباشد. خدمات دیگری نظیر بخش‌های تخصصی اورولوژی اطفال و نوزادان، جراحی‌های زنان، غربالگری، نوزادان نارس، حاملگی‌های پرخطر ، نیز در این بیمارستان انجام میشود.
تلفن: ۵۵۰۶۲۶۲۸ (۱۱خط)
آدرس: تهران – میدان شوش – خیابان فداییان اسلام – کوچه شیشه گر خانه – خیابان شهید رجب نیا

بیمارستان مفرح

بیمارستان مفرح در یک باغ در منطقه یاخچی آباد واقع شده است و محیط دلپذیری برای مادران و نوزادانشان دارد. این بیمارستان  دارای ۲۰۰ تختخواب برای خدمات رسانی در زمینه زنان و زایمان است.
آدرس : تهران – یاخچی آباد – اتوبان تند گویان – پل بصیر – میدان بهمنیار – خیابان بهمنیار
تلفن : ۰۲۱۵۵۳۴۹۹۷۵ , ۰۲۱۵۵۳۱۱۹۲۵ , ۰۲۱۵۵۳۱۱۹۲۶ , ۰۲۱۵۵۳۱۱۹۲۷ , ۰۲۱۵۵۳۱۱۹۲۸ , ۰۲۱۵۵۳۱۱۹۲۹

لیست بیمارستان نیمه خصوصی برای زایمان

بیمارستان جواهری

نوع بیمارستان: دولتی

تعداد تختخواب: ۵۸

تلفن: ۰۲۱۲۲۶۱۸۵۲۴
آدرس: تهران – منطقه ۳ – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از قلهک – خیابان شهید محمد خاقانی ( زرگنده )

بیمارستان مادران

این بیمارستان با داشتن ۳۰ تختخواب در زمینه زایمان در آب فعالیت می کند و متخصصان زایمان در آب بهرمند است.

تلفن: ۰۲۱۸۸۷۵۱۴۱۴ , ۰۲۱۸۸۷۵۱۴۷۷

آدرس: منطقه ۷، خیابان بهشتی (عباس آباد)، نرسیده به میدان تختی، خیابان کاووسی فر، کوچه آریا وطنی

بیمارستان بابک

تعدا تختخواب: ۶۰

تلفن: ۶۶۰۱۴۸۰۰~۲
آدرس: تهران ، منطقه ۱۰، خیابان آذربایجان ، خیابان کارون، چهارراه طوس

بیمارستان اکبرآبادی

بیمارستان اکبرآبادی پراردحام ترین زایشگاه تهران است. اولین زایمان در اب در تهران در این بیمارستان انجام گرفته است. و از نامداران این زمینه میباشد. در سال گذشته این بیمارستان به عنوان اولین مرکز دوستدار مادر در تهران انتخاب شد. در این بیمارستان به حفظ حریم خصوصی مادر که از طریق قرار دادن مادر هنگام زایمان در بخش‌های مجزا، اهمیت زیادی داده میشود.

تلفن: ۵۵۶۰۶۰۳۴
آدرس: منطقه ۱۲، مولوی، ایستگاه باغ فردوس، نبش خیابان مادر

بیمارستان لولاگر، دولتی

تلفن: ۰۲۱۶۶۸۳۹۴۰۶ , ۰۲۱۶۶۸۷۹۶۱۰
آدرس: منطقه ۱۰، خیابان خوش جنوبی، بین خیابان دامپزشکی و آذربایجان

بیمارستان دکتر سپیر

این بیمارستان توسط جامعه یهودیان بنیانگذاری شده است و به تمام هموطنان خدمات ارائه می‌دهد.
تلفن: ۰۲۱۳۳۵۵۵۰۰۰ , ۰۲۱۳۳۵۵۵۰۰۱ , ۰۲۱۳۳۱۲۹۶۲۹ , ۰۲۱۳۳۱۲۹۸۲۳
آدرس: تهران – منطقه ۱۲- خیابان مصطفی خمینی – نرسیده به چهارراه سیروس – نبش کوچه مرادی

قبل از ماه سوم به فکر مکان زایمان باشید

فراموش نکنید بیشتر پزشکان بویژه متخصصان اسم و رسم‌دار فقط در بیمارستان‌های خصوصی و نیمه‌ خصوصی حضور دارند و اکثر بیمه‌های طرف قرارداد با بیمارستان‌ها هزینه ناچیزی از زایمان شما را تقبل می‌کنند و بقیه را باید از جیب بپردازید؛ مگر این‌که بیمه تکمیلی داشته باشید.

همچنین کم نیستند متخصصان زنان و زایمانی که سزارین را در بیمارستانی خاص توصیه می‌کنند که پرخرج‌تر است و بسیاری از خانواده‌ها از عهده تامین مخارج آن برنمی‌آیند.

به همین دلیل توصیه می‌شود خانم‌های باردار قبل از ماه سوم بارداری، پزشک و البته بیمارستان خود را انتخاب کنند البته چه بهتر پزشکی که انتخاب می‌کنید، طرفدار پروپاقرص زایمان طبیعی باشد.

می‌پرسید چرا؟ پاسخ کاملا واضح است. سزارین هزار و یک عارضه دارد؛ مگر این که مجبور به سزارین اورژانسی شوید.

لطفاً تجربه های خود را در مورد “انتخاب بیمارستان خوب برای زایمان” با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری
9 نظر
 1. مامانای عزیز من یک پرستارم و توصیه دلسوزانه من به شما اینه که حتماً حتماً در مورد پزشکتون تحقیق کنید پرس و جو کنید و همینطور درباره بیمارستان و سایر کارکنان. شما جون خودتون و بچتون را دارید می سپارید دست اونا.

  1. بدترین بیمارستان خصوص ایرانشهر هست با اینکه پنج میلیون پول گرفتن واسه زایمان طبیعی
   بیمارستان امام خمینی دولتی و نیکان خصوصی عالیا

 2. مامای همراه، خیلی خوبه. هزینه اش هم شنیدم حدود ۱ تومنه البته آخرین قیمتو نمی دونم. همیشه یه نفرو دارید که سوالاتونو ازش بپرسید. یه آرامش روانی خوبیه. برای انتخاب مامای همراه، بهتر است که سه ماه قبل از تاریخ زایمان به یکی از مراکز خدمات مشاورۀ مامایی مراجعه کنید. در این مراکز فهرستی از ماماها را در اختیارتان می‌گذارند و شما یک ماما را انتخاب می‌کنید. برای این منظور می‌توانید در خصوص تجربه و مهارت‌های ماما از مرکز مربوطه سؤال کنید یا از دوستی کمک بخواهید که قبلاً از خدمات مامای همراه استفاده کرده است. اگر قبلاً بیمارستانی را انتخاب کرده‌اید، حتماً در خصوص پذیرش مامای همراه در آن بیمارستان تحقیق کنید. برخی بیمارستان‌ها از ورود مامای همراه به داخل اتاق زایمان جلوگیری می‌کنند.

 3. هر چی پول بدی همونقدر آش میخوری. بیمارستان دولتی خدمات کمتری داره و توجه زیادی به زائو نمیشه. اما تو بیمارستان خصوصی ارزش برات قایل میشن و برخورد پرسنل عالییییییییییی

 4. هر کسی از بیمارستان خودش راضیه

  تجربه ش رو اینجا بگه

  من زایمان در آب رو ترحیح میدم

  کاش یه جای خوب و سالم با قیمت مناسب باشه

  ☆☆☆

 5. من سال ۹۲ اقبال زایمان کردم بدک نبود اما شیر نداشتم و بچه ساعتها گریه می کرد و بارها درخواست شیر خشک کردیم اما نمی دادند گفتند ممکنه بعدا سینه رو نگیره خیلی ناراحت شدم به هر حال اورژانسی بود وقتی شیر نداشتم. این خاطره را فراموش نمی کنم دکتر فرساد هم برای ویزیت بعد از سزارین من نیامد البته!!!!!!

 6. بسمه تعالی

  برسد به دست مدیریت محترم بیمارستان میلاد

  با عرض سلام و خسته نباشید…

  همانگونه که مستحضرید درد زایمان جزو دردناکترین و غیرقابل تحمل ترین دردهاست که مادران فداکار باید این درد را تحمل فرمایند، مادرانی که بهشت زیر پای ایشان است و صد البته این بهشت با جهنمی به اسم “بلوک زایمان بیمارستان میلاد” هم ردیف شده است.

  اگر سری به درگاههای اینترنتی بزنید یا نظرسنجی میدانی فرمایید و نظرات مردمی را که مسیرشان به این بلوک و بخش های تابعه افتاده بررسی فرمایید خواهید دید که بلوک فوق جهنم بی شائبه ی مادران می باشد… بلوکی که باید آداب کارکنانش درد مادران را بکاهد با رفتار پزشکانش، ماما ها و کادر درمانی که توام با تحقیر و توهین و بداخلاقی هایش نه تنها درد را نمیکاهد بلکه آنجا را شبیه شکنجه گاهی کرده که معترضین را حتی گاها با برخوردهای فیزیکی نیز پذیرایی می کند.

  جناب رییس!!! مردمانی که به واسطه نداشتن پولهای هنگفت یا نداشتن ژن برتر یا قرار نگرفتن در زمره آقایان و آقازاده ها توانایی بستری شدن در بیمارستانهای خصوصی را ندارند باید بلوک جهنمی زایمان شما را تجربه کنند ،آیا این دور از انسانیت نیست؟؟؟

  آقای رییس !!! از طرفی دوره تن آرامی و شیردهی و … در بیمارستان برگزار میکنید از طرف دیگر کارکنان بلوک زایمان نه تنها ارزشی برای این دوره ها قائل نمیشوند بلکه به تمسخر هم میگیرند!!!

  جناب رییس!!! بلوک زایمان شما بحق ” جهنمی برای زایمان و کابوسی برای مادران” است که به نظر می رسد شما از امور بخش فوق هیچ و تاکیدا هیچ خبر و اطلاعی ندارید.

  این حرف دل خیلی از مادران و پدران عزیز می باشد.

  به امید آنکه شاید……

  با تشکر ع.م

  1. جاری من میلاد زایمان کرده در این مورد چیزی نمی گفت اما به هر حال بیمارستانهای خصوصی قطعاً به مریضهاشون بیشتر احترام میذارن.
   میلاد جز شلوغترترین بیمارستاهای ایرانه. باید به پرستارهاشون آموزش بدن که با مراجعین چگونه رفتار کنند کارکنان مراکز دولتی معمولا بی اعصابن!!!!!!!!!!

 7. دکتر مظفر جلالی هم تو بیمارستان بهمن و هم پیامبران هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *