کاهش دردهای قاعدگی با “جینسینگ”/ خوردن چای جینسینگ در بارداری

شما می‌توانید ریشه‌ی جینسینگ را به طور کامل یا به شکل پودر تهیه کنید …

جینسینگ یک گیاه همه ساله و با ریشه‌ی گوشتی است که برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفته می‌شود جینسینگ بومی کوه‌های منچوری در چین است و از ۵۰۰۰ سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفته است. شما می‌توانید از ریشه‌ی جینسینگ برای درست کردن چای استفاده کنید. گفته می‌شود این چای خواص درمانی و انرژی‌زا زیادی دارد. شما می‌توانید از ریشه‌ی تازه یا خشک شده‌ی جینسینگ برای درست کردن چای استفاده کنید. امروزه چای جینسینگ یکی از نوشیدنی‌های معروف در سرتاسر جهان به شمار می‌رود.

فواید چای جینسینگ
اگر چه گفته می‌شود چای جینسینگ فواید زیادی دارد ولی، از لحاظ علمی شواهدی دال بر صحت این قضیه وجود ندارد.
جینسینگ به تحریک تولید پروتئین‌های مشابه آنتی بادی کمک می‌کند که این به نوبه‌ی خود به مبارزه با سرما خوردگی کمک می‌کند.
جینسینگ همچنین به تنظیم قند خون در افراد دیابتی کمک می‌کند.
ریشه‌ی جینسینگ حاوی ترکیبی است که آزاد سازی ACTH را تحریک می‌کند که هوشیاری و تمرکز را افزایش می‌دهد.
این باور وجود دارد که چای جینسینگ کیفیت خواب و همچنین خلق و خو را بهبود می‌بخشد.
مصرف منظم این چای گیاهی به مبارزه با خستگی و کمبود انرژی کمک می‌کند. جینسینگ این توانایی را دارد که سطح انرژی را در بیماران سرطانی افزایش دهد.
چای جینسینگ اشتها را به طور طبیعی سرکوب می‌کند. بنابراین، به کاهش وزن کمک می‌کند.
مصرف منظم چای جینسینگ به گوارش کمک می‌کند و همچنین استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد.
همچنین این باور وجود دارد که چای جینسینگ دستگاه ایمنی را تقویت می‌کند ، استقامت بدن را بهبود می‌بخشد و دارای خاصیت تقویت کننده قوای جنسی است.
برخی تحقیقات همچنین نشان داده‌اند که جینسینگ قرمز می‌تواند به افرادی که از اختلال در نعوظ رنج می‌برند کمک کند. البته به تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است.
چای جینسینگ ناراحتی دوران قاعدگی را کاهش می‌دهد.
همچنین گفته می‌شود چای جینسینگ سطح کلسترول LDL را کاهش می‌دهد
.

انواع جینسینگ
دو گونه‌ی اصلی جینسینگ وجود دارد که عبارتند از جینسینگ آسیایی که در چین ، ژاپن و کره یافت می‌شود و جینسینگ آمریکایی که عمدتاً در ویسکانسین ، مینه سوتا ، گرجستان ، اوکلاهاما ، کلمبیا و انتاریو رشد می‌کند. گونه‌ی سومی نیز به نام جینسینگ قرمز یا جینسینگ کره‌ای نیز وجود دارد که چیزی جزء جینسینگ آسیایی فرآوری شده نیست. شما می‌توانید ریشه‌ی جینسینگ را به طور کامل یا به شکل پودر تهیه کنید. برخی اوقات از برگ‌های گیاه جینسینگ نیز استفاده می‌شود ولی، برگ‌های جینسینگ به اندازه‌ی ریشه‌ی آن مؤثر نیستند. ریشه‌ی جینسینگ هم به صورت جینسینگ قرمز و هم سفید در دسترس است. در هر دو مورد گیاه جینسینگ به مدت سال قبل از اینکه ریشه قابل استفاده باشد رشد می‌کند. تفاوت میان آن‌ها روش فرآوری است. برای درست کردن جینسینگ سفید پوست ریشه را می‌کنند و زیر نور خورشید خشک می‌کنند. ریشه‌ی خشک شده رنگ سفید متمایل به زرد پیدا می‌کند. برای درست کردن جینسینگ قرمز ریشه‌ را بدون پوست کندن بخار می‌دهند و خشک می‌کنند.

عوارض جانبی
از آنجایی که اطلاعات علمی یکپارچه‌ای راجع به فواید این گیاه وجود ندارد، بهتر است قبل از استفاده از آن با پزشک مشورت کنید. گفته می‌شود جینسینگ عوارض جانبی با خود به همراه ندارد. ولی، مصرف بیش از حد آن‌ها ممکن است منجر به بروز عوارض جانبی شود. احتمال تداخل با داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی ، داروهای ادرار آور و داروهای فشار خون و قند خون وجود دارد.

زنان باردار یا شیرده و افراد مبتلا به اندومتریوز و فیبروئید رحم نیز باید از مصرف جینسینگ خودداری کنند.

چای جینسینگ تأثیر آرامبخشی دارد و مصرف منظم آن به درمان اختلالات خواب کمک می‌کند. ولی، از مصرف بیش از حد چای جینسینگ خودداری کنید زیرا، ممکن است تأثیرات منفی بر روی سلامت شما داشته باشد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *