طریقه مصرف پماد ایپوزینک

پماد زینک اکسید و همه دانستنی های آن

روی یک عنصر معدنی ضروری برای بدن می باشد. این ماده در مقادیر بسیار کم مورد نیاز است، اما نقش عمده ای در عملکردهای مختلف بدن دارد. در صدها آنزیم وجود داشته و به طور فعال عملکرد این آنزیم ها را تحت تأثیر قرار میدهد. در واقع، عملکرد آنزیم همه ی اندام های بدن از جمله پوست وابسته به روی می باشد. پی برده شده که این عنصر در تقریبا همه ی سلول ها و بافت های بدن وجود داشته و به رشد، تعمیر و نگه داری سلول ها کمک می کند. اکسید روی به ویژه برای بهبود وضعیت پوست مفید بوده و یک جزء معمول کرم های مختلف پوست می باشد. کرم زینک اکسید یک کرم چند منظوره بوده که دارای طیف گسترده ای از کاربردها می باشد. این مقاله عمدتا مصارف کلیدی و اثرات مفید کرم زینک اکسید را مورد تاکید قرار می دهد.

اثربخشی کرم زینک اکسید در این واقعیت نهفته است که آن ها خواص ضد عفونی کنندگی بسیار عالی داشته که باعث تخریب میکروب های سطح پوست می گردند.  علاوه بر این، باعث سرکوب اثرات هیستامینهای آزاد شده توسط سیستم ایمنی شده و بنابراین به کاهش التهاب پوست کمک می کنند.

پماد زینک اکسید برای آبله مرغان

در افرادی که دچار آبله مرغان شده اند ممکن است در حال حاضر جای زخم بصورت گود افتادگی باقی مانده باشد، برای برطرف کردن جای گود افتادگی از کرم زنک اکسید تجویز می شود.

مصارف کرم زینک اکسید (پماد اکسیددوزنگ)

از آن جا که روی یک جزء طبیعی سلول های پوست می باشد، هنگامی که این کرم به کار برده می شود، مواد مغذی به آسانی جذب پوست می گردد. به همین دلیل، این کرم می تواند برای درمان تعدادی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین باعث حفاظت از سطح پوست از اشکال مختلف آسیب ها می گردد. برخی از مصارف مهم کرم زینک اکسید روی به شرح زیر می باشد:

زینک اکساید بعد از میکرودرم

میکرودرم ابریژن یک روند لایه برداری غیرتهاجمی پوست است که در طی انجام آن لایه خارجی و مرده پوست با ملایمت تراشیده می شود و باعث تولید کلاژن های پوست می شود و در نهایت پوست صورت شما جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. بعد زا انجام دادن میکرودرم پوست کمی دچار التهاب و سوزش می شود، برای بر طرف کردن این التهاب ها از کرم زینک اکساید استفاده می شود.

درمان و پیشگیری از جوش صورت

کرم زینک اکسید می تواند به طور مستقیم بر روی بیماری جوش صورت به کار برده شود. خواص ضدباکتریایی آن باعث کشتن باکتری ها شده و خواص ضد التهابی آن ها باعث پایین آوردن التهاب پوست می گردد. بنابراین باعث کاهش جوش می گردد. این ماده برای پیشگیری از جوش صورت نیز مفید می باشد. این کرم چربی های بیش از حد سطح پوست که تمایل به نفوذ در منافذ پوست و ایجاد جوش دارند را جذب می کند. کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه می باشد و یا این که مدتی است از این مشکل رنج می برند، باید از این کرم به طور منظم به منظور درمان جوش موجود و جلوگیری از فوارن بیشتر آن استفاده کنند.

درمان بثورات‌ ناشی‌ از بستن‌ پوشك‌

کرم زینک اکسید برای درمان بثورات‌ پوشک بسیار موثر می باشد. اکسید روی یک ماده ی شیمیایی قوی بوده و می تواند به صورت امن بر روی پوست ظریف نوزادان بدون ترس از هر گونه واکنش خشن پوستی مورد استفاده قرار گیرد. نوزادان کوچک به دلیل رطوبت به دام افتاده در داخل پوشک که یک محیط پرورش ایده آل برای رشد کنترل نشده ی باکتری ها می باشد، به بیماری بثورات‌ پوشک دچار می شوند. در نتیجه، پوست تحریک و ملتهب شده و بثورات‌ پوشک ایجاد شده که باعث ناراحتی نوزادان می گردد. کرم یک مانع بر روی سطح پوست ایجاد کرده و اجازه نمی دهد که محرک های پوستی با پوست تماس پیدا کنند. بنابراین باعث محافظت از پوست در مقابل آسیب بیشتر شده و بهبود سریع تر جوشها تضمین می گردد.

پماد زینک اکساید ۲۵ درصد

حفاظت از آفتاب

اشعه ی ماوراء بنفش خورشید تاثیر مخربی بر سطح پوست می گذارد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید منجر به آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست، چین و چروک و مشکلات دیگر می گردد. چنین خساراتی می تواند به کمک کرم زینک اکسید پیشگیری گردد. آیا این واقعا به عنوان ضد آفتاب عمل میکند. هنگامی که شما این کرم را بر روی پوست اعمال می کنید، جذب پوست نمی گردد، بلکه بر روی سطح پوست به شکل یک سد محافظتی عمل کرده که می تواند مانع از نفوذ اشعه ی ماوراء بنفش آفتاب به پوست گردد. شما می توانید از این کرم به عنوان یک ضدآفتاب برای نوزادان و کودکان کوچک نیز استفاده کنید.

مصارف دیگر کرم زینک اکسید

ملاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ای تیره بر روی پوست صورت تشخیص داده می شود. استفاده ی منظم کرم زینک تا حد زیادی به تسکین علائم ملاسما کمک می کند. این کرم می تواند برای درمان اگزما نیز استفاده شود که یک اثر آرام بخش بر التهاب و تحریک پوست دارد. صدمات پوستی جزئی مانند بریدگی ها، سوختگی ها یا خراش ها نیز می تواند با زینک اکسید درمان گردد.

نحوه ی استفاده از کرم زینک اکسید

کرم زینک اکسید تنها برای مصرف موضعی استفاده می شود. قبل از این که کرم را بر روی پوست خود استفاده کنید، دست و صورت خود را به طور کامل بشویید. برچسپ روی کرم را به منظور بررسی هر گونه دستورالعمل بخوانید. سپس کرم را به میزان زیادی بر روی پوست خود اعمال کنید. هنگامی که این کرم را برای بیماری های پوستی مصرف می کنید، مطمئن شوید که قسمت آسیب دیده ی پوست به طور کامل با این کرم پوشیده شده باشد. سپس دستهای خود را بشویید. با این حال، اگر شما از این کرم برای بریدگی ها و سوختگی ها استفاده می کنید، از یک باند زخم استفاده کنید. در حالی که از این کرم بر روی صورت خود استفاده می کنید، مراقب باشید که به چشم، دهان و بینی شما تماس پیدا نکند. اگر این کرم را برای بثورات‌ پوشک استفاده می کنید، بهتر است یک بار با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. شما میتوانید این کرم را در بسیاری از زمانها بر روی بثورات‌ پوشک استفاده کنید. به صورت ایده آل، شما باید آن را هنگامی که پوشک را عوض میکنید، استفاده کنید.

عوارض استفاده از کرم زینک اکسید

هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده ای در رابطه با کرم زینک اکسید وجود ندارد. این کرم برای همه ی انواع پوست ها مناسب می باشد. تاکنون، هیچ شواهدی یافت نشده که نشان دهد این کرم با داروهای دیگر تداخل دارد. با این حال، اگر فرد به روی یا هر گونه جزء شیمیایی دیگر کرم آلرژی دارد، ممکن است احساس سوزش و خارش در فرد ایجاد گردد. اگر شما هر گونه از این واکنش ها را مشاهده کردید، استفاده از این کرم را بلافاصله متوقف کنید و با پزشک در این باره صحبت کنید.

اشتراک‌گذاری
34 نظر
 1. سلام من خیلی صورتم جوش میزنه الان یه ماهی هست که کم جوش میزنه ولی لک هاش مونده دکترم خیلی رفتم ولی خوب نشدم .میخواستم بینم واقعا کرم زینگ اکساید خوبه راستش یه کرم ارزون هزلرتومنی این قدر کارای داره که میگن مگه میشه بعداگه میشه لطفت بگید حلدش چه رنگ باشه اخه چند نوع هستن باتشکر

  1. سلام دوست عزیز درمورد کرمهای آرایشی باید با پزشک پوست و مو مشورت نمایید.

  2. سلام اره مطمئن باش موثره من خودم پوستم خوب بود فقط کمی نازک بود که من میکرودرم انجام دادم واس اینکه بهتر شه ولی بدددددتر شد جوری ک کلا پوستم رفت ینی قشنگ یه تیکه گوشت قرمز جوری ک گریا میکردم .در عرض ۳ روز استفاده مکرر از زینک خوب خوب شد

 2. سلام صورتم جاي جوش داره چند بار هم ليزر کردم ولي کامل خوب نشدم ايا کرم ايپوزينک مناسب صورت هست يانه ممنون

  1. سلام.من هم از سن بلوغ تا الان که نوزده سالمه صورتم جوش های سر سفید میزنه.منم بیماری روانی دارم که جوشها سالم از زیر دستم بیرون نمیاد.خلاصه صورتم پر لک شده بود.اتفاقی بایه مغازه محصولات گیاهی فروشی آشنا شدم.یه کرم داشت.دست ساز بود.فقط نوشته بود لکه بر.بوی بادام تلخ میداد.تمام لک هام برطرف شد.معجزه رو به چشم دیدم.شما اگه از این مغازه ها اطرافتون هست مراجعه کنید و درخوایت این کرم رو بدید.توجه کنید یه بویی گثل بادام تلخ داره.اگه بتونید پیدا کنید من از بین رفتنه لک هاتونو تضمین میکنم.فقط در صورتی که.جای جوش باشه ها.نه خال روی صورت.

 3. سلام من برا ادرار سوختگی پای پسرم استفاده کردم اما پاهاش جوش قرمز رنگ میزنه آیا حساسیت داره

 4. من شنیدم واسه بوی عرق مفیده درسته؟

  1. آره واسه گرفتن بوی عرق عالیه،من استفاده میکنم،از سیاه شدن پوست زیربغل هم جلوگیری میکنه

 5. سلام من پاهم میخچه در اومده بود عمل کردم بعد از اینکه بخیشو کشیدم هنوز جوش نخورده رفتم دکتر این پماد رو داد روی این پمادو باید با چیزی بپوشونم؟!

  1. سلام دوست عزیز اگر تازه بخیه رو برداشتید و هنوز بطور کامل مداوا نشده بهترین کار اینه ک ب مقدار مناسب(یعنی طوریکه یک لایه ی سفید رنگ نازک روی اون رو بپوشونه )روی جای بخیه استفاده کنید و بعد با پانسمان اون رو محفوظ کنید.اما حواستون باشه ک سفت نکنید زیاد

 6. حس میکنم پماد خوبی هستد.دکتر جراح برای من تجویز کرده که روی بخی ام بزنم

 7. من از کرم زینک اکساید استفاده کردم در دوران بلوغ حتی یه دونه جوش نزدم در حالی که خواهرام در این دوران صورتشان از جوش پر بود واقعا عالیه امتحان کنید

  1. زینک اکسید چند درصد؟؟

 8. سلام من زانوم حالت ساییدگی داره میخواستم بدونم این کرم برطرف میکنه ساییدگی زانومو؟

 9. سلام من زیر بغلم و کشاله رانم خیلی تیره هست میخواستم بپرسم اگه مرتب از زینک اکسید استفاده کنم تیرگی از بین میره ؟؟؟

  1. سلام خیر این مسئله ژنتیکی است .

  2. با کسی که با طب سنتی آشناست صحبت کنید احتمالا غلبه سودا دارید اگر رفع کنید تیرگی های بدن رفع میشه

 10. سلام من از پودر موبر استفاده کردم برای صورتم بعد صورتم‌حالت سوخته و زخم‌پیدا کرده از پماد ۲۵درصد زینک اکساید استفاده کردم میشه الان صورتم زخم شده باید چیکار کنم بازم از همین پماد استفاده کنم‌یا یه داروی دیگه ممنون میشم جواب بدید چون سطح وسیعی از صورتم‌زخم شده و مجبورم ماسک بزنم‌ برای بیرون‌رفتن 🙁

 11. سلام باتجوی پزشک برای اگزمای صورت نوراد پنج ماهه از وازلین ویتامینه حاوی زینک اکساید استفاده کردم البته شبها که نور بهش نخوره ولی خیلی خشک شده اون ناحیه وپوسته پوستهه شده دیشب برا بار دوم استفاده کردم.صبح دیدم ترشحات آبکی به لباس بچه مالیده .این حالت طبیعه؟

 12. سلام من ابله مرغان گرفتم میخواستم بدونم واسه ازبین بردن تاول ابله خوبه؟؟

 13. سلام دوستان بله عالیه چون این کرم برابعد لیزر موی صورت استفاده میشه.چون بعد لیزر صورت زخم ایجاد میکنه یکم یعنی هرپوستی فرق داره منظورم من پوستم حساس بود وبعد لیزر امکان جوش هستش از این کرم استفاده میشه کلا این کرم خوبه برا زخم جوش .خیلی عالیه اثرش خیلی فوق العادس برازخم جوش

 14. سلام
  میشه زینک اکسید و روزانه استفاده کرد؟به جا ضد آفتاب
  باعث جوش میشه‌یا نه؟!

 15. سلام ببخشید من دستم زگیل زده برای موثره

 16. با سلام آیا استفاده طولانی مدت از پماد زینک اکساید پوست صورت را نازک میکنه؟؟؟؟

 17. با سلام و عرض خسته نباشید
  من مدتی هست ک زیر بغلم جوشهای قرمز و دردناکی دراومده و ب شدت اذیت میکنه
  آیا میتونم از پماد زینک اکساید استفاده کنم‌؟؟؟
  خواهش که ازشما دارم این هستش ک بهم کمک کنید و منو راهنمایی کنید خیلی ممنون

 18. با سلام و عرض خسته نباشید
  من مدتی هست ک زیر بغلم جوشهای قرمز و دردناکی دراومده و ب شدت اذیت میکنه
  آیا میتونم از پماد زینک اکساید استفاده کنم‌؟؟؟
  خواهش که ازشما دارم این هستش ک بهم کمک کنید و منو راهنمایی کنید خیلی ممنون

 19. سلام ببخشید من میخوام از اکسید دو زنگ به جای ضد آفتاب استفاده کنم به نظرتون برای اینکه سفدیش به چشم نیاد باید پنکک تیره بزنم یا همون پنککی که همیشه استفاده میکنم

 20. من از این پماد برای بوی بد عرق استفاده می کنم خیله موثر بوده

 21. صورتم خیلی جوش میزنه ایا این کرم خوبه؟

 22. اقا العان کرم زینک اکسید برای از بین بردن عرق خوبه یا زینک اکساید ؟؟؟

  1. الآن درسته نه العان

 23. سلام من ابله مرغان گرفتم و بعضی از جوش ها و تاول های پوستمو مکه بصورت زخم دروئمدن کندم اگ زینک اکساید بزنم حفره های ایجاد شده رو صورتمو برطرف میکنه؟؟ حس میکنم مثل باب اسفنجی شدم!

  1. سلام منم دقیقا همین بلا سرم اومده هرچی دم دستم هست میزنم ک اون حفرهای لعنتی ازبین بره. پماد زینکم اضافه شد امیدوارم برطرف بشه

 24. سلام برای ازبین رفتن بوی عرق ازاین کرم باید چند درصدشو تهیه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *