چگونه نوزاد را آرام کنیم؟

وقتی که گرسنه است

زمانی که او از شیر مادر تغذیه می‌کند، غذایش را بدون انتظار دریافت می‌کند، اما آماده کردن شیشه شیر زمان بیشتری می‌خواهد. به همین دلیل ممکن است او در این شرایط،‌ از گریه کردن برای بیان احساسش استفاده کند. نوزاد را در تخت‌خوابش تنها رها نکنید. بهتر است او را در آغوشتان بگیرید و شیشه شیرش را آماده کنید یا او را به پدرش بسپارید تا احساس کند شما منظورش را متوجه شده‌اید.

وقتی که مشکل هضم غذا یا دل‌درد دارد

در هفته‌های اول، این یک امر طبیعی است. نوزاد گریه می‌کند،‌ خودش را تکان می‌دهد و پاهایش را درون شکمش جمع می‌کند. نوزاد را در آغوش‌تان بگیرید و به آرامی دست‌تان را روی شکم او بگذارید تا دردهایش را تسکین دهید. هم‌چنین می‌توانید شکمش را ماساژ دهید تا دردش کم‌تر شود.

وقتی از خواب می‌پرد،‌او را آرام کنید

به‌طور معمول،‌ هر نوزادی در طول شب چند بار از خواب می‌پرد و گریه می‌کند، اما این گریه، دلیل مشخصی ندارد. در حقیقت او دردی ندارد، اما ساکت هم نمی‌شود. بهترین کار در این شرایط،‌ آرام کردن و اطمینان دان به اوست.  او را در آغوش‌تان بگیرید، فشار دهید تا در این رابطه مستقیم، احساس امنیت و آرامش کند. صبور باشید،‌چون تا ۳ یا ۴ ماهگی، این موضوع ادامه  دارد.

وقتی دندان در می‌آورد

بهترین کار در این مورد این است که به فرزند خود، اسباب‌بازی پلاستیکی مخصوصی که برای این منظور ساخته شده، بدهید تا با فشار آوردن به آن، درد در آوردن دندانش کمتر شود.

 

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *