ژل روان کننده لوبریکانت مانع بارداری میشود؟!

هر گونه روان‌کننده واژینال طبیعی مثل روغن نارگیل یا سفیده تخم مرغ و یا به شکل مصنوعی مثل لوبریکانت ها مانع بارداری و رسیدن اسپرم به تخمک می شود…

هر گونه روان‌کننده واژینال مصنوعی مثل انواع لوبریکانت ها، چه به صورت تجاری (از داروخانه خریداری شده) و چه در خانه تهیه شده باشد (مانند سفیده تخم مرغ یا روغن بچه) میتواند امر لقاح را مختل کند و مانع بارداری شود.

بنابراین اگر به قصد بارداری اقدام به نزدیکی می کنید از لوبریکانت های طبیعی و مصنوعی استفاده نکنید.

ژل روان کننده لوبریکانت مانع بارداری میشود

ژل لوبریکانت چیست؟

استفاده از ژل لوبریکانت امری کاملا طبیعی است. در هنگام روابط جنسی یکی از مهمترین مسایلی که وجود دارد انجام مقدماتی است که منجر به آماده سازی جنس مونث برای برقراری رابطه میشود. این آماده سازی در نهایت منجر به ترشحات زنانه می گردد که انجام عمل نزدیکی را راحت و لذت بخش می کند.

هر چقدر که این ترشحات بیشتر باشد عمل نزدیکی سهل تر و خوشایند تر خواهد بود. در این خصوص بدون توجه به شرایط و سن و سال بعضی از افراد از خشکی واژینال یا کم ترشحی آن رنج می برند. در این خصوص قصد داریم محصولی را به شما معرفی کنیم که بدون توجه به سن و سال و موقعیت زندگی این مشکل را از بین ببرد و یک رابطه خوشایند را برای شما به ارمغان آورد.

در این خصوص تحقیقات متعددی نشان داده است که استفاده از این محصول که ژل لوبریکانت نام دارد، رابطه جنسی و نزدیکی را بسیار دلچسب تر می نماید.

استفاده از این ژل به این معنی نیست که شما برای همسرتان جذاب نیستید یا توانایی طبیعی ندارید. بلکه اعتماد بنفس را به شما و همسرتان باز خواهد گرداند.

انواع ژل لوبریکانت
انواع مختلف محصول بر پایه مواد زیر ساخته شده است:

آبی
سیلیکونی
روغنی
ترکیبی، ترکیبی موارد فوق
انواع ترکیبی مانند Babeland Silk ترکیبی از آب و سیلیکون هستند و دارای هر دو عنصر هستند. فرمول های مختلفی متناسب با نیازهای شما وجود دارد.

۱- لوبریکانت آبی
این ژل روانکار، در عمل می تواند برای هر نوع فعالیت و رابطه جنسی مورد استفاده قرار گیرد، استفاده از این ژل، روش های طبیعی پیشگیری مانند استفاده از کاندوم در دو نوع دو لاتکس و غیر لاتکس را ایمن تر می کند و از پارگی آن جلوگیری می کند.

این ژل ها حساسیت زا نیستند. زود خاصیت خود را از دست نمیدهد و براحتی از روی بدن شسته می شود.

۲- لوبریکانت سیلیکونی
این نمونه مانند یک لایه نازک بر روی قسمت های حساس پوست عممل می کند و دوام بیشتری نسبت به نمونه قبلی دارد. از این بابت نیاز استفاده مجدد را کاهش می دهد؛ اما امکان رشد آلودگی و باکتری را افزایش میدهد. این نمونه در مقابل شستشو دوام بیشتری دارد. همچنین برای استفاده همزمان با کاندوم ایمنی می باشد.

۳- لوبریکانت روغنی
این نمونه نیز دوام بلند مدتی دارد و با یکبار استعمال امکان انجام چند رابطه فراهم میشود.

ماساژ اندام جنسی با این ژل می تواند خوشایند باشد اما در صورت استفاده همزمان با کاندوم لاتکس شانس پاره شدن کاندوم را افزایش می دهد و در این مورد گزینه مناسبی نیست. همچنین امکان عفونت های واژینال را افزایش میدهد و ممکن است به علت چرب بودن باعث آلودگی و لکه بر روی لباس گردد.

۴- لوبریکانت طبیعی
همچنین انواعی نیز وجود دارد که با مواد طبیعی ساخته شده اند و ممکن است برای برخی افراد که حساسیت یا آلرژی نسبت به انواع دیگر دارند مفید باشد.

به عنوان مثال روغن نارگیل برای این کار گزینه مناسبی است اگر چه روغن ها با لاتکس واکنش میدهند و دوام کاندوم های لاتکسی را کم میکنند و امکان پارگی را افزایش میدهند یا اینکه ممکن است باعث لکه روی لباس شوند.

از آنجایی که روغن نارگیل کاربرد های گوناگونی دارد شما برای این منظور باید یک ظرف روغن جداگانه در نظر بگیرید.

چگونگی استفاده از لوبریکانت ها
در استفاده از این روان کننده ها محدودیت مشخصی ندارد. شما با توجه به شرایط فزیکی و نیاز خود می توانید از آن به میزان کم یا زیاد استفاده کنید. می توانید آن را با دست به اندام تناسلی مرد یا زن بمالید. در استفاده همزمان با کاندوم باید از انواع لوبریکانت بدون روغن استفاده کنید. این ژل در انواع روابط جنسی میتواند لذت این رابطه را افزایش دهد.

در زمان خرید این ژل پیشنهاد های متفاوتی وجود دارد انواع متفاوت با رایحه ها و خواص مختلف، سرد کننده، گرم کننده، تحریک کننده موجود است اما نکته مهم ادر این خصوص توجه به پی هاش و اسیدیته این محصولات است. محیط سالم واژن پی هاش بین ۳٫۵ – ۴٫۵ دارد لذا این ژل ها نیز دارای PH در همین محدوده باشند.

در هنگام خرید به لیست مواد تشکلیل دهنده دقت کنید و از خرید نمونه هایی که شامل مواد زیر هستند اجتناب کنید:

گلیسرین
نانو اکسینال -۹
مواد نفتی
پروپیلن گلیکول
گلوکونات کلرهگزیدین
برای برطرف کردن خطر ابتلا به عفونت، از مصرف آنهایی که دارای پارابن، گلیسیرین و مواد نفتی باشد اجتناب کنید. دلیل استفاده شما از این محصول مهم نیست. این یک ابزار است که به داشتن رابطه بهتر کمک می کند.

چه کسی روان کننده واژن نیاز دارد؟
خشکی واژن می تواند زنان را در تمام سنین تحت تاثیر قرار دهد دکتر گلن ویل می گوید ممکن است کم بودن ترشحات زنانه یا تاخیر در ترشح آن، رابطه جنسی را ناخوشایند و یا حتی دردناک کند. خشک شدن واژن می تواند درد و خونریزی را در طی مقاربت ایجاد کند و احتمال ایجاد عفونت را نیز افزایش دهد که مشکلی پیپیده است.”

خشکی واژن می تواند توسط عوامل متعددی از جمله موارد زیر بوجود آید:

عدم تحریک جنسی
استفاده از مواد شیمیایی و محصولات مانند صابون های نامناسب، مواد شیمیایی موجود در استخر شنا و یا داروهایی مانند داروهای سرماخوردگی
استفاده از تامپون
هیسترکتومی، به علت کاهش استروژن
شیمی درمانی که می تواند باعث تخریب تخمدان ها شود و مانع تولید استروژن می شود
یائسگی؛ نیمی از زنان ۵۱- ۶۰ ساله بعد از یائسگی از خشکی واژن به علت کاهش تولید استروژن رنج می برند

ده روش استفاده از ژل لوبریکانت
قبل از رابطه جنسی برای مالش و ماساژ، از آن استفاده کنید.
از آن برای بالا بردن کیفیت و شدت ارگاسم خود استفاده کنید.
برای ماساژ اندام جنسی از آن استفاده کنید.
استعمال برای استفاده همراه با ابزار های جنسی.
از آن زیر کاندوم برای استفاده راحت تر از کاندم استفاده کنید.
از آن در طول مقاربت غیر واژینال استفاده کنید.
از آن برای تحریک اندام مردانه استفاده کنید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *